Bir siteye girdim ve saldırı oldu

atacanyuzgec534
25-07-2013, 11:04   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

bir siteye girdim attached malware mesajı aldım sonra bilgisayarı açıp kapadım sonra avg ile tarama yaptım (not:tarama uzun süredir bitmedi) sonra bitdefenderi yükledim hala açılmadı saldırıyı nasıl engelleyebilrim?

Son Düzenleme: atacanyuzgec534 ~ 25 Temmuz 2013 11:05
padisah
25-07-2013, 13:22   |  #2  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj
Alıntı: atacanyuzgec534  
bir siteye girdim attached malware mesajı aldım sonra bilgisayarı açıp kapadım sonra avg ile tarama yaptım (not:tarama uzun süredir bitmedi) sonra bitdefenderi yükledim hala açılmadı saldırıyı nasıl engelleyebilrim?
  İmzamdaki güvenlik tavsiyelerini oku ve internet bağlantısını kesip uygula.

murat5038
25-07-2013, 16:03   |  #3  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Bu uyarıyı avast verdi ise Kuşkulanmanıza gerekecek bişey yok. O sırada bir mail veya posta veya facebook gibi bir uygulama açık ise açık olan uygulamadan bir zararlı tespit etmiş olur. Saldırı değil bu İmzamdaki kaspersky IS kurup Windows Güvenlik duvarını varsayılana döndürün. Kurulu antivirüsler varsa kaldırın ve Sonra Bilgisayarınızı internet açık iken kasperskyı güncelleyip  Full scan yapın. Tarama bitene kadar hiçbir şeye dokunmayın.

Bittikden sonra ar olan virüs veya tehdit varsa bize bildirin ve Recomanded işaretleyip temizliği yapın. Bilgisayarınızı heps bitince yeniden başlatıp O an ki bağlı olduğunuz Posta veya sosyal medyaya tekrar bağlanın ve kaspersky Rapordan zararlının tespitini yapın.