biri adsl nasıl

yusufd84
04-06-2009, 17:05   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
36 mesaj

adsl aboneliği başlatacağım ve zerre bir şey bilmiyorum bu konu hakkında.gene bu formda okudum ve biri adsl'e geçmeyi düşünüyorum harbiden ucuz ama smile adsl'e geçmeyi düşünmüştüm o da ucuzdu ama müşteri hizmetleri servis kalitesi altyapı eksikliği nedenleriyle çok yerde şikayet okudum. o yüzden vazgeçtim. modemsiz sınırsız tarifeye geçmek istiyorum siz hangisini çnerirsiniz.biri adsl kalitesi hakkında bilginiz var mı.lütfen yardım göz göre göre kazıklanmak istemem:)

yusufd84
05-06-2009, 19:15   |  #2  
OP Yeni Üye
36 mesaj

:(:(:@:@
kendi soruma kendim cevap vereyim.keşke birileri yardım edebilseydi, görüşlerini yazabilseydi ama; ya kimse birşey bilmiyor ya da kafaları karışık, en son ihtimal ise zaten google'da aratsa onlarca yorum görür düşünceleri.
gelelim hangi firma? zaruri olarak ttnet.nedenleri çok türktelekomla anlaşması iyi ve sorun olunca hemen gideriyorlar smile,biri,turknet her zaman formlarda şikayette en öndeler.geç bağlamalar geç kapanmalar çok hızlı 8m kampanya diye ilan ettikleri zaten ayrıntıda gizli, bir kaç ay kampanya ve ardından fiyat yükseliyor.en hızlı kampanya dedikleri adil kullanım dedikleri adilsizlikle dolu limitsize limit koymak kimin haddine ama burası Türkiye.

firma:ttnet abonelik limitsiz 1 ya da 2mb.ben böyle düşünüyorum.eğer gene de yorum yazmak isterseniz söyleyin daha geç olmadı en az 1 hafta var eve gitmeme...
herşey için teşekkürler

Kapalı Hesap (113439)
05-06-2009, 20:25   |  #3  
Kapalı Hesap
464 mesaj

bazen forumdaki arkdaşların dikkatinden kaçabilir açılan konular. hemen üzülme öyle :) konu hakkındaki düşümcelerime gelince , bana göre ttnet-biri-smile adsl bunların birbirinden genel olarak bir farkı yok. adsl omurgasını telekom sağladıgı için hız açısından çok farklı değiller. söyledikleri hızları da tam olarak veremiyorlar. 1mbps hızı örneğin 850 civarı alabiliyorsun. 8 mbps kampanyaları var şu aralar onlar da senin anladıgın gibi 8 mbps değil bahtına ne çıkarsa 6 olur 7 olur 5 olur değişken alırsın en kötüsü de 15 gb kota sınırı var .sınırlı internet hepsi esasen. telcom var ama o da çok sınırlı bölgelerde verebiliyor interneti yayagınlaşmadı. oturdugun yer neresi bilmiyorum ama şu adresten bi kontrol edebilirsin http://www.tellcomabone.com/ . sana önerim tabi ki mecburiyetten söylüyorum iyi oldugu için değil : ttnet in 1 mbps sınırsız 45,31 liralık tarifesine geçmen. ancak böyle rahat edersin bir nebze de olsa. bu tarifede ayda 40 gb civarı download yapsan yeterli olur. 100 gb download yapanlar bile avar. 8 mbps den uzak dur kesinlikle. saygılar

yusufd84
05-06-2009, 22:02   |  #4  
OP Yeni Üye
36 mesaj

zaten öğrenciyim ve evimizde kullandığımız bu ay için 105gbı devirdik;)
ailemde taşındığından oraya gidince yeniden abonelik açtırmam gerekecek. o yüzden araştırıyorum 8mbps ile çok kısa sürede 15gbı aşarız o yüzden dediğin gibi 1mbps olanına abone olmam daha mantıklı. bildiğim kadarıyla afyonda fiber maalesef yok. yanıtın için teşekkürler ayrıca;)

sir_yes_sir
11-06-2009, 11:13   |  #5  
Yeni Üye
23 mesaj

biri adsl'e geçebilirsin ben biri kullanıyorum bikaç aydır bence gayet iyi. müşteri hizmetleri de diğerlerinden çok daha ilgili gerçekten. sana tavsiyem öğrenci olduğun için taahhütsüz paketlerine bakabilirsin biriye taahhüt almadan abone olabiliyorsun çünkü diğerlerinin yanında bu noktada bi avantajı var. bi de kampanya fiyatları baya iyi oluyor sitesinden bak alttaki kampanya şartlarını da oku iyice http://www.biri.com.tr/biri-kampanyalar.html ben tavsiye ederim Gülümseme

şafak89
13-06-2009, 18:33   |  #6  
şafak89 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
2,522 mesaj

eğer bulunduğun açtıracağın yerde turk.net varsa sunucusu ona bağlan sunucuları kendisinin www.turk.netten bak

rules52
19-06-2009, 00:01   |  #7  
Taze Üye
18 mesaj

selamun aleyküm,
arkadaşlar merhaba biri adsl ile ilgili soru ve sorunlarınız olursa  yardımcı olabilirim cagrı merkezinden bana ulaşabilrsin teknik depatmandayım.En ufak sorununuzda yardım olurum.

e-mail de yardımcı olabilirim.

Der Rote BaroN
20-06-2009, 21:01   |  #8  
Der Rote BaroN avatarı
Yıllanmış Üye
1,531 mesaj

Biri'nin reklamlarını çok gördüm. Hatta bir dönem geçmeyi bile düşündüm ama arkadaşım, satış sonrası yaşadığı bir sorun nedeniyle pek de fazla önermediğinden vazgeçtim. Belki bağımsız girişimlere şans vermeliyiz ama bunun için öncelikle bunu hak etmeleri gerekir.

serpol1
28-06-2009, 22:28   |  #9  
Taze Üye
1 mesaj

aman arkadaşım biri adsl den uzak dur derim sana bana inanıp dinlersen eğer 3-4ay önce bağlattım evime 1ay kullandım sonra evden taşınmak zorunda kaldık naklini istedim 10günde yapamadılar iptal edin istemiyorum dedim ok dediler ilgi alaka yok bak neden niye nasıl diye bir soru yok direk iptal sonra ilk ay faturasını gittim ödedim hemen ilgim alakam kesildi biliyorum ne biliim sonra öteki ay fatura geldi bn bunu 1ay ve tam 5gün kullandım geçen ay gelen faturada 50küsur milyon aradım dedim ben adsl hattımı iptal ettirdim bu fatura ne dediler kotayı aşmışsınızdır ondandır dedim ben sizden sonra tt net e abone oldum sizinkini geçen ay iptal ettirdim dediler biz bi araştıralım sonra araştırdılar 31 küsur e düşürdüler dedikbiz hiç kullanmadık ve 15 küsur milyonluk olan kampanyaya aboneyiz üstelik 5günlük bi kullanmışlığım var bu aydan sadece dediler biz bi tekrar araştıralım ok dedim sonra birkaç gün sonra aradılar 29 küsur e düşürmüşler yani anlıycanız aldatmaca ok dedim onuda ödedim nalet olsun dedim bitti sandım bu ay gene bir fatura 29.96türk lirası mail attım ilgilenin dedim yoksa mahkemeye vericem sizi dedim hala tın yok bilginiz olsun sakın bağlatmayın uzak durun derim bakalım biz ne yapıcaz üstelik kablosuz modemde hediyeydi 50ytl istediler istemiyom dedim zaten yeteri kadar kazıklanmışım 14.90 mıydı neydi kampanyası ben hiç okadar ödediğimi hatırlamıyorum hep 29-30 bu civarda geldi hep fatura sizde tanıdıklarınıza söyleyin başlarına iş açmasınlar sakın ben tanıdığım herkese söylüyorum aman uzak durun! he birde ev telefonum deişti fatura hala eski numarama geliyo ilginç:)