Bir Sony efsanesi daha ölüyor!

CHIP Online
21-01-2013, 18:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Sony'nin 1997 yılından beri ürettiği efsane cihaz, önümüzdedi aylarda tarihe gömülebilir!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/bir ... a-oluyor_38211.html

Resimlerle: Efsane ceplerin varisleri

Oyun camiası olarak ikinci jenerasyon konsolların uzun zamandır aramızda olduğundan şikayet edip duruyoruz. Peki, PlayStation'nun 1997 yılından beri aynı DualSchock kontrol cihazını ısıtıp ısıtıp önümüze sürmesinden sıkılmadık mı?


CVG'nin yaptığı bir araştırmaya göre Sony, çoktan yeni kol tasarımları üzerinde çalışmaya başlamış durumda. Özellikle Xbox 360 kontrol sisteminin açık ara gerisinde kalan DualShock'un adıysa, üzerinde çalışılan sistemlerin hiçbirisinde yer almıyor. CVG'ye konu hakkında büyük ölçüde bilgi veren isimsiz kaynağın iddialarının detayları ise gerçekten dikkat çekici. Kaynak, Sony'nin yeni kontrol cihazı üzerinde hem dokunmatik ekran, hem de biyometrik ölçme biriminin bulunacağının kuvvetle muhtemel olduğuna değinmiş durumda. Hatta sonradan üretilecek kolların oyuncunun, kalp atış hızı ve vücut ısısı gibi fiziksel özelliklerini de göstereceği hakkındaki bilgiler şimdiden ciddiyet kazandı.


Bunun haricinde Sony'nin bir diğer amacı, üreteceği yeni konsolu ve PS Vita arasında hatırı sayılır derecede bağ kurabilmek. Her ne kadar ilk çıkışında merak uyandıran, geleneksel konsol yapısını cebimizde taşımamıza imkan tanımış bir konsol olsa da Sony'nin cihaz için yeni bir pazar payına ihtiyacı olduğu bir gerçek.


İsimsiz kaynaktan gelen en önemli son dakika açıklamasıysa, Sony'nin yeni konsolunu tanıtması için ayların değil, sadece haftaları kaldığı oldu.

Tüm Konu: Bir Sony efsanesi daha ölüyor!

Resimlerle: Efsane ceplerin varisleri

Kaynak: www.chip.com.tr