Bios sınırlaması

BOR31
16-04-2013, 16:43   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
31 mesaj

hp bilgisayarımda bios advanced menüsü kapatılmış biraz araştırdım fakat bazı modlu bioslarla açılabiliyomuş bilgisayarıma uygun bios u nasıl bulabilirim.

bilgisayarım Hp G62-b07et

bios üreticisi Insyde

sürüm F48

bu özelliği açma isteme sebebim çift grafik kartından birini kapatıp catalyst sürümünü güncelleyip daha fazla performans almak.

murat5038
16-04-2013, 21:09   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Biosunuz güncel zaten

http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c02167200.pdf

63.sayfayı okuyun.

İlk önce Şuanda Bulunan driverinizi kaldırın ve altta verdiğimi yüklemeden önce Bu verdiğim yerden tarama gerçekleştiirn bulunan + ları açıp download varsa indirip yükleyin;

http://www.intel.com/p/en_US/support/detect

Sonra alttakini yükleyip.Verdiğim pdf dosyasındaki sayfasındaki ayar bölümünü driverin kontrol bölümünden ayarına bakın.

Bunu yükledikden sonra düzgün çalışırsa kalsın Eğer daha iyi çalışın dersen alttaki verdiğimi driverleri silmeden üstüne kur ancak Altta verdiğim driverin o ayar bölümü yükledikden sonra kaybolabilir çünkü ATİ deki üreticinin ürettiği bir yazılım olmadığındna o ayar bölümü kaybolabilir.Alttaki 1.yi yükleyip sonra onun altındakinide yüklersen çalışma ihtimali var.

Kısaca dediğine göre senin biosun biosdan değil masaüstündeki ekran kartı kontrol panelinden  ayarlanabiliyor.

murat5038 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
BOR31
16-04-2013, 23:40   |  #3  
OP Yeni Üye
31 mesaj

demek istediğim hp Catalyst 8 e kadar driver vermiş amd nin sitesinden olanları kabul etmiyo hp bi şekilde driverla oynamış ve laptop hp nin harici başka driverı desteklemiyo isterse donanımın driverı olsun bu yüzden engelleri kaldırmak amacım.bu işe biostan başlamak istiyorum çünkü bazı forumlarda bios ile en azından ekran kartı driver engellemesini kaldırılabileceğini okudum ve bu işlem için biostan advanced menu ye ihtiyacım var fakat hp advanced menuyu engellemiş bu yüzden hp nin verdiği deilde oynama yapılmış biosa ihtiyacım var.

murat5038
17-04-2013, 10:58   |  #4  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Oynama yapıldığını biliyorum zaten dediklerimi sırasına göre deneyin yazdıklarıma bakarak.

Eski biosunuzda bu özellik açıksa ona dönün değilse Harici bir bios veremeyiz sisteminize uyumlu olmayan bios bilgisayarın açılmamasına ve parçalara zarar vermesine sebep verir.

BOR31
17-04-2013, 15:05   |  #5  
OP Yeni Üye
31 mesaj

ekran kartı driver sorunu halloldu teşekkürler