birisini yalnışlıkla [kabul etmeden] engellemişim

viking20
11-01-2009, 11:59   |  #1  
viking20 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

birisini yalnışlıkla [kabul etmeden]engellemişim
,diyorsanız ===>
MSN\Araçlar\Seçenekler\Gizlilik\(sağ tarafdaki)Engellenenler listesine bakınız.
(veya)
\Gizlilik\(sağ taraf)Kişi listeleri==>Görüntüle[tıklayın].
---
(ayrıca)
Messengeriniz de sizi kimin sildiğini bilmek istiyorsunuz.Bunu gerçekleştiren çok sayıda site ve program bulmanız mümkün;ancak güvenilir olduğunu bilmiyoruz. Messenger adresinizi ve şifrenizi yazmanız gerekiyor çünkü.Bu da hiç güvenli yol değil.(*)
Peki ne yapmalıyız? Menü satırında Araçlar > Seçenekler > Gizlilik penceresini açıyoruz.Açılan pencerede sol tarafta kişi listemiz bulunuyor.Sağda ise bizim engellediklerimiz ve sildiklerimiz.Sağ taratfaki kişi listesinde bizi kimin sildiğini düşündüğümüz kişinin üzerine sağ tıklıyoruz. "Sil" butonu aktif ise o kişi bizi silmiştir.(Alıntı)
(*)DIKKAT: Sitelere asla güvenmeyin.Hepsi sadece şifre çalmak ve arkadaş listeni alip e-mail toplamak için kurulmuştur.

----
hareketli nick için==>
Saatin yanındaki{ MessengerDiscovery }simgesine sağ tıklayıp hareketli nickname özelliğini aktif hale getirin.

Son Düzenleme: viking20 ~ 11 Ocak 2009 17:25
Kal-El
11-01-2009, 13:10   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
816 mesaj

"Sil" in aktif olması engellendiğinizi değil silindiğinizi gösterir. Engellemenin anlaşılma yolunu birkaç başlıkta göstermiştirm.

Kapalı Hesap (101323)
16-01-2009, 13:30   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,337 mesaj

olay şu arkadaşlar  gizlilikten görüntüleye tıkladığınızda orada  ismi olmayanlar  sizi  silenlerdir     gizlilikte sil aktif olması  sizi engelleyenlerdir  şu çok gıcık olduğum bir durumdur   bir kişiyi msn den kalıcı silemeyiz engellemeden silersek  kişi kalıcı silinmiş olur ama  bize hala  ileti yollayabilir  ileti yollamasını  durdurmak için engelleyerek  sileriz bu durumda  gizlilikteki  engellenenler listesinde kişinin adı kalır kişinin adını  buradan    silebilmemiz  için  sil seçeneğinin aktif olması yani  o kişininde bizi engelleyerek silmesi gerekir  yani  karşı taraf  bizi  engellemeden onu tamamen  msn den silemeyiz

Kal-El
16-01-2009, 15:47   |  #4  
Yıllanmış Üye
816 mesaj

Karşı tarafın engellemesi gerekmez. O da sildiyse sen de sildiğinde ikiniz de birbirinizi göremezsiniz, ama "Anlık İleti Gönder" panelinden MSN adresini yazarak mesaj atabilirsiniz birbirinize, ulaşır. Taraflardan biri sadece sildiyse-yani engellemediyse- silinen tarafın MSN'inde gözükmeye devam eder silen kişi ve mesajlaşabilirler. Ancak silen kişi ötekini listesinde göremez. Fark bu.

silici06
16-01-2009, 17:22   |  #5  
Yıllanmış Üye
702 mesaj
Kal-El
Engellemenin anlaşılma yolunu birkaç başlıkta göstermiştirm.
HANİ NERDE GÖSTERMİŞTİN KARDEŞ BULAMADIM BEN??
YADA FORUM ARAMA ÖZELLİĞİNDE SORUN VAR GALİBA BEN BULAMIYORUM ŞU ANDA

Kal-El
16-01-2009, 19:16   |  #6  
Yıllanmış Üye
816 mesaj

Kendi attığım mesajlardan ben de bulamadım valla, ne biçim bir arama motoru varmış anlamadım :) Ama yöntemin kaynağı şuradaydı, bunu yollamıştım zaten o mesajımda da:

silici06
16-01-2009, 19:41   |  #7  
Yıllanmış Üye
702 mesaj

ok kardeş bu yöntem işe yarıyor teşekkür ediyorum sana bilgilendirdiğin için ;)

Kal-El
16-01-2009, 20:01   |  #8  
Yıllanmış Üye
816 mesaj

Rica ederim.