BİOS güncelleme HP ?

jackaldeath13
04-10-2012, 01:13   |  #1  
jackaldeath13 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
183 mesaj

hp pavilion m9130 kullanıyorum ama bu pc normalde vista için üretilmiş bir pc eğer ki başka yazılım yüklenirse mavi ekran hatası veriyordu ben 5 sene önce hdd komple silip , entegre xp ile kurdum ve ana kart seri no ile  driverları yükledim

fakat aygıt yöneticisine bakınca geçen gün bios ayarları güncelleme istiyor ben aslında bir format atıp windows 7 artık geçeyim diyorum xp artık resmen öldü gibi bir şey

fakat windows 7 kurunca pc hata verecek mi bilmiyorum ama şu an bios güncelleme sorunum var bunun için bilinen bir program var mı ?

yada bios nasıl güncellenir hp bu konuda bana yardım edebilir mi

güncellenecek işlemcinin adını da yazayım belki olan arkadaşlar vardır

intel core 2 quad cpu q6600 @ 2.40

İzmirlifare
04-10-2012, 20:52   |  #2  
İzmirlifare avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 37
1,391 mesaj

Şu dünyada HP ve İNTEL anakart kullananlara sabır versin yaratan. Yok böyle bios menüsü sanki inadına dandik yazılıyor.

Yerinde olsam hele ki laptop kullanıyorsam hiç bulaşmazdım. İlla yapmam lazım dersen , hp driver sitelerinde mutlak vardır aradıgın driver

İzmirlifare bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
jackaldeath13
05-10-2012, 10:36   |  #3  
jackaldeath13 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
183 mesaj

ben xp kullanıyorum da 7 ye geçicem aslında hi bir kartın driver ı yok istediğim işletim sistemine dahi geçemiyorum

İzmirlifare
05-10-2012, 17:56   |  #4  
İzmirlifare avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 37
1,391 mesaj

Demek ki çok eski kart en iyisi hiç bulasmamak

murat5038
18-10-2012, 00:19   |  #5  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

vista destekli bir işletim sistemidediğin gibihazır kurulu gelmiş ve win7 zaten vistada ne yükleniyorsa windede aynışeyler çoğunlukla uyumludur.ve bios güncelleme istiyorsanız ilk önce şuankisürümüöğrenip ve şimdiki verceğim exeyiaçtığınızda içinde gerekli araçlar bulunacakdır ve bu güncelleme ile ilgili internette bir sürü açıklama mevcuttur.Ayrıca İşlemci güncellenmez(yani verdiğiniz işlemci modeli ile bu bilgiye ulaşılmaz).Eğer ilk başda pc modeliniz doğru ise burdan driverlerinizi indirip hangi bit win7 yüklüyecekseniz ona göre vista driverlerini indirin(İlk önce aygıt yöneticisinden uyarı vermiş donanımları bulup sadece onları güncellesenizde olur)
link

Uyarı:Bios güncelleme tehlikeli bir durumdur,Sistemin birdaha açılamamasına yol açabilir.deneyimsizseniz(öyle görünüyorsunuz) bir bilen kişinin yapması ve gerekliliği görülmedikçe yapılmaması gereken birgüncellemedir.(mecbur değilsiniz yani)

murat5038 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
ShaDekeeper0
31-10-2012, 11:32   |  #6  
ShaDekeeper0 avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
81 mesaj

bende m9130 kullaniyorum win7 yi rahatlikla kurabilirsin bende kurdum driver konusu ise sadece ekran karti ve ses driverini yukleyip denetim masssindan performans deneyim sokoru gibi bisi var onu calistir pcne puan vericek bitti sonra guncellemeleri kendin yaparsin biosu sakin guncelleme riskli is o. wifi yi gormezse marka yi internetten arat ben torrentten bulmustum hadi kolay gelsin rami yukselttiysen x64 yukle.