bios update

airborne
06-06-2010, 01:36   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
22 mesaj

arkadaşlar benim msi k9a2 cf anakartım var ben anakartımın biosunu  1.c ye update edicem ama biosta sorun olmasından korkuyorum update eden arkadaşlar varsa sorun olup olmadığını söyleyebilirmi

Semih Özyurt
06-06-2010, 02:03   |  #2  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

biosunuzu güncellerken sorun dediğinizde ne gibi sorunlardan bahsediyorsunuz ? bu bios güncelleme dikkat işidir genel sorunlar ise yalnış yükleme yapılması elektrik kesintisi gibi sorunlardır eğer daha önceden hiç bios güncellemediysen bilen birinden yardım iste çünkü en ufak bir hatada anakart uçabiliyor bazen kurtarma şansın olabiliyor fakat bu kurtarma yollarınıda bilmen lazım Recep Baltaşın bios güncellemeyle ilgili yazmış olduğu makaleyi incelemeni tavsiye ederim çok işine yarar ve bios güncellerken ihtiyaç duyacağın programların linkleride mevcutur kolay gelsin

airborne
06-06-2010, 02:18   |  #3  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
22 mesaj

Daha önceden güncellemiştim güncellediğim biostada sorunmu ne varmış pc açılmamıştı bi yolla uğraşıp açmıştım sonradan tekrar eski biosuna döndermiştim ama dönderene kadar ne çektim.şimdi aynı sorun bundada varsa hiç boşuna update etmiyim diyorum.pcde garip bi sorun var bazen açılmıyo jumperdan reset atınca açılıyo bitek belki biosta sorun vardır diye update edicem belki düzelir..