Bios Güncellemesi İçin Anakartı Servise Verdim

dopeboy
25-12-2019, 18:43   |  #1  
dopeboy avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

Merhaba. 2 hafta önce biosu güncellemiştim fakat güncelleikten sonra işlemcimi aygıt yöneticisinde görmüyor, eskisinden çok daha fazla işemcim ısınıyor gibi sorunlar yaşamaya başladım. Bende bunun üzerine biosu geri almayı düşündüm ve ne mantıklı hareketin servise göndermek olduğuna karar verdim. Anakartım Asus Rog Strix B360-H Gaming modeli. Asus'un kendi anlaşmalı olduğu SMS Infocomm servisine kendi ellerimle teslim ettim fakat yorumlarını okuduğumda baya kötülemişler. Ek olarak işimi garantiye almak adına A4 kağıdının tamamına detaylıca sorunlarımı yazdım. Ve bugün asusu aradığımda bana dedi ki işlemciniz çok yeni(i7 8700) olduğundan dolayı siz kendiniz eski sürüme bile yükleseniz yine işlemcinizi görmeyecektir. Sebebi ise bios update'in eski nesi bir işlemci ile güncellenmesi gerekiyor. Bu sizce doğru mu yoksa laf olsun diye mi eski işlemci ile güncellemeniz gerekiyor dedi? Ben pek anlayamadım, doğruluğu nedir?

zombi
26-12-2019, 00:15   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj

bayağı sallamış. o ianakart 8. nesil için çıktı. 9. nesil işlemci olsa olurdu. ayrıca bu olayın sizin sorunla zertre alakaası yok.

çünkü öyle bi şey olduğunda boot etmez pc.

excel_mustafa
29-12-2019, 22:22   |  #3  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,445 mesaj

servisle anlaşıp kendi işlemci ve ramını yolla ona göre bir bios yüklensin.