Bios Giriş Ekranı Yok ve HDD Hatası Alıyorum

MADTeknoloji
15-07-2015, 13:49   |  #1  
MADTeknoloji avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Arkadaşlar elimde "Packard Bell EasyNote TJ75" modelinle bir laptop var 3 gün önce film izlerken "windows yanıt vermiyor" diye bir hata geldi ve ben pc'yi kapattım, açtıkta sonra ise "Warning İmmediately Backup Your Data and Replace Your Hard Disk Drive" diye bi hata görmeye başladım 3 gündür araştırmadığım yer kalmadı. Format attım fakat hata hala devam ediyor. Dün akşamdan beride pc'yi açtığımda "Bios Menüsü" ve "Giriş Yönergesi" filan görünmüyor. Ben pc'yi açtıktan sonra kendim Bios kuruyorum ve pc'yi yeniden açtığımda "Bios Giriş Ekranı" geliyor. Fakat kapatıp tekrar açtığımda "Bios" tekrar kayboluyor. Lütfen acil yardım edin durum çok ciddi.

okankurubas
24-09-2015, 10:48   |  #2  
okankurubas avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 118
1,390 mesaj

HDD'ye giren kabloları üfle. Toz girdiğinde böyle problemler çıkıyor ortaya.

evolution35
24-09-2015, 14:22   |  #3  
evolution35 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 14
373 mesaj

geçenlerde 7 yıllık bir tj65 temizledim, içini açmasıda biraz uzun sürdü ve çok tozluyduh

Uzun sürsede termalini fln yeniliyp kapadım, pc açılıyor, windows hoş geldiniz diyor sonra çat diye kapanıyor, tekrar açıp sorunu aradım ve kablolar resmen çürümüş, telleri birbirine deyiyor en son touchpadi feda ettim çünkü o kablo ifla olmazdı

kısaca bu modelin parçaları biraz dayanıksız, sende dikkatlice içini açıp temizlemen lazım