Bir Gün Bizde Doğal Gaz Yüzünden..

arasad
05-01-2009, 21:42   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
367 mesaj

Selam arkadaşlar, avrupada hele Romanya gibi avrupa birliğine yeni girmiş bi ülkede 20 dolarlık doğalgaz dedektörü kullanımının zorunlu olması...  Ama ülkemizde bu dedektörün kullanımının zorunluluğu olmadığından insanların masumca ölümü... (ve bi sürü alt yapı problemide vardır tahminimce..)

Bir gün bizde doğal gaz yüzünden hayatımızı kaybedersek, kim bizim yaşamamız için harekete geçcek, masumca hayatımızı kaybetmemiz içn ne yapmalıyız sadece dedektör mü kullanmalıyız ???

Bi kaç örnek;

Bide Yunanistan 16 yaşında ki genç polis tarafından vurularak öldürülüyor ve Yunanistan ayağa kalkıyor.  Bizim 7 gencin ölümünün bunla ne farkı var ???

Son Düzenleme: arasad ~ 06 Ocak 2009 20:19
YasarS
06-01-2009, 00:18   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,238 mesaj

Bazen herşeyi tedbire bahane bulmamalıyız unutma tedbir, takdiri bozamaz???

viking20
06-01-2009, 00:22   |  #3  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

anlamadığım eskiden havagazı olsun doğalgaz olsun kaçak olduğu hemen anlaşılsın,belli olsun diye pis kokulu(çürümüş sarımsak gibi) bir gaz katarlardı içine,milletde anlar bilirdi,gaz kaçağı olduğunu.Önlemini alırdı veya ihbarda bulunurdu.

Gone
06-01-2009, 00:42   |  #4  
Yıllanmış Üye
346 mesaj

Kac kisi sistemin bakimini yaptiriyor? Su an ölümler sinsi sinsi, yakinda komple binalar havaya ucacak.

Fakat hersey para, para, para ve insanlarin cahil olmasi....

Selçuk İslamoğlu
06-01-2009, 00:55   |  #5  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj
viking20
anlamadığım eskiden havagazı olsun doğalgaz olsun kaçak olduğu hemen anlaşılsın,belli olsun diye pis kokulu(çürümüş sarımsak gibi) bir gaz katarlardı içine,milletde anlar bilirdi,gaz kaçağı olduğunu.Önlemini alırdı veya ihbarda bulunurdu.
Yine var sarımsak kokusu. Lakin sadece yanmamış doğalgaz'da var. Yandıktan sonra bu koku yok.

physfg
06-01-2009, 02:42   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,686 mesaj

CO kokusuzdur...

uGuR.uK
06-01-2009, 15:31   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

yılbaşı gecesi bir grup gencin saatlerce eğlendiği bir evde o koku olsa hissedilir mi sizce kolay kolay? pek sanmıyorum. bu tarz durumlar için yüksek sesli ve hassas alarmlar olmalı bence her evde.

Son Düzenleme: uGuR.uK ~ 06 Ocak 2009 15:32
arasad
06-01-2009, 15:44   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
367 mesaj
elazigli
yılbaşı gecesi bir grup gencin saatlerce eğlendiği bir evde o koku olsa hissedilir mi sizce kolay kolay? pek sanmıyorum. bu tarz durumlar için yüksek sesli ve hassas alarmlar olmalı bence her evde.
Evet olmalı.. Romanyadaki evde bu 20 dolarlık bu cihaz zorunlu olurken, hatta kaçak gibi durumda otomatik gazı kesebilen bir cihazken neden bizim ülkemizde zorunlu değil ?

Tüm tedbirleri biz mi almalıyız ? Bence hayır.. Baştan bunun tedbirini alıp doğal gazı kurarken, insanlar ölmeden önce düşünceklerdi...

Son Düzenleme: arasad ~ 06 Ocak 2009 15:44
Banned
06-01-2009, 20:02   |  #9  
Banlandı
179 mesaj

Arkadaşlar ülkemizde insan sağlığına önem verilmiyor. Radyoda dinlemiştim; Ameraika'da bir kız doğalgaz kaçağından öldü diye kızın adında yasa çıkartılıyor ve her eve gaz dedektörü takma zorunluluğu geliyor. Bizde bunu örnek alacağımıza dahada çirkinleşiyoruz. "Gençler yarı çıplaktı, Kanlarında uyuşturucu vardı,Yılbaşını kutlarsanız böyle olur" şeklinde yorumalar geldi. Bu ne demek ya! Yılbaşını bende kutladım. Ayrıca bir şeye daha değinmek istiyorum. Yılbaşını herkes kutlar. Hıristiyan'lar ise 25 Aralık'ta "Christmas"ı kutlarlar. Bu kelime Türkçede "Yılbaşı" anlamına geldiği için yılbaşını kutlamak[Geri kafalılar tarafından] günah veya ayıp sayılıyor. Bu (Gençler yarı çıplaktı, Kanlarında uyuşturucu vardı,Yılbaşını kutlarsanız böyle olur) yorumları yapan gaztelerin hepsini

ŞİDDETLE KINIYORUM.

Son Düzenleme: boraalper4 ~ 06 Ocak 2009 20:03
MysTerYBoY
06-01-2009, 20:11   |  #10  
Yeni Üye
44 mesaj

Ülkemizde uygun olmayan yerlere bile, bile bile doğalgaz verilirken o dedektörü zorunlu kılsak ne olucak? Önce eğitim, bilinçlendirme sonra yasa, kanun, zorunluluklar..

ilginch
06-01-2009, 20:15   |  #11  
Yıllanmış Üye
1,635 mesaj
boraalper4
Arkadaşlar ülkemizde insan sağlığına önem verilmiyor. Radyoda dinlemiştim; Ameraika'da bir kız doğalgaz kaçağından öldü diye kızın adında yasa çıkartılıyor ve her eve gaz dedektörü takma zorunluluğu geliyor. Bizde bunu örnek alacağımıza dahada çirkinleşiyoruz. "Gençler yarı çıplaktı, Kanlarında uyuşturucu vardı,Yılbaşını kutlarsanız böyle olur" şeklinde yorumalar geldi. Bu ne demek ya! Yılbaşını bende kutladım. Ayrıca bir şeye daha değinmek istiyorum. Yılbaşını herkes kutlar. Hıristiyan'lar ise 25 Aralık'ta "Christmas"ı kutlarlar. Bu kelime Türkçede "Yılbaşı" anlamına geldiği için yılbaşını kutlamak[Geri kafalılar tarafından] günah veya ayıp sayılıyor. Bu (Gençler yarı çıplaktı, Kanlarında uyuşturucu vardı,Yılbaşını kutlarsanız böyle olur) yorumları yapan gaztelerin hepsini

ŞİDDETLE KINIYORUM.

aynen katılıyorum

arasad
06-01-2009, 20:17   |  #12  
OP Yıllanmış Üye
367 mesaj

Bende şiddetle kınıyorum.. Kız arkadaşımla çıplak da evde olurum sanane bundan..

Bende onu diyorum Yunanistan'da yada Amerika'da bi gencin ölmesi üzerine biyerde insanlar ayaklanıyor diğer yerde yasa çıkıyormuş... Bizde daha fazla genç ölüyor üstelik doğal gaz yüzünden ölümler zehirlenmeler hala devam ediyor ama şuan bişey yapıldığını ben görmüyorum siz görüyor musunuz ?

Son Düzenleme: arasad ~ 06 Ocak 2009 20:46
Banned
06-01-2009, 20:35   |  #13  
Banlandı
179 mesaj
arasad
Bende şiddetle kınıyorum.. Kız arkadaşımla çıplak da evde olurum sanane bundan..

Bende onu diyorum Yunanistan'da yada Amerika'da bi gencin ölmesi üzerine biyerde insanlar ayaklanıyor diğer yerde yasa çıkıyormuş... Bizde daha fazla genç ölüyor üstelik doğal gaz yüzünden ölümler zehirlenmeler hala devam ediyor ama şuan bişey yapıldığını ben görmüyorum siz görüyor musunuz ?

NE YAZIK Kİ HİÇBİR ŞEY GÖRMÜYORUM...

Son Düzenleme: boraalper4 ~ 06 Ocak 2009 20:35