Bioshock Hollywood'a transfer oluyor

CHIP Online
18-05-2008, 10:37   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Geçen yılın en beğenilen oyunları arasında yer alan Bioshock beyazperdeye uyarlanacak.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Bios ... er-oluyor_6949.html

Resimlerle: Fiyasko 10: En kötü video oyun-film uyarlamaları

Vizyoner bir mucidin Rapture adlı sualtı ütopyasının kabusa dönüşünü konu alan Bioshock geçtiğimiz yılın ortalarında piyasaya çıktığında oyun dünyasına tam anlamıyla bomba gibi düşmüş, atmosfer ve kurgusuyla adından uzun süre söz ettirmeyi başarmıştı. Başarılı satış rakamlarına imza atan oyunun film endüstrisinin ilgisini çekmesi uzun sürmedi ve yapımcı Take 2 Games ile Universal Stüdyoları arasında imzalanan bir anlaşma ile Bioshock'un beyazperdeye transferi kesinleşti.

Filmin yönetmenliğini Karayip Korsanları ile adını duyuran Gore Verbinski'nin üstleneceği haber verilirken, senaryo için Gladyatör'ün Oskar ödüllü senaristi John Logan'ın adı geçiyor. Take 2 Games'den anlaşma ile ilgili yapılan açıklamada, Bioshock'un sunduğu çarpıcı deneyim ve kurgudaki kıvraklığa vurgu yapılırken, film için kurulan ekibin oyunun eşsizliğini gözardı etmeden sinemaya uyarlayacağı ifade edildi.

Projenin ne zaman tamamlanacağı ve başrollerde kimlerin yer alacağı henüz kesinlik kazanmazken, filmi heyecanla bekleyen Bioshock hayranlarının 2009 yılını iple çekecekleri kesin.


Tüm konu: Bioshock Hollywood'a transfer oluyor

Resimlerle: Fiyasko 10: En kötü video oyun-film uyarlamaları

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bugüne kadar yapılmış en iyi oyun-film uyarlaması bence...