Bir programı yonetici haklarıyla çalıştırma

ulusoy1
18-12-2006, 11:21   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
29 mesaj

merhaba,
Windows XP yüklü ve bir etki alanına dahil olan bilgisayarda, kullanıcılar standart "user" haklarına sahip hesaplarıyla oturum açıyorlar. Fakat bir program, düzgün çalışabilmesi için yonetici haklarına sahip bir oturum istiyor. Her defasında bu makinaya uzaktan erişip, farklı çalıştırmak yerine nasıl bir pratik çözüm bulabilirim.

Kansav
18-12-2006, 21:18   |  #2  
Yıllanmış Üye
521 mesaj

User yetkili kullanıcıya domain policy 'den local administrator yetkisi verirsin olur biter. Böylelikle oturum açtığığı bilgisayarda domain 'de "user", oturum açtığı bilgisayarda "administrator" yetkili olur...

ulusoy1
19-12-2006, 13:52   |  #3  
OP Yeni Üye
29 mesaj

yazdığınız tabiki doğru fakat kullanıcının makinada hiç bir şekilde admin olması istenmiyor. benim istediğim acaba .bat dosyasıyla veya başka bir şekilde makinanın local admin şifresini girip, o programı makina her açıldığında çalıştırsın şeklinde bir yöntem aslında...
bir takım kurumsal kısıtlamalar olduğundan bunların dışına çıkmadan çözüm üretmek gerekiyor ama bazı noktalarda, pratik çözümler bulamayabiliyoruz.
ilginize teşekkür ederim.

gungorm
20-12-2006, 19:48   |  #4  
Taze Üye
18 mesaj

senin derdini anlıyorum arkadaşım çünkü ben de senin gibi bir etki alanı yöneticiyim. bu söylediğin olay benim de başıma geldi. bunun çözümü için tek yapman gereken. programın kurlu olduğu Program files'ın altında ilgili programın klasörüne yetki vermek istediğin kullanıcının hesabını eklemek ve yetkilendirmek.