Bilgisiyar kapanması

Uchiha Eren Vanlı
24-03-2018, 18:23   |  #1  
Uchiha Eren Vanlı avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Bilgisiyarım  sebepsizce kapanmaya başladı kasa fanı en son 2 ay önce temizlendi ve oynadığım oyunlar bunlar
( Lol,Mc,Naruto Online,Pes 2017,)

oyunlardan sadece Mc yide açsak ısı artışı 40-47 olarak yükseliyor sona kasada çalışan fan birden durup pc kasası kendini kapatıyor monitör açık olarak kalıyor daha sonra orda kapanıyor

Dün bir süre zaafında Lol oynarken kapandı ve açmaya çalıştığımda fabrika ayarı bölümüne attı atmadan önce bir ekran çıktı

Fan error diye sonra çıkan ekranda 173/81 Temperature diye bir yazı çıktı ( kırmızı olarak) fabrika ayarlarından çıkıp pcye girdiğimde ise bazen kendini otomatik olarak kapatıyor

Pc kapandığında bir ekran gelir ya işte o ekranda entere basınca açılır ve direk kapanır bazen

Virüs veya trojen sıkıntımız yok MyAntivirüs ile tarattık sizce iyi bir virüs temizleme programı mı?

Kasanın 3 etrafıda kapalı sadece bir yeri açık ordada ben oturuyorum genelde çekirdek sigara külleri ile dolu olur masa ve onlarda kasanın üstünü kaplıyor ordan fanı sıkıştırmış olabilirlermi? Kasanın modeli üstü delik delik olduğundan yediğimiz

küçük yiyeceklerin oradan girdiğini düşünüyorum ve tozlaşma o kadar büyük tehdit yaratır mı? Bilgisiyarcıya götürmedende anlayabilirmiyiz sıkıntıyı?

işlemci: AMD fx 6300 six core processer 3.50 GHz

Ram: 8 gb

işlemci türü: 64 bit işlemci

Gülşah Yaşar
24-03-2018, 19:31   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 2
35 mesaj

Fanı değiştir