Biri Yardım Etsin Artık

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
songiden
24-09-2004, 03:10   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Arkadaşlar 1 Hafta önce yeni bir hdd aldım bir güzel fdisk çektim (Bu arada Samsung 160Gb aldım SP1614N modeli) 120Gb Seagate'deki bütün bilgilerimi buna aktardım. Vede seagate'i de artık kullanmıyorum diye formatı basıp bir arkadaşıma verdim ve arkadaş il dışına çıktı. Hikayeyi fazla uzatmadan bu Hdd kızakta olduğu için iki bilgisayarda kullanıyorum hangisinde kullanıyorsam ona takıyorum bir baktım ki? dosya sistemim RAW olmuş ve içindeki hiçbir bilgiye ulaşamıyorum... Vede ulaşmam gereken bilgilerim var formata atamam fdisk çekemem ne yapacağımı bende bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim 1kb'lık bir veri kaybı bile beni güm eder arkadaşlar lütfen Chip yetkilileri adminler duyun sesimi...

Bu Arada SAMSUNG kesinlikle Kullanmayın arkadaşlar!!!
Kullanıyorsanız Ya Seagate Yada WesternDigital şaşmayın Cep Telefonunuda sevmem samsung'un ama ne yapalım düştük bir kere...

YARDIM EDİN LÜTFEN

asiweb
24-09-2004, 09:20   |  #2  
Yıllanmış Üye
114 mesaj

Bİ defada bende olmuştu.Buna sebep Dijital fotoğraf makinasıydı.Bütün harddiskimi sanki kendi belleği bibi görmeye başladı.Yani hdd mi kendi uzantısıyla değiştirdi..10 kişi problemi çözmeye çalıştı ama maalesef..Üzgünüm...FDISK...

nn_emir
24-09-2004, 09:57   |  #3  
Yıllanmış Üye
125 mesaj

Diskini başka bir pcye tak ve Easy Recovery Professional (  www.ontrack.com  ) kullan. RAW data recovery de yapabiliyor.