Bıos update yapmak

HPQ-User
19-06-2009, 07:44   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Destek sormuş:

Arkadaşlar Ben bıos'u güncellemek istiyorum. 2007 versiyonunda şuan 2008 veya 2009 yapmak istiyorum. Otomatik güncelleyen bir program varmı. Veya bana önerebileceginiz yöntem.
Disket sürücüm yok..
Windows 7 64 bit Kullanıyorum.
ASUS IPIBL-LA
Berkeley-GL8E
CPU
Socket: 775
Chipsett
Intel G33
ANAKART RESMİ

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Diğer
Sistem Özellikleri:
Windows 7 64 bit

ASUS IPIBL-LA
Berkeley-GL8E

CPU
Socket: 775

Chipsett
Intel G33

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.1; WOW64; Trident/4.0; SLCC2; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30729; Media Center PC 6.0)

H@ckerCesur
19-06-2009, 08:26   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,881 mesaj

Bios güncellemek tehlikeli bir iştir. Önce bir sorun yaşıyormusun ?
eger sorun yaşamıyorsan güncelleme yapma. Yok sorun yaşıyorum diyorsan da anakartının sitesinden bios yazılımını ve bios programını indirip bir başlangıç disketine kopyala daha sonra da bilgisayarı disket ile açarak şu komutları gir.

afudos /idosyaadi.rom

anakartın asus o yüzden afudosla güncelle. Yine de modeline göre nette araştırma yap.

uGuR.uK
19-06-2009, 08:32   |  #3  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj

H@ackerCesur; arkadaş disket sürücüm yok demiş, dolayısıyla senin öneri kafadan iptal ordaGülümseme. ayrıca bu iş tehlikeli falan değil artık ya, bunu diye diye tüy bitti dilimde. o eskidendi, stabil olmayan sistemler veya dos ortamındaki hata yapma riski yüzünden önerilmiyor; şimdi öyle değilki, firefox'a eklenti kurar gibi bios'lar güncelleniyor ve aynı anda her ihtimale karşı güncelleme yazılımları tarafından yedekleniyor.

burdaki yazıyı bi oku bence sen, sonra yükseltirsin bios'unun sürümünü:

H@ckerCesur
19-06-2009, 08:44   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,881 mesaj
elazigli
H@ackerCesur; arkadaş disket sürücüm yok demiş, dolayısıyla senin öneri kafadan iptal ordaGülümseme. ayrıca bu iş tehlikeli falan değil artık ya, bunu diye diye tüy bitti dilimde. o eskidendi, stabil olmayan sistemler veya dos ortamındaki hata yapma riski yüzünden önerilmiyor; şimdi öyle değilki, firefox'a eklenti kurar gibi bios'lar güncelleniyor ve aynı anda her ihtimale karşı güncelleme yazılımları tarafından yedekleniyor.

burdaki yazıyı bi oku bence sen, sonra yükseltirsin bios'unun sürümünü:

Sende bios update yüzünden 3 anakart yaksaydın sen de temkinli yaklaşırdın. Birinde dalgınlıktan yanlış dosyayla yaptım.
birinde yarıda elektrikler kesildi
digeri de bir notebookunkiydi. Orjinal sitesinden windows sürümüyle yaptım laptop birdaha açılmadı...