Bırakın XP'niz kendi kendini yüklesin siz elinizi

prof.cevo
09-10-2008, 19:21   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
22 mesaj

disket yaratacaksınız ve XP’nizi CD’den boot ettikten sonra o kendi kendini yükleyecek…

Öncelikle bu işlem için 1 programa ihtiyacınız var o programda XP CD’nizin "SUPPORT" klasörünün içindeki "TOOLS" klasörünün de içinde winrarla sıkıştırılmış "DEPLOY" adlı dosyayı masaüstünüze kopyalayın ve rar dan çıkartın..Çıkan dosyalardan "setupmgr" adlı dosyayı açacağız…

İşlemler 1 e 1 sıraya göre:

ileri, yeni 1 yanıt dosyası oluştur, ileri, Windows katılımsız yükleme, ileri, Windows’unuzun versiyonu, ileri, tam otomatik, ileri, hayır bu yanıt dosyası 1 CD’den yüklemek için kullanılacak, ileri, lisansı kabul ediyorum, ileri, size ad ve kuruluş soruyor girip ileri diyoruz gene, çıkan menüde değişiklik yapmadan 1 daha ileri, saat dilimini giriyorsunuz gene ileri, XP CD-Key ini giriyorsunuz, ileri, bilgisayar adını girin ileri, isterseniz parola girin ve gene ileri, normal ayarlar ileri, çalışma grubu ileri, telefon seçeneklerini girin, ileri, bölgesel ayarlar ileri, dil seçimi ileri, tarayıcı kabul ayarları ileri, yükleme klasörü sizin seçiminize göre istediğiniz yeri seçin ve gene ileri, bundan sonra 2 defa daha ileri diyorsunuz ve site dosyayı nereye kayıt edeceğinizi soruyor.

Bu dosyayı masaüstüne kaydedin, ismini Windows NT diye değiştirin ve 1 diskete atın, bilgisayarınız CD-Romdan boot aldıktan sonra takın disketi ve KENDİ KENDİNİ KURAN XP SEYREDİN…

YasarS
09-10-2008, 19:27   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,238 mesaj

Anlamadığım konu artık kimse disket sürücülü bir kasa istemiyor ve hala disketlerle iş yapılıyor ve bende disket sürücü olmadığı için bazen lazım oluyor ve işimi dvd romla halletmeye çalışıyorum ama bazen oda geçerli olmuyor örneğin windows 98 yüklerken dvd sürücüde cd varken açılış disketi istiyor.Herneyse burda anlatmak istediğim artık disket olayını bitirmeleridir son olarak böyle bir aracın windows cd sinde olduğunu yeni duydum güzel bilgilendirme teşekür arkadaşım.

prof.cevo
09-10-2008, 19:54   |  #3  
OP Yeni Üye
22 mesaj

haklısınız aslında artık disketler olmamamalı ama sizinde de dediğiniz gibi mesela: "windows 98 yüklerken dvd sürücüde cd varken açılış disketi istiyor." Bu da onun gibi. Windowsun kuralları!

uGuR.uK
09-10-2008, 20:29   |  #4  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj

nlite ile cok daha basit ve fonksiyonel şekilde kurulumlar yapılabilir, bu biraz eski moda kaçmış.

extacy80
11-10-2008, 08:20   |  #5  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj

arkadaşlar disketler şuan için kaldırılamaz!!! ve bi süre daha kaldırılmamalı neden mi siz sadece pc nize format atarken veya kullanmadığınız için kaldırılsın diosunuz amaaa hala disket sürücüler ile çalışan bidünya makine var en basiti textil de kullanılan nakış makineları...

escape
11-10-2008, 08:24   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
183 mesaj

İyi ama ben tekstil işine girmeyi düşünmüyorum'ki bu yüzden disket sürücüsünü 2 yıl önce söktüm ve o günden bu güne hiç gerekmedi