Biosdan hiç duyulmamış ses alıyorum

sevimli_gitarist
27-11-2008, 16:35   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

arkadaşlar daha önce böyle bir şeyle karşılaşmadım bilen bir arkadaşımız bana lütfen yardımcı olsun

bilgisayarı açıyorum 1 dakika sonra resetleniyor sonra  tekrar bilgisayarı açıyorum bilgisayarda
Nİİi-NAAa-Nİİi-NAAa diye sesler geliyor ve makina hiç bir şekilde açamıyorum lütfen yardımcı olurmusunuz

bilgisayarı kırdım oldum :(

recep34
27-11-2008, 17:07   |  #2  
Yıllanmış Üye
413 mesaj

bios ses hataları ve anlamalrı bellidir mesela tek uzun bip ram hatasıır kısa kısa bip başka bir şeydir gibi..

şu adresten sesi tanımlayıp neye karşlık geldiğine bakın.

SAİNT
27-11-2008, 17:17   |  #3  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

recep arkadaşımızın dediğine katılıyorum ayrıca kardeş genellikle bu ısıyla alakalıdır örneğin bios ayarlarından işlemcinin en fazla kaçta ısı uyarısı veya kendini zarar vermemesi için ayarlar mevcuttur bu genellikle phonex bioslarda mevcuttur bios ayarlarını default ayarlara alıp deneyebilirsin ayrıca bunu sistem yük altında olduğu zamanlarda yada sen oyun veya ağır bir program çalıştırıkenmi yapıyor hani uzun saatlerin sonundamı oluşuyor bu hata.

sevimli_gitarist
27-11-2008, 20:46   |  #4  
OP Taze Üye
8 mesaj

arkadaşlar verdiğiniz linkte benim duydugum bir çeşidi yok ama ben sorunu hallettim biraz bekledikten sonra bir hata yazısı verdi ing. olarak drum sonra çözüldü

bu ses 4 eşit aralık bildiğimiz ambulans sireni gibi niii naaa niii naaa diye çalıyor sonra makina resetliyor işlemcinin üztündeki termal macunu silip yeni bir macun sürdüm şimdi çalışıyor :D

ama inanın 15 yıllık bilgisayarcıyım karşılaşmadığım sorun kalmadı ama böyle bir hata sinyaliyle ilk defa karşılaştım

hata sesini ilk sesi duyduğumda tabiki ambulans sesinde olduğu için eyvah dedim makina birazdan efta olacak diye düşündüm :D