bir erkeğin bir kızı reddetmesini analiz edelim

cem_batum
02-06-2016, 11:21   |  #1  
cem_batum avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 7
42 mesaj

erkeğin dış görünüşe önem veren yüzeysel bir yaratık olmasındandır. kız ne kadar çirkin olursa olsun erkek bunu yaparak kızın gururunu kırarsa öküzdür, ayıdır, ataerkil düzenin tuğlasıdır. halbuki kızlar tamamen iç güzelliğe bakıp reddeder. erkek kesin bir hata yapmıştır ondan yani.

bu feminizm iyiymiş lan kafası şimdi geldi bak.

silenceandsilence
03-06-2016, 09:09   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
275 mesaj

Konuyu erkek veya kadın olarak bölmektense insan olarak bakmak gerekiyor. Ataerkil bir toplum olduğumuz için erkeğin daha baskın olduğu kesin ama daha baskın diye karşısındakini her ne şekilde olursa olsun ezmek gerekmez. Meselenin aslına gelince sadece erkekler değil ki dış görünüşe göre reddeden insanlar genel olarak öyle. Özgüveni çok yüksek insanlar hariç kim karşısındakine hissettiklerini rahatça söyleyebilmiştir ve kim bu konuşmaya karşısındakini dikkate alıp  cevap vermiştir. Tek kelimelik cevaplarla veya anlam verilemeyen mimiklerle karşılık verilmiştir bana göre. Galiba genelleme yaptım ama roller erkek için etken kız için edilgen olarak paylaşıldığından erkeğin edilgen kızın da etken olabileceği fikri garip geliyor.