Birkaç bilgisayar aynı işlemi paylaşabilirmi?

chaus
08-11-2006, 00:03   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Sorumu hangi bölüme yazmam gerektiğini bilmediğimden bu bölüme yazdım umarım bi sorun olmaz. Soruma gelince diyelim elimizde 4-5 adet pc var ve bu pc leri birbirine bağlayarak (ağ yada benzeri bi yolla olabilir) ana bilgisayarın işlemci yükünü hafifletmeye çalışıyorum. Misal tek bilgisayarda 3dsmax programında günlerce süren bi render işlemini diğer bilgisayarlarla paylaşarak daha kısa sürede yapabilmeyi amaçlıyorum. Sanırım basit bi yüksek parformanslı bilgisayar denemesi oluyor bu. Bi süre önce sanırım yine chip dergisinde buna benzer bi yazı okumuştum. Ama eski olduğu için malesef hatırlayamıyorum. Yardımcı olabilirseniz sanırım pek çok insanın işine yarayabilecek bi deneme olacak. Şimdiden teşekkür ederim.

root1907
08-11-2006, 10:37   |  #2  
root1907 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
231 mesaj

yapmak istediğin yalnış anlamadıysam eğer, bir programı aynı anda iki bilgisayarda çalıştırmak yani hız arttırmak bu demek oluyorki yani 2 tane işlemci 2 tane ram vb. iki bilgisayarda bir programı çalıştırmak ve hızları bölmek mümkün olamaz nedeni ise bir program bir bilgisayara çalışır diğer bir bilgisayara kurduğun zaman o program sıfır bir program olarak görünür yani ayrı birşey, hızlı bir pc istiyorsan çif işlemcili ve hızlı pc ler piyasada var, ama bir programı iki pc de çalıştırmak mümkün değil belkide mümkün ama benim haberim yok.

ozgur_v
08-11-2006, 13:54   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
285 mesaj

Böyle birşey mümkün.Bu iş için sanırsam özel bir yazılım gerekiyor.