Bilgsayar Kilitlenmesi

HPQ-User
03-12-2007, 02:32   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

aliulugist sormuş:
Bilgisayar power tuşuna basıldığında, elektrik geliyor ve harddisk, fan, vb çalışıyor, ancak monitör açılmıyor ve hiç bir yazı belirmiyor. Bilgisayarı bir kaç defa resetledikten sonra yada bir süre bilgisayarı çalışır durumda bırakıp tekrar resetledikten sonra bilgisayar normal bir şekilde açılıyor, ancak muhtemelen işletim sistemi açılırken yada işletim sistemi açıldıktan sonra herhangi bir işlem yapmaya çalışırken kilitleniyor. Bazen dakikalarca, bazen saatlerce çalışıp, herhangi bir işlem yapmaya kalktığınızda yada bir süre bilgisayarı dokunmadan bıraktığınızda da kilitlenme olabiliyor.
Tüm firewire, ethernet, modem, dvd ve cd-rw cihazlarını söktüğüm halde, (ekran kartı ve hard diske dokunmadım) kilitlenme devam etti.
Sorun işletim sisteminden yada herhangi bir programdan da kaynaklanmıyor. Çünkü windows xp pro yerine linux yüklendi ve sorun devam etti. Hatta şu anda tekrar xp yüklemek istememe rağmen, yükleme işlemi sırasında sürekli kilitlendiği için yükleme yapamıyorum.
Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
EPOX 4T2A3 Anakart
INTEL 1.80A 478 Socket 400Mhz İşlemci
128MB (2x64) RDRAM
NVIDIA GeForce440MX 64MB Ekran Kartı
Aver TV Kartı
Firewire Kartı
Ethernet kartı
Apache 56K Modem
DVD Combo
LG CD-RW
Floppy

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; FunWebProducts; .NET CLR 1.1.4322)

Borga-x
03-12-2007, 08:45   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Sorununuz buyuk ıhtımal donanım bence;
1-Ramlerinizde bır sorun olabılır eger deneyebılıyorsanız baska bır ram bulup deneyın
2-PSU guc kaynagınız yetersız veya arızalı olabılır.
3-Ekran kartınız yerınden oynamış veya bozuk olabılır.Başka bır ekran kartı ıle deneme yapmanızı onerırım.