Bill Gates emekli oluyor!

theironman
16-06-2006, 11:02   |  #1  
theironman avatarı
OP Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

Bill Gates, Microsoft yönetiminden çekiliyor

Microsoft'un kurucusu ve patronu Bill Gates, yönetimdeki rolünü 2008'e kadar aşamalı olarak azaltacağını ve zamanının çoğunu hayır işlerine ayıracağını söyledi.
      Gates'in grubundan yapılan yazılı açıklamada, ''dünyanın en zengin adamı''nın gruptaki rolünü aşamalı olarak azaltacağı ve dünyadaki sağlık ve eğitim çalışmalarına daha çok zaman ayıracağı belirtildi.
      Açıklamada, Gates'in günlük sorumluluklarının devrinin düzenli ve yumuşak bir geçişle sağlanabilmesi için 2 yıllık bir geçiş dönemi öngörüldüğü ve Gates'in 2008'den sonra da danışman olarak grupta kalmaya devam edeceği belirtildi.
      Gates, daha önce, Microsoft'taki sorumluluklarının bir kısmını Steve Ballmer'a devretmişti.
      51 yaşındaki Gates de bir basın toplantısı düzenleyerek emekliye ayrılmadığını, ancak önceliklerini yeniden düzenlediğini söyledi.
      Gates, 2 yıllık bir ''yumuşak geçiş'' hazırladıklarını belirttiği açıklamasında, ''grup, ayda 1 milyar dolar kar sağlamaya devam etmek için rayında'' ifadesini kullandı.
      Bill Gates, ''Microsoft Başkanı'' sıfatını 2008'e kadar koruyacak, daha sonra da danışmanlık görevini üstlenecek. Şu andaki teknik sorumlu Ray Ozzie lojistiğin, bir başka teknik sorumlu Craig Mundie de araştırma ve stratejinin başına geçecek. Grup, başkanlık görevini kimin üstleneceğini açıklamadı, ancak şu andaki Genel Müdür Steve Ballmer'ın bu görev için adı geçtiği belirtiliyor.
      1980'de Microsoft'a giren ve 2000'den bu yana Genel Müdür olan Balmmer, zaten ''şirketin yüzü'' olarak biliniyor.
      Uzmanlar, Gates'in açıklamasının sürpriz olmadığına, Ballmer'a 2000'de görevi devrederken sürecin işlemeye başladığına ve son aylarda da Gates'in özel yaşamına vurgu yaparak ailesinden çok sık söz etmeye başladığına dikkati çekiyor.

Zor bir karar

Bill Gates'in, Microsoft'u birlikte kurduğu çocukluk arkadaşı Paul Allen'a "Bu benim için zor bir karar ama Microsoft'un her zaman olduğu gibi yolunda başarıyla yürüyeceğine kesinlikle inanıyorum" dedi.
      Bill Gates'in 31 yıl önce sadece 20 yaşındayken kurduğu Microsoft, 102 ülkede 61 bin kişinin çalıştığı bir dünya devi haline geldi. Yıllık geliri de 2005 yılında 40 milyar dolara yaklaştı.

Kaynak: Milliyet

make-believe
16-06-2006, 12:29   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj

Az önce okudum elvis32. Dünyanın en zengin insanı da olsanız her şey bir yere kadar. Adam son zamanlarda aile kavramından daha fazla sözetmeye başlamış zaten...

cursed
16-06-2006, 16:02   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,123 mesaj

adam hala çalışıyor genede .. işi şimdi bıraksa 7 sülalesini ölüme götürecek parası var ... iş ,çalışma prensipleri vs. bu olsa gerek...kendinden sonrasınıda planlamış...

nukanta
16-06-2006, 16:50   |  #4  
Yıllanmış Üye
256 mesaj

hayırlı olsun

ufuks
16-06-2006, 21:58   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,430 mesaj

Microsoftun başına geçecek sıradaki emperyalist zihniyeti sabırsızlıkla bekliyoruz.

serdarkorkut
17-06-2006, 18:19   |  #6  
Yıllanmış Üye
154 mesaj

Bence değişen bişey olmıcak üzülmek veya sevinmek yersiz gibi..

make-believe
17-06-2006, 19:18   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,836 mesaj

Adamın çok çocuksu bir yüzü var. Hep şirin bulmuşumdur Bill Gates'i. :)

nukanta
19-06-2006, 17:23   |  #8  
Yıllanmış Üye
256 mesaj

hayır yapcak diye duydum da kime bırakıyo şirketi

theironman
19-06-2006, 17:36   |  #9  
theironman avatarı
OP Genel Denetmen
8,347 mesaj

haberleri biraz yakından takip edersen cevabını bulabilirsin.

TuncaBozkurt
20-06-2006, 16:38   |  #10  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

üzüldüm.bill gates in yerine suratı asık biri gelmesin de.:D

theironman
20-06-2006, 17:50   |  #11  
theironman avatarı
OP Genel Denetmen
8,347 mesaj

gelse ne olacak ki, ne gibi bir sakıncası olabilir bunun, sorun mu kalmadı başka :)

lazrailefsanesi
22-06-2006, 01:37   |  #12  
Yıllanmış Üye
1,393 mesaj

Bence bill gates in emekliligi biz son kullanıcılara kötü yansıyacak.Sonucta emekli olma sebeplerinden birisi son zamanlarda belli seylere karsı microsoft'ûn kan kaybetmesi.Bu ne demek bill in gelecek söyle olsun yerine artık kar amacı öne cıkacak.Sonucta sirketin basına gelen insan kurucu üyesi degilse direk karını artırmak daha zengin olmak amacında         
olacak.Hatırlayan olur belki james bond serisi "yarin asla ölmez" filminde cılgın medya patronu ile calısanı arasında şöyle bir diyalog geçmişti

-İstedigim işletim sistemi hazır mı?
-evet efendim.Tam istediginiz gibi içinde 200 000 hata var.İnsanlar sürekli güncellemek zorunda kalacaklar.

Bu taş bill gates e ama bu sayının 400 000 olmasından korkuyom ben.

TuncaBozkurt
22-06-2006, 12:34   |  #13  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

o kadar da abartmayalım şsterseniz.o kadar hata olsa işletim sisteminin içinde, o zaman insanlar linux os veya mac os gibi diğer alternatif işletim sistemlerini kullanmaya başlar.(örneğin ben kullanmayı düşünüyorum windows a ek olarak)

lazrailefsanesi
24-06-2006, 03:46   |  #14  
Yıllanmış Üye
1,393 mesaj
tuncab
o kadar da abartmayalım şsterseniz.o kadar hata olsa işletim sisteminin içinde, o zaman insanlar linux os veya mac os gibi diğer alternatif işletim sistemlerini kullanmaya başlar.(örneğin ben kullanmayı düşünüyorum windows a ek olarak)
Senden kıymetli mi? olsun 20 ye 40.Rakamları attım simdi oturup filmi bastan mi izliyim :)
Benim özünde demek istedigim bill gates kendi sirketi oldugu icin gelecekte kol saatleri telefon olsun hadi bunu arastıralım seklinde keyfi seylerle ugrasabiliyordu ama artık bu anketler insanların kol saatlerinin telefon olmasını istiyor mu istiyorsa bunu kaca olur biz bu fiyata urun yapabilir miyiz? seklinde olacak olması.Bill gates i her ne kadar sevmesemde adamın boyle ucuk kacık fikirlerinin bazılarının hayata gecmesi bizim isimize yaramıstı.Anlatmak istedigim buydu.

hassoy07
24-06-2006, 04:07   |  #15  
Üye
92 mesaj

valla bana kalırsa cok guzel dusunmuş.. bıraz iş hayatından uzaklaşması gerektıgını düşünüyorum.. hayat hep iş dunyasıyla sınırlı dııl dımı yanı :)