Biosu Tekrar Yazdırdıktan Sonra

weasleynih2
09-03-2013, 13:07   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Arkadaşlar casper h36t ati ekran kartlı serisi cihazımın biosunu bir hatadan dolayı çökertmiştim sonra aynı model başka bir cihazdan bios chipinden biosu okuttum yazdırdım ve aynı işlemini benim laptopuma tekrar yazdırarak bilgisayarı eski haline geri döndürdüm. ancak bios ekranı daha geç açılmaya başladı ama o pek bir sorun teşkil etmiyor sonra bilgisayar açılıyor sorunsuz şekilde çalışıyor hiç bir sorun yok ama bilgisayarı kapat dediğimde kapatılıyor diyor ekran da kararıyor ama harddisk,cpu,fan çalışmaya devam ediyor ve sonra öyle kalıyor kilitleniyor diyebiliriz buna bu sorunu nasıl çözebilirim.

Windows 7 x64 Ultimate
8 gb ram
Ati hd 5650 switchable Ekran kartı
Samsung 640gb Harddisk
İntel i7 620M 2.67 - 3.10 GHZ Turbo boost

Son Düzenleme: weasleynih2 ~ 09 Mart 2013 13:10
badwizard
09-03-2013, 13:52   |  #2  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj

Casper ne kadar teknik destek veriyor bilmiyorum ama bios güncellemeyi deneyebilirsin bios tekrar sıfırdan yazılacağı için sorun kalmayacaktır, güncelleme yoksa bile var olan biosu tekrar yüklemekte sorunu çözebilir.

weasleynih2
09-03-2013, 19:26   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim bios yazılımını chipi çıkararak sıfırdan yazdık ondan sonra böyle bir sorun ortaya çıktı önceden yazımda da dediğim gibi biosu yanlış yazdığım için bilgisayarın bios ekranı bile gelmiyordu sonra chipi çıkararak yazdırdık biosu mecburen sonrada kapat dedikten sonra ekran falan kararıyor biraz harddisk çalışıyor fan falan herşey sonra kilitleniyor öyle