Bios Güncellemenin ardından hdd problemi

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
zirtik
21-02-2004, 20:09   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba,

Eski bir bios sürümüne sahip olduğum için (Award Modular Bios v 4.51PG 03 Feb 1999) anakartım Asus'un sitesinden yüklediğim bir programla windows altında bios'umu güncelledim.şu an kullandığım sürüm: Award Modular BIOS v4.51PG (01-Aug-2002)

sormak istediğim şey daha önce 32 gb üzerini desteklemeyen anakartım bu güncellemenin ardından kesinlikle 120 gb'lık bir hard diski destekler mi?Hard disk almadan bunu nereden öğrenebilirm?teşekkür ederim.

hasanyasin
21-02-2004, 21:50   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,100 mesaj

BIOS güncellemesini indirdiğiniz sayfada, bu güncellemenin çözdüğü problemleri ve getirdiği yenilikleri öğrenebilirsiniz.

HD alırken Seagate tercih edin. Bir şekilde sisteminize tanıtmanın yolunu bulabilirsiniz o zaman. En kötü durumda, BIOS'u bir jumper ayarıyla, harddiskin küçük olduğu konusunda kandırıp, Seagate'in de ücretsiz sunduğu [bir şey Magic'ti unuttum adınıGülümseme] bir programla, tüm kapasiteyi kullanmayı başarabilirsiniz...

Siz gene de BIOS güncellemesi ile ilgili açıklamaları dikkatle okuyun ve eğer mesela 80 GB desteği eklenmişse, 120 yerine 80GB bir sabit disk alın. Ne de olsa muhtara [BIOS] çaktırmadan mahalleye adam sokmak zahmetli iş...