bilgisayarlar birbirlerini görüyormuyor

grosmar
11-05-2006, 01:09   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
38 mesaj

selam arkadaşlar şirkette 3 pc var hepsi bir birini görüyordu yazıcı vesaire ama geçenlerde diyer pc lerin 2 si modemin bağlı olduğu pc  görmez oldular ama modem bağlı pc den diğer bilgisayarın içine gişrebiliyorum istemci bilgisayar internete bağlanıyor anlıyamadım ne yapmam lazım lütfen yardımedin şirketteki kariyerim zedelenecek

Caner Güral
11-05-2006, 01:26   |  #2  
Yıllanmış Üye
663 mesaj

Çalışma gruplarında bir değişiklik olmuş olabilir.Modemi bağladığınız makinenin çalışma grubu ile ilgili ayarlarını elleyin.Çalışma grubu adı tüm pclerde aynı olmak zorunda.Daah sonra bu çalışma grubuna bu modemden istenirse internet erişimi de verilebilir ancak böyle birşeyden bahsetmemişsiniz...Dediğim gibi eğer çalışma grubu ayarlarıyla ve ağ ayarlarıyla oynarsanız olacaktır.Çok zor bir sorun olduğunu sanmıyorum neticede çok az bilgisayar var.Ancak bu anlatımızdan daha iyi bir anlatım yani daha teknik terimlerin olduğ açıklayıcı bir anlatım yapabilirseniz birde öyle yardımcı olmayı deneyebiliriz..

Herkese iyi çalışmalar dilerim...

the MuCiT
11-05-2006, 08:54   |  #3  
Taze Üye
16 mesaj

Arkadaş Haklı...
Çok Büyük Bir ihtimal Çalışma Grupları Değişmiştir...
Çalışma Grupları isimleri tüm bilgisayarlarda aynı olsun...
Bu ayarı yapmak için her bir bilgisayarda şu işlemleri yapın:
1-Bilgisayarıma sağ tıklayarak özellikleri seçin...
2-Bilgisayar Adı butonuna  tıklayın...
3-En altta bulunan değiştir butonuna tıklayın...
4-Çalışma Grubuna sizin belirlerdiğiniz bir ad yazın...
5-Bu işlemleri tüm bilgisayarlarda tekrarlayın...

Çalışma Grubu isimleri hepsinde aynı olmak zorunda, aksi taktirde bilgisayarlar birbirini görmez...