Bilgisayrım Açılıyor Ancak Ekrana Görüntü Vermiyor

FBMehmet Güçlüdal
06-02-2016, 16:55   |  #1  
FBMehmet Güçlüdal avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
21 mesaj

Daha dün pc normal düzeyde açılırken bugün birşeyler oldu ve pcye ekran gelmemeye başladı.powerim yetersiz olduğunu biliyordum sistemime göre zaten yeni bir power alıcaktım ama bugün ekran kartından görüntü almamaya başladım her şeyi denedim bios sıfırladım ve ekran kartını çıkarıp taktım ramlerin yerine değiştirdim ama hiç bişi olmadı ve pc hala açılmıyor.onboard ekran kartına taktığımda görüntü geliyor ama tıkanıyor yani kitleniyor.neden oluyor bilmiyorum pc garantide devam ediyor sadece içine bi ekran kartı taktım ilk aldığımdaki ekran kartıda duruyor.sizce o ekran kartını takıp garantiyemi göndersem veya bunun farklı pratik bir çözüm yolu varmı?
sistemim:
cpu:core i7 4790
ekran kartı:asus radeon r9 270
psu:300W

Sistem Bilgilerim
  • Exper
  • Windows 8.1 Pro 64-bit
  • Intel Core i7 4790
  • AMD Radeon r9 270
  • - Bilmiyorum -
  • - Kullanmıyorum -
  • 8 GB
  • Android 5.0 (Lollipop)
  • Android 4.2 (JellyBean)
  • Avea
gizlioyuncu
06-02-2016, 21:33   |  #2  
Taze Üye
13 mesaj

öncelikle merhaba sorunuzun çeşitli sebepleri olabilir 1.si pc monitör bağlantılarını kontrol etmeniz 2.si ekran kartı ramden yada harddisk yanma yada arıza sebebiyle  gelmiyor olabilir eğer sorununuz çoktan çözüldüyse söyleyin

gizlioyuncu
06-02-2016, 21:35   |  #3  
Taze Üye
13 mesaj

bilgisayarınız ilkte hangi ekran kartından geldiyse onu takıp garantiye göndermeniz daha iyi olacaktır

FBMehmet Güçlüdal
07-02-2016, 10:54   |  #4  
OP Yeni Üye
21 mesaj

1.Öncelikle tüm olabilicek herşeyi denedim kablolarda sıkıntı olabiliceğini sannettim ama hdmı kablo taktığımdada görüntü vermedi onboarda taktığımda ise bir çizgi gelip kaldı öyle ne yaptımsa fayda etmedi.
2. zaten öyle yapıcağım hem ekran kartımın hem pcmin garantisi var.dün okudum tüm parçalara garanti verdiği için kasayı açtığımda garanti dışı kalmıyormuş