Bin Ladin ölümünü başına dert açtı

CHIP Online
05-05-2011, 16:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

3 gün önce kimse adını bile bilmiyordu, bugün hackerlar'ın bir numaralı hedefi oldu!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/bin- ... ert-acti_26756.html

Resimlerle: Tarihe geçen en tehlikeli hacker saldırıları

Usame Bin Ladin'in öldürüldüğü anı neredeyse dakika dakika Twitter'ı üzerinden aktaran bilişim uzmanı Pakistanlı Sohaib Athar, düşündüğümüzden de fazla dikkat çekmişe benziyor.

Olayın yaşandığı gün birçok tweet ile olayı takipçilerine aktaran Athar'ın sitesi, takip eden saatler içerisinde kullanıcı akınına uğradı. 70,000 civarı farklı kullanıcının Athar'ın sitesinde dolaşmasıysa, çok farklı bir hüsrana sebep oldu. Zira halen belirlenemeyen bir kaynak tarafından Athar'ın sitesine zararlı yazılımlar yüklenmiş ve siteye giren bütün kullanıcılar bu yazılımların etkisi altında kalmış durumda.

Şu ana kadar ki birçok yazısında fazlasıyla eğlenceli tavırlar takınan bilişim uzmanı, son tweet'inde de aynı tutumu sergiledi. Athar; "Sanırım blog'umun virüse boğulması fazlasıyla güzel bir durum." diyerek içerisinde bulunduğu durumun ironik halini gündeme getirdi.

Daha önceleri de benzeri şekilde virüs saldırıları olmuştu. Catie Parker isimli Twitter kullanıcısı Tuscon tetikçisi Jared Loughner'i tanıdığını yazdıktan bir süre sonra, blog'u dahil birçok paylaşım ağı saldırıya uğramıştı.


Tüm konu: Bin Ladin ölümünü başına dert açtı

Resimlerle: Tarihe geçen en tehlikeli hacker saldırıları

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sosyal paylaşım ağları göründüğünden daha mı tehlikeli?