Bir virüstür bela,kesin çözümlerinizi bekliyorum

mylifestyle
05-09-2009, 06:36   |  #1  
mylifestyle avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
53 mesaj

Arkadaşlar bu virüs Bit Defender programımda sürekli çıkıyor.Sanırsam virüsü yokediyor ama geri eski yerine geliyor.Bilgisayarını tarat v.b gibi işlemlerdeki öneriler yapmazsanız çok memnun olurum.Bilgisayar,yazılım bilgim iyi sayılır.

Uzmanlardan yardım bekliyorum.Ne kadar bloklasada gene aynı şey geliyor.

Semih Özyurt
05-09-2009, 08:23   |  #2  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

dostum kullanmış oldugun virüs programı   alttaki ingilizce metinde  virüsü silemedigini karantinaya alamadığını söylüyor dolayısıyla sürekli çıkıyor uyarı lütfen başka bir virüs programını dene

_eFeKenTLi_
05-09-2009, 08:27   |  #3  
_eFeKenTLi_ avatarı
Yıllanmış Üye
716 mesaj

kaspersky ınternet scurıty 2009 kullanabılırsın . sıstem ozellıklerın ıyı ıse kur . devamlı ara yuzde tarama yaptıgı ısın devamlı olarak ıslemcıden az bır mıktar kullanıyor buda bıraz kasmasına sebep olur . bu bende kasar dersen . avıra free personel programını kurup guncelle ve tarat avıra da kendını oldukca gelıstırdı  free surumu olmasına rahmen ...
       yanlız kaspersky 2009 turu programlar genelde hep kasar cunku netten gelen ve aga yapılan saldırıları onlemek ıcın devamlı aktıftır .

emre__
05-09-2009, 08:56   |  #4  
emre__ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,519 mesaj

arkadaşım program çalıştığı için silemiyor olabilir güvenli kipte temizle bide temp dosyalarını silmek için başlat çalıştır a %temp% yaz tümünü sil yükleme sırasında programlar sıkıştırılmış dosyaları oraya çıkartır bazen silmezler. Birde elle silmeyi dene bakalım.

Mustafa Deniz
05-09-2009, 10:59   |  #5  
Mustafa Deniz avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
752 mesaj
Alıntı: emre__  
arkadaşım program çalıştığı için silemiyor olabilir güvenli kipte temizle bide temp dosyalarını silmek için başlat çalıştır a %temp% yaz tümünü sil yükleme sırasında programlar sıkıştırılmış dosyaları oraya çıkartır bazen silmezler. Birde elle silmeyi dene bakalım.
Evet virüs programı arka planda çalıştığı için antivirüsün silemiyor.

Temp klasörünü boşaltmaını bir faydası yoktur çünkü sistemde trojen var. kullanıcı temp klasörünü boşaltsa bile trojen o dosyaların yenisini bu klasöre indirecektir.

Güvenli kipde tam tarama yaptır, sorunun çözülmezse aşağıdaki program ile garanti temizlersin çünkü sistemde çalışan .exe, .dll, .sys,.com v.b uzantılı birçok dosyaları ve regeditdeki ilişkili yollarını göstermektedir, ben bu program sayesinde bir çok kez bilgisayarımı temizledim.

Autoruns v9.53 (574kb)

Bu Program uzman kullanıcılar içindir. Bu programdan yapılan en küçük hata sistemin çalışmamasına sebep olacağından programı çalıştırmadan önce mutlaka geri yükleme noktası oluşturun.

Son Düzenleme: Mustafa Deniz ~ 05 Eylül 2009 11:03
secman
05-09-2009, 11:04   |  #6  
Yıllanmış Üye
247 mesaj

virüsler eskisi gibi değil artık silemezsin tek çözüm format

mylifestyle
06-09-2009, 00:45   |  #7  
mylifestyle avatarı
OP Üye
53 mesaj
Alıntı: Semih Özyurt  
dostum kullanmış oldugun virüs programı   alttaki ingilizce metinde  virüsü silemedigini karantinaya alamadığını söylüyor dolayısıyla sürekli çıkıyor uyarı lütfen başka bir virüs programını

Bit defender,en az kaspersky kadar iyi olduğu konusunda şüphem yok.

Bilgisayarımın ozellikleri virüs programları için fazlaca iyi durumda.Zaten her gün bu trojenleri yapan hackerlara bir güzel ...

ilginch
06-09-2009, 00:47   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,635 mesaj

güvenli modda açıp silmeyi dene..

black_flood
06-09-2009, 05:04   |  #9  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

pff ne formatı yaw mnilattan kalma fikirlerlen yazma format çok zor durumlarda ancak o uyarıdakinide virüs diye görüyorsan artık yuh. o virüs paketini panda antivirüs 2010 ile hiç uğraşmadan güvenli kiğ cart curt silebilirsin.

mylifestyle
07-09-2009, 06:03   |  #10  
mylifestyle avatarı
OP Üye
53 mesaj
Alıntı: black_flood  
pff ne formatı yaw mnilattan kalma fikirlerlen yazma format çok zor durumlarda ancak o uyarıdakinide virüs diye görüyorsan artık yuh. o virüs paketini panda antivirüs 2010 ile hiç uğraşmadan güvenli kiğ cart curt silebilirsin.

Ben orjinal bit defender ativirüs kullanıyorum.Güvenli modda ise virüs taraması yapmıyor daha doğrusu programı açmıyor.Birçok kişiye sordum soruşturdum kaspersky ve bit defender dediler program olarak.Bit defenderın kullanımını beğendiğimden ve daha oncede kullanmış olmamdan orjinal serial aldım.

Peki ben bu virüsü napacağım?

Son Düzenleme: mylifestyle ~ 07 Eylül 2009 06:05
black_flood
07-09-2009, 09:32   |  #11  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

symantec firması gibi ortak yaşam paylaşımı yap o virüslen yada devletimiz gibi açılımlar ile çözüm düşünmeye  devam derim istesende istemesende bitli biti bi halta yaramaz, işini yaptığım oteldede var sadece kötürmeye yarıyor tarama esnasında. hepsinin lisansları iptal ettirdim şuanda panda 2010 var ve 5 makinayıda amd 245 işlemcili hale çevirdim eski celeron 1.7 ler vardı çünkü canavar gibi çalışıyor. istesende istemesende bitli bitiyi kaldırıp başka yazılımlan sileceksin. başka hiçbir yolu yok.

TuncaBozkurt
07-09-2009, 19:15   |  #12  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj
Alıntı: mylifestyle  

Ben orjinal bit defender ativirüs kullanıyorum.Güvenli modda ise virüs taraması yapmıyor daha doğrusu programı açmıyor.Birçok kişiye sordum soruşturdum kaspersky ve bit defender dediler program olarak.Bit defenderın kullanımını beğendiğimden ve daha oncede kullanmış olmamdan orjinal serial aldım.

Peki ben bu virüsü napacağım?
Sorun değil. Güvenli modda açtığınızda başlangıçta zaten anti-virüs programları çalışmaz. Siin elle çalıştırmanız gerekir. Bit Defender Güvenli Mod'da çalımıyorsa Kasprsky Internet Security veya başka bir güvenlik yazılımının deneme sürümünü yükleyin. İşiniz bittiğinde de bu deneme sürümünü silebilirsiniz. Diğerlerini bilemem, ama Kaspersky Internet Security Güvenli Mod'da sorunsuz tarama yapıyor.

Mustafa@PC
07-09-2009, 20:23   |  #13  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Modemi kapatıp Ccleaner programını çalıştırırmısın ?

PC.Kopat
07-09-2009, 22:33   |  #14  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
750 mesaj

Çözüm:
Aşama 1) http://portableapps.com/apps/utilities/clamwin_portable adresinden ClamWin Antivirüs Portable'ı indirin.
Aşama 2) Bu programı flash belleğinize atın
Aşama 3) Eğer sizde yoksa bir yerden Bootable XP cd'sini indirin internet cafe ya da arkadaşınızda ve cd'ye yazdırın
Aşama 4) Bilgisayarınızı bu cd ile boot edin
Aşama 5) Flash diski takın ve antivirüs programını çalıştırıp tam tarama yaptırın
Not: Bu yöntem işe yaramayabilir ama mantıken işe yaraması gerek