Bir Türk'ü nasıl tanırsınız.

Hiper£l£v£nKids
15-11-2008, 12:09   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,310 mesaj

- Cep telefonuyla sokakta ya da 180 km. hızla giden bir otomobilin kullanıcısı olarak sakin sakin konuşan bir adam görürseniz bilin ki o bir Türk'tür.

- 1 milyar liralık televizyonunu dandik bir kabloyla ya da ucuz bir sehpa anteniyle seyretmeye çalışan, (daha doğrusu seyredemeyen) dünyanın en pahalı televizyonunu aldığı halde, neden hala karlı-cızırtılı seyrettiğini anlayamayan kişi bir Türk'ten başkası değildir.

- 10 yıllık bir otomobilin koltuk ambalaj naylonlarını çıkarmadan kullanma becerisini(pişme pahasına bile olsa) ancak ve ancak Türkler gösterebilir.

- Elektronik hesap makinesini, TV uzaktan kumandasını naylona sarmış, üzerine de ambalaj lastiği geçirmiş birini görürseniz hemen boynuna sarılın Türk'tür o.

- Otoyolda otomobilin gaz pedalına tuğla koyup, yorulmadan kullanma fikri bir Türk'ündür.

- Kırmızı ışıkta durduğunuz için size ancak bir Türk bağırabilir.

- Düğmesine basınca gözlerinde ışık yanan aslan kafasından yapılma zili evinin kapısına bir Türk asabilir. Hemen o zili çalın.

- Aç kalınca ekmeğin arasına bisküvi koyup yiyen kişi Türk değil de nedir?

- Çocuğuna pilli oyuncak alıp, pili bitince atan, yeni bir pil almayı aklına getirmeyen kişi Türk'tür.

- Yemekte eti bıçakla değil de çatalının yanıyla kesmeye çalışan bir kişi görürseniz gözlerinden öpün, o bir o bir O bir Türk'tür.

- Ancak bir Türk, kolayı çalkalayıp fışkırtarak asitsiz içmeyi akıl edebilir.

- Tek abdestle beş vakit namazı kılmak için iki büklüm kıvranan bir kişi tabii ki Türk'tür.

- Filmlerin açık sahnelerinde gözünü kapatan kişi yüzde yüz Türk'tür.

- Kendisine kamera doğrultulduğunda itiraz etmeyen, hemen zavallı bir konuma düşen, bir Türk'ten başkası olabilir mi???

- Desenlerini çok beğenerek aldığı yeni bir mobilyanın üstünü başka bir örtü örterek kullanan kişi Türk'tür.

- Çayı çay tabağına döküp içen bir Türk değil midir?

- El parmaklarını ayak parmaklarının arasına geçirmiş kişi büyük bir olasılıkla Türk'tür.

- Geçirdiği trafik kazasından sonra kanlar içinde çıkıp arabasına üzülen kişi Türk'tür.

- Tüpte sızıntı olup olmadığını kibritle kontrol eden kişi Türk'ten başka kim olabilir?

- İşinde iyi olan birisini överken hakaretle iltifat eden bir Türk'ten başkası olamaz!(Şerefsizin oğlu ne iş yapmış be kardeşim.helal olsun!)

- Ancak bir Türk aracın sinyal lambaları dururken kolunu dışarı çıkararak "dönüyorum" hareketi yapabilir.

- Yemeğin etini en sona bırakan kişi tabii ki Türk'tür.

- Ancak bir Türk trafik ışıkları kırmızıdan yeşile döndüğünde önündeki herkesi salak sanarak kornaya basabilir.

- Dingildeyen bir masanın ayağına kağıt sıkıştırma fikri bir Türk'ündür.

- Dişlerinin arasından "vııj vııj" diye ses çıkaran birini görürseniz selam verebilirsiniz çünkü o kesinlikle Türk'tür.

- TV'de film seyrederken filmin oyuncularıyla muhatap olan(dur oraya gitme öldürecekler seni) Türk sinema severlerdir.

- Ancak bir Türk kulağını kalem ya da örgü şişiyle karıştırabilir.

- Arabasına öküz, köpek, horoz sesli korna taktırma fikrinin patenti bir Türk'e aittir.

- Gazete okumayan fakat kağıdını en iyi şekilde kullanan Türk'tür. (Cam silme bezi, külah, mendil, sofra bezi...)

- Ancak bir Türk kadını, denize; dikkat çekmemek için elbiseleriyle girip, bütün dikkatleri üzerine çekebilir.

- Plastik yoğurt kabını saksı yapan elbette ki Türk'tür.

- Elini küllük olarak kullanabilme becerisini bir Türk'ten başkası gösteremez.

- Arabasının arkasına yazı yazan bir Türk değil de nedir? (Rahmetli de sollardı, Tek rakibim THY, kroyum ama para bende,...)

- Uçakta bulunan tanıdıklarına uçak havalandıktan sonra görmeyeceğini bildiği halde el sallayan birini görürseniz hemen boynuna sarılın çünkü o mutlaka Türk'tür.

- Çiğnediği sakızı daha sonra çiğnemek üzere kafasındaki tülbente yapıştıran bir Türk kadınından başkası olamaz.

- Elektronik bir aleti bozulduğunda (tv,radyo,bilgisayar...) tekme tokat vurarak düzeltebileceğini sanan tabii ki Türk'tür.

- Şişman çocuğu yemek yemiyor diye üzülen, bir Türk annesinden başkası değildir.

- Gazetelerdeki resimlere ve duvar afişlerine kadın erkek demeden sakal-bıyık çizen, bir Türk'ten başkası olamaz.

- Ancak bir Türk, işportacıdan deneme-yanılma yöntemiyle gözlük alabilir.

- Ense traşı olduğunuz için ensenize bir tokat indiren, kesinlikle bir Türk şaka severdir.

- Otobanda karşıdan karşıya geçmeye çalışırken, hızla geçen arabalara küfreden Türk'ün ta kendisidir.

- Arkadaşının yeni almış olduğu ayakkabıya basıp yamultarak aklısıra "hayırlı olsun" diyen öz be öz Türk soyundandır.

- Hafta içi evde bunalan eşini, Pazar günü dinlenmesi için pikniğe götürüp, yine de her türlü işi eşine yaptırarak yoran, Türk'ün ta kendisidir.

- Ancak bir Türk iyi çıkmış röntgenini konu komşuya gösterir ve kıvırarak boru sesi çıkarır.

- Gömleğinin cebinde dandik sigarayı, çorabında ise kaliteli sigarayı taşıyan Anadolu toprağının insanıdır.

- Kendisinden büyük birisiyle karşılaşınca, içtiği sigarasını ters çevirip avuç içinde dakikalarca bekleten, çok saygılı bir Türk'tür.

- Gece yarısı misafirlerini yolcu ederken, apartman içinde ve kapı önünde de muhabbete devam edip apartmanı inleten bir Türk misafirperverdir.

- Ancak bir Türk hasta ziyaretine, yasak ve sakıncalı olduğu halde yağlı börek, dolma, vb. Yiyecekler götürür.

- Telefon açıp da kendisini tanıtmadan, karşıdakine ısrarla "kimsin kimsin" diye soruyorsa tereddütsüz Türk'tür.

Arkadaşlar kesinlikle yanlış anlanmak istemiyorum amacım Türkleri kötülemek deil çünki bnde bi Türk üm sadece yaptığımız komik şeyleri vede hataları göstermektir amacım....

Son Düzenleme: Hiper£l£v£nKids ~ 15 Kasım 2008 12:09
Alparslananadolu
15-11-2008, 12:17   |  #2  
Alparslananadolu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
642 mesaj

Aptallık sadece bir millete has değildir. Her milletin aptalı vardır. Siz bunları eleştirdiğinize göre o "Aptal Türklerden" değilsiniz demekki!. Öyleyse, Türkler "Aptal" değildir.

Toxic
15-11-2008, 12:19   |  #3  
Yıllanmış Üye
3,600 mesaj
Alparslananadolu
Aptallık sadece bir millete has değildir. Her milletin aptalı vardır. Siz bunları eleştirdiğinize göre o "Aptal Türklerden" değilsiniz demekki!. Öyleyse, Türkler "Aptal" değildir.
katılıyorum Alkış

Hiper£l£v£nKids
15-11-2008, 12:29   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,310 mesaj
Alparslananadolu
Arkadaşlar kesinlikle yanlış anlanmak istemiyorum amacım Türkleri kötülemek deil çünki bnde bi Türk üm sadece yaptığımız komik şeyleri vede hataları göstermektir amacım....

icemanphoenix
15-11-2008, 12:50   |  #5  
Yıllanmış Üye
308 mesaj

- Ancak bir Türk hasta ziyaretine, yasak ve sakıncalı olduğu halde yağlı börek, dolma, vb. Yiyecekler götürür.

süper yaaBeğendim ah şimdi olsada yesek Dil çıkarıyor

kalamarr
15-11-2008, 20:53   |  #6  
Yıllanmış Üye
561 mesaj

- Elektronik bir aleti bozulduğunda (tv,radyo,bilgisayar...) tekme tokat vurarak düzeltebileceğini sanan tabii ki Türk'tür.

ama işe yarıyor.Kahkaha

----------------

bunu şahsen gördüm. midesi alınan bir adama yesin ve iyileşsin diye hastahane güvenliğinden kaçırarak lahmacun getirmişlerdi.KahkahaKahkaha

Raxx36
15-11-2008, 21:12   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,706 mesaj

tek kelimeyle mükemmel :D

- Ancak bir Türk aracın sinyal lambaları dururken kolunu dışarı çıkararak "dönüyorum" hareketi yapabilir. (şahit oldum birkaç defa :D)

bu elektronik aletlerin bozulduğunda bi tane geçirmek yararlıdır bende öneririm 2 tane cd-rom sırf böyle kendine geldi :D:D:D

yani Türkleri aşağılamak değil bu ama abi bu kadar orjinal şeylerde bizde oluyor ya :D

yesilkrt
15-11-2008, 23:16   |  #8  
Yıllanmış Üye
106 mesaj

züpper yaa:))) ancak bir türk röntgenini komşusuna gösterip yorumlar yapar:)) benim babam bir çok defa yapmıştır bunu. aile fertlerinden birinin röntgenini, gelen bir misafire çok kez gösterip yorumlar yapmıştır. bir de florasan ışığına tutup bakarlar:D hatta bir kere benim kafa tasımın röntgeninde arapça Allah yazdığını idda edip bana göstererek(sanki anlıyomuşum gibi) bak işte elf, vs.. felan diye harfleri göstermişti. sonunda o röntgeni çerçeveletip duvara asan benim babam has türktür:)))

mehmet00731
15-11-2008, 23:19   |  #9  
Yıllanmış Üye
161 mesaj

kim ne derse  desin ben yinede TÜRKÜM hem bu aptallıkların TÜRKLÜKLE bi alakası yok tamam eğlencesine yazılan bişi sağolasın kardeşim bende okuduğumda gülüyorum ama içinde TÜRK kelimesinin bu sıfatlarla küçümsenmesi benim zoruma gidiyor

onlineTR
15-11-2008, 23:32   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,947 mesaj

tesekkurler enes...

ayhanozmen
16-11-2008, 00:59   |  #11  
Yeni Üye
32 mesaj

telefonda karşısındakine "kimsin kimsin!" sorusunu doğal olarak bi TÜRK sorar zaten. ayrıca bu güldüğünüz olayların hepsi zeka ürünüdür.öyle ya da böyle.

baranay
16-11-2008, 01:01   |  #12  
Taze Üye
2 mesaj

Ancak bi türk hiç usanmadan bunları başka işi yokmuş gibi uzun uzun yazar :d

Raxx36
16-11-2008, 13:38   |  #13  
Yıllanmış Üye
1,706 mesaj
mehmet00731
kim ne derse  desin ben yinede TÜRKÜM hem bu aptallıkların TÜRKLÜKLE bi alakası yok tamam eğlencesine yazılan bişi sağolasın kardeşim bende okuduğumda gülüyorum ama içinde TÜRK kelimesinin bu sıfatlarla küçümsenmesi benim zoruma
E Türk insanlarına Şu Çılgın Türkler diye ifade edilmiyormu her türlü manyaklığı yapabilen bir milletiz yeri gelir çok cesur,zeki... oluruz yeri gelir böyle komik şeylerde yaparız :) Bizi biz yapan durumlar bunlar zaten

PsK_Pc_06
16-11-2008, 22:24   |  #14  
PsK_Pc_06 avatarı
Yıllanmış Üye
752 mesaj

Elektronik bir aleti bozulduğunda (tv,radyo,bilgisayar...) tekme tokat vurarak düzeltebileceğini sanan tabii ki Türk'tür.

tabiki bende eski bilgisayarıma sürekli reset atmasın diye 1.5 aya yakın sürekli tekme tokat atarak oynadığım olmuştur :D

---------------------------------------------------------------------------------

Gazete okumayan fakat kağıdını en iyi şekilde kullanan Türk'tür. (Cam silme bezi, külah, mendil, sofra bezi...)

Bu olaya bizzat ben şahit oldum ve aynısı yaptım :D

---------------------------------------------------------------------------------

İşinde iyi olan birisini överken hakaretle iltifat eden bir Türk'ten başkası olamaz!(Şerefsizin oğlu ne iş yapmış be kardeşim.helal olsun!)

özelliklede bunu okul da derste tahtaya kalkıp kendisinden beklenmeyecek şekilde  başarılı olan bir öğrenciye yapıldığını bindefa gördüm :D

tabiki bütün patentler türklere aittir ..

Bütün bu olaylar TÜRK olmanın ayrıcalığıdır ...

paylaşım için tşk...

mertebe
18-11-2008, 18:32   |  #15  
Yıllanmış Üye
122 mesaj

paylaşım için teşekkürler..

hamann7725
19-11-2008, 01:03   |  #16  
hamann7725 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,837 mesaj

ARKADAŞLAR LÜTFEN BU KONU ÇOK SİNİRLERİMİ BOZDU !  NEDENİ KİMİN YAYINLADIĞI DEĞİL.BUNU BEN İLK BURDA PAYLAŞTIĞIMDA BENİ 1 SAAT İÇİNDE AFOROZ ETTİLER VE KONUYA TEPKİLER YAĞDI VE BEN KONUYU AÇTIKTAN TAM 1 BUÇUK SAAT SONRA KONUNUN İÇERİĞİNİ SİLDİM MODLARADA KONUYU SİLDİRDİM.ŞU AN ACAYİP DERECEDE TEPKİLİYİM VE SESİMİ DUYURMAK İSTİYORUM...

Crew
25-11-2008, 14:01   |  #17  
Yıllanmış Üye
209 mesaj

ßu Güldüğümüz Konuların ßazıları yaklaşık %75'i İnsanların hayatını Kolaylaştıran Konulardır.. Örneğin gazete kagıdını kullanmak...soba borusu akıyor die kap koymak.. Vs. Vs. Vs.  Bunları ancak zeki insanlar düşünebilir
o halde TÜRKLER ZEKİDİR. !!!

Aksini Düşünen Varsa..BuyursuN =)

Son Düzenleme: Crew ~ 25 Kasım 2008 14:03