BIOS

Turan Behice Öğüt
09-07-2016, 05:15   |  #1  
Turan Behice Öğüt avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba, 3 gün önce pc aldım. Pc ilk geldiğinde biosa girip gerekli tüm ayarları yaptım. Ram frekansı boot etme vs. vs.

Ama bugün pcde bir eksiklik olduğunu hissetim araştırdım ve APU ' sistemlerde grafik belleğini 2048e çıkarabiliyormuşuz bios üzerinden. Hemen resetledim pcyi biosa girmeye çalıştım giremedim. MSI Anakart resmi ve aşağıda DEL Bios f12 Boot yazıları çıkardı sorunsuz giriş yapardım ama şimdi öyle birşey yok direk siyah ekran ve direkmen Pc açılıp Windows masa üstü geliyor Normalde 7 Snde açılan pc şimdi 4 saniyede açılıyor. Biosla alakalı hiçbir görüntü göremiyorum birde şunu fark ettim Klavyem devre dışı kalıyor. Tüm USB Girişlerini denedim ama windows açılana kadar klavyeye güç gitmiyor. Ne olmuş olabilir. ? Lütfen yardımcı olun.

Bios'u resetlemeyi denedim ama resetlenmiyor. Pili çıkarttım olmadı.

Sistemim kısaca;

İşlemci        AMD A10 7890K 4.1GHz
Anakart        MSI A68HM-E33 v2 Anakart
Ram Bellek        Kinston HyperX Beast 8GB(2x4GB) DDR3 2400
Ekran Kartı        AMD Radeon R7
HDD        Seagate 1TB 7200RPM HDD 500-550MB/sn
SSD Disk        Kingston Fury 120GB
Güç Kaynağı       
Aerocool GT Advance Black Edition 500W

Sistem Bilgilerim
  • Windows 10 Pro 64-bit
  • AMD
  • msi a68hm-e33 v2 soket fm2+
  • AMD R7 APU
  • - Bilmiyorum -
  • - Kullanmıyorum -
  • 8 GB
  • - Bilmiyorum -
  • - Bilmiyorum -
Lykena321
12-07-2016, 11:26   |  #2  
Lykena321 avatarı
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

İşletim sisteminin daha hızlı açılması için Fast Boot seçeneğini açmışsın sanırım. Uefi destekli anakartların başlangıcında F12 veya DEL seçenekleri çıkmaz. Yapman gereken Pc kapalı iken power tuşuna bastıktan sonra "0" Sıfır'a basılı tutman. Eğer olmaz ise Windows açıldıktan sonra Başlat > Yeniden Başlat dedikten sonra F12 ve DEL tuşlarına serice bas buda olmadı ise  Bilgisayarı tamamen kapattıktan sonra power "Güç" Kablosunu çıkart ve Power tuşuna bas fanlar 1 saniyeliğine dönecek. Bios pilini çıkart 10-15 saniye sonra tak PC'yi başlat.