Bir Amerikan kariyer testi

theironman
11-06-2006, 08:21   |  #1  
theironman avatarı
OP Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

Soru: Kedinin biri ağaca çıkmış ve inmek bilmiyor. Kediyi o ağaçtan indirmek için ne yaparsınız?

Düşünün ve kariyer analizinizi aşağıda bulun:

1- Ağaca tırmanırsınız.

2- Ağaca merdiven dayayıp tırmanırsınız.

3- "Gel pisi pisi" diye seslenirsiniz.

4- Dişi bir kedi bulup ağacın altına getirirsiniz.

5- İtfaiye gibi kurtarıcı görevlileri ararsınız.

Sonuç:

1- Ağaca tırmandıysanız; cesur ve girişkensiniz. İyi bir "satış temsilcisi" olursunuz.

2- Ağaca merdiven dayayıp tırmandıysanız; hedefe nasıl ve ne yöntemlerle ulaşacağınızı planlayabiliyorsunuz. İyi bir "halkla ilişkiler müdürü" olursunuz.

3- "Gel pisi pisi" diye seslendiyseniz; saflık derecesinde iyimsersiniz. Ne yaparsanız yapın, sakın kendi işinizi kurmayın.

4- Dişi bir kedi bulup ağacın altına getirdiyseniz; kendi işinizi kurup çok başarılı ve ünlü olabilirsiniz.

5- İtfaiye gibi kurtarıcı görevlileri aradıysanız; sorumluluğu başkalarına atmayı iyi beceriyorsunuz. "İyi bir üst düzey yönetici" olursunuz.

Kaynak: Hürriyet

Son Düzenleme: theironman ~ 11 Haziran 2006 08:22
shehsuvar
11-06-2006, 12:24   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
779 mesaj

yazıyı bugün elvisinde belirttiği gibi hürriyette okumuştum cevabım şöle  olmuştu ;
HİÇBİRİ , kendi yolum , kedinin bir şekilde aşağı atlamasını sağlamaya  çalışırdım (nasıl olsa  dört ayağının üzerine düşecek).

1-)2- )ağaca  hiçbir şekilde  tırmanmam . belli  mi olur ağacın  tepesinde kedi korkar  birde bana saldırır .

3-)belki ağacın altına  yiyicek koyarak "gel  pisi"  derdim .
4-)başka bir kedi kullanmazdım (üstelik birde karşı cinsini bulcam ha !? )
gairibime giden madde  ise ;
5-)ekipmana  sahip olması ve işi(tırmanmak) benden daha iyi bildiğine karar  veridiğim  birinden yardım istemek ; bence sorumluluktan kaçmak yerine mutlak başarı için seçilmiş bir yol . önemli olan kedinin  kurtarılması mı ? yoksa benim bi şekilde başarı sağlamaya çalışmam mı ( benim başarı sağlamaya çalışmam kedi için risk teşkil eder )

sonuç olarak ; bu amaerikan kariyer testini saçma buldum

benim  yöntem ;
sorun kaynağını tanı >>  "kedi" hep  dört ayağının  üstüne  düşer
sorun çözümü >> kediyi ağaçdan aşağı atlatmaya çalış (aşağı yemek  koy,dalı salla gibi )

Selçuk İslamoğlu
11-06-2006, 13:02   |  #3  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

hehe shehsuvar, senin ki biraz da Türk işine dönmüş, döve döve indiririm kediyi, ağacı sallarım gibi Kahkaha

Karadeniz fıkrası olsaydı, ağacı da kesebilirdik tabi...

TuncaBozkurt
11-06-2006, 17:17   |  #4  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

aslında güzel fikir:)

jamezkane
27-04-2007, 21:19   |  #5  
Yıllanmış Üye
149 mesaj

6-taş attıysanız veya ağacı salladıysanız, ileride hiç bir kuluba sap olamazsınız. geçmiş olsun.

theironman
27-04-2007, 21:28   |  #6  
theironman avatarı
OP Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj
jamezkane
6-taş attıysanız veya ağacı salladıysanız, ileride hiç bir kuluba sap olamazsınız. geçmiş olsun.
!

jamezkane
27-04-2007, 21:58   |  #7  
Yıllanmış Üye
149 mesaj

kendi araştırmam :Ğ

Zülfikar
28-04-2007, 09:57   |  #8  
Yıllanmış Üye
135 mesaj

en kestirme yol dişi bir kedi.zahmetsiz kendi iner :)

jeomania
06-05-2007, 09:35   |  #9  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj
Zülfikar
ya mahallenin en karizma kedisiyse?? dişi kedilerin elinden kurtulmak için oraya kaçmışsa? Cool sonuçta herşeyi düşünecen eğer cevabı önemli bir soruysa.

Zülfikar
07-05-2007, 11:01   |  #10  
Yıllanmış Üye
135 mesaj
jeomania
Zülfikar
ya mahallenin en karizma kedisiyse?? dişi kedilerin elinden kurtulmak için oraya kaçmışsa? Cool sonuçta herşeyi düşünecen eğer cevabı önemli bir soruysa.
kilit nokta tam da burası oluyor o zaman.Emin değil mahallenin
en karizma kedisini dişi bir kedi vasıtasıyla aşağı indirmeyi başarırsan zaten işinde zirve yaptın demektir kimse önüne engel koyamaz.Kahkaha Mahallenin en karizma kedisine yakışır,yine mahallenin en estetikli kedi kızını
getiririz bizdeCool demkoraside çareler tükenmez,tabi baykal muhalefet yapmazsa MasumGülüşGöz kırpma

jeomania
08-05-2007, 07:28   |  #11  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

belkide başka bir yerde çok sevdiği başka bir kedi vardır..
o kadar seviyordur ki yanında olmasa bile aldatmayı düşünmüyordur.. o zaman ne yapacan? istersen getirdiğin kedi onun sevdiğinden daha güzel olsun yinede gerçekten seviyorsa aldatmaz.. öyle hemen erkek kediyi en karizma kedi diye hemen aldatan bir kedi olduğunu sanma bence..

heee ama eğerki böyle bir durum yok, o zaman o kedi aşağı inmesin vurup indirmek lazım öyle kediyi başka bi tabirle indirmek oluyor ama bence hakediyordur çünkü bu kadar kibir kediyi bile öldürür bu arada böyle bir laf yok ben uydurdum ehehe neyse

Son Düzenleme: jeomania ~ 08 Mayıs 2007 07:29
Banned
08-05-2007, 12:25   |  #12  
Banlandı
203 mesaj

kes ağacı sorunu kökünden hallet :D  ilerde kesin diktatör olcam nihoho

Zülfikar
08-05-2007, 13:19   |  #13  
Yıllanmış Üye
135 mesaj
jeomania
belkide başka bir yerde çok sevdiği başka bir kedi vardır..
o kadar seviyordur ki yanında olmasa bile aldatmayı düşünmüyordur.. o zaman ne yapacan? istersen getirdiğin kedi onun sevdiğinden daha güzel olsun yinede gerçekten seviyorsa aldatmaz.. öyle hemen erkek kediyi en karizma kedi diye hemen aldatan bir kedi olduğunu sanma bence..
anlaşıldı laz damarımı kabartıp,iki kaşının ortasından vurduracaksın bana bu kediyi belli Gülüş
senin bahsettiğin türden kedilerin soyu tükendi arkadaşım
kariyer testine o kedilerden birini koymazlar emin ol buna,öyle kedilerin var olduğunu hatırlayan bile çıkmaz Uykulu
onun için ben lider olma vasfına sahip bir kişiysem o kedide
ordan aşağı inecek Gülüş gerekirse çıplak elle çıkıp gırtlağını sıkarım GülüşGülüşMasum