bilgisyarda yönetici hakları

HPQ-User
29-01-2009, 16:53   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

A.oNur sormuş:
öncelikle iyi günler.hemen sorunumu anlatayım...

Başlangıçta açılmasını istemediğim programları engellemeye çalıştığımda "bu işlemi yapmak için yetkiniz olduğundan emin olun"diyor.Ya da diyelim ben açtığım bir pencereyi ekranın soluna hizalayıp boyutunu küçültüyorum,daha sonra bilgisayarı açtığımda geri eski haline oluyor,sanki yaptığım işlem kaydedilmiyor gibi
(Program kurarken,silerken herhangi bir sorun yok)

Ancak bilgisayarımda sadece 1 kullanıcı o da adminisrtator(guest,user vs başka bir hesap yok)

bu problemimi chip-forum da da anlattım,bazı chip-online üyesi arkadaşlar yardımcı olmaya çalıştılar,ancak bir sonuca uşamadım

konunun linki burada lütfen burada yazanlara da bir göz atın

teşekkürler....

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
xp pro sp3
p4 1.8 işlemci
512 ram
256 mb geforce 6600 ekran kartı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.5) Gecko/2008120122 Firefox/3.0.5 (.NET CLR 3.5.30729)

I Love GS
29-01-2009, 17:53   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
448 mesaj

Açılışta Başlamasını istemediğin programları nerden engellemeye çalışıyorsun.
Bu arada sorun pek açık değil.

'' Ya da diyelim ben açtığım bir pencereyi ekranın soluna hizalayıp boyutunu küçültüyorum,daha sonra bilgisayarı açtığımda geri eski haline oluyor,sanki yaptığım işlem kaydedilmiyor gibi''

A.oNur
29-01-2009, 19:24   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
20 mesaj
I Love GS
Açılışta Başlamasını istemediğin programları nerden engellemeye çalışıyorsun.
Bu arada sorun pek açık değil.

'' Ya da diyelim ben açtığım bir pencereyi ekranın soluna hizalayıp boyutunu küçültüyorum,daha sonra bilgisayarı açtığımda geri eski haline oluyor,sanki yaptığım işlem kaydedilmiyor gibi''

Başlangıçta engellemek istediklerimi
1) başlat-çalıştır-msconfig den başlangıçta çalışmasını istemedikleri etkisiz yapıyorum uygula diyorum,sistemi yeniden başlatıyorum ancak bir etkisi olmuyor,programlar başlangıçta açılmaya devam ediyor,sanki yaptığım işlemler geçersiz
2) Autoruns programı ile engellemeye çalışıyorum ancak ben otomatik başlayan programın önündeki tick işareti kaldırınca hemen altında aynısı tick li şekilde çıkıyor,kısacası etkisiz.
3)Ccleaner programının başlangıç yardımcısıyla engellemek istediklerimi seçince

4)TuneUp Utilities 2009 programının StartUp Manager ı ile engellemk istediklerimi seçince de

-------------

Pencere olayına gelince de ....

Bilgiyarı açtığımda,diyelim belgelerim klasörünü açtım,görünümü aşağıdaki şekilde

ben bu pencereyi sola yaslayıp boyutunu küçülterek aşağıdaki hale getiriyorum

pc yi her açıp kapattığımda pencere görünümü 1.resimdeki hale geliyor,sanki benim yaptığım geçersiz sayılıyor gibi...

-----
Bigisyarda kullanıcı olarak sadece 1 oturum var o da Administarotor,kullanıcı,guest veya başka hesaplar,oturumlar yok..yani tek yetkili benim olmam lazım,ancak kısıtlamalar var gibi...
pc me 2 kere format attım,formatla düzelmiyor...