Birlikte Aç Sorunu

esclamazione
20-12-2006, 23:59   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj

Merhaba herkese..

Herhangi bir dosyayı sağ tıklayıp birlikte aç yaptığımda hata veriyor.. "Bu dosya,eylemi gerçekleitirmek için ilişkilendirilmiş bir programa sahip değil. Denetim masası klasör seçenekler'nde bir ilişki oluşturn" yazıyor. ne yapmam gerekiyor yardımco olursanzz sevinirim

Not: Pc'ye iki gü önce format attım, format atmadan öncede aynı hatayı veriyordu..

muammerturkmen
21-12-2006, 00:22   |  #2  
Yıllanmış Üye
359 mesaj

Açmak istediğin program o dosyayı açamıyorsa böyle bir hata verir, yaptığın tam bu olmasada örnek vereyim örneğin bir mp3'ü not defteriyle açmaya çalışırsan açılırmı açılmaz. onun için onu açıcak programa sahip olman lazım

BOOMFUNKMCS
21-12-2006, 01:21   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

arkadaşım acaba dosyayı uygun şekilde açamamaktanmı şikayetçisin yoksa birlikte aç seçeneğinmi sorun veriyor.

esclamazione
21-12-2006, 14:06   |  #4  
OP Taze Üye
14 mesaj

Arkadaşlar sorun açmak istediğim programın destekleyip yada desteklemesi değil, Ben BirlikeAç yaptığımda BirlikteAç menüsü açılmıyor direk hata veriyor yani bir program seçip te açmama durumu.. BOOMFUNKMCS ın dediği gibi birlikte aç seçeneği sorun veriyor.

BOOMFUNKMCS
21-12-2006, 16:51   |  #5  
Yıllanmış Üye
3,373 mesaj

"Seçtiğin dosya herneyse o dosya üzerine sağ buton tıklarken Shift tuşuna basılı tutarsan birlikte aç seçeneği gelir.ordan program seçersin açarsın." alıntıdır!

"Öncelikle Registry Editor'i çalistirin. HKEY_CLASSES_ROOT'un solundaki arti isaretine tiklayin. büyük olasilikla listenin solunda yer alan "Unknown" adli anahtari bulun. Bu anahtarin "shell" adinda bir alt anahtari, onun da "openas" adli baska bir alt anahtari vardir. "Openas"in bir alt anahtari olan "Command"a geldiginizde sag penceredeki varsayilan degerin "Rundll32.exe"yi de içeren karmasik bir komut satiri oldugunu göreceksiniz. Bu degerin üzerine çift tiklayarak düzenleyiciyi açtiktan sonra, Ctrl-C tuslarina basarak komut satirini kopyalayin. Sonra da "Cancel"e basin. Simdi tekrar listenin basina dönün ve "*" adli anahtari bulun. Bu anahtarin üzerine sag tiklayip "New Key"i seçin. Bu alt anahtara "shell" adini verin ve yine "openas" adinda bir alt anahtar olusturun. Bunun üzerine sag tiklayip "command" adinda bir baska alt anahtar olusturun.

Simdi de sag penceredeki "Default" adli degerin üzerine çift tiklayarak düzenleyiciyi açin ve CTRL-V tuslarini kullanarak biraz önce kopyaladiginiz o karmasik komut satirini buraya yapistirin. "Ok"a basip Regedit'i kapatin.

Artik her dosyanin menüsünde "Open With" seçeneginin oldugunu göreceksiniz. " alıntıdır!

umarım işini görür,hadi başarılar...

delikanli53
21-12-2006, 19:06   |  #6  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj
muammerturkmen
Açmak istediğin program o dosyayı açamıyorsa böyle bir hata verir, yaptığın tam bu olmasada örnek vereyim örneğin bir mp3'ü not defteriyle açmaya çalışırsan açılırmı açılmaz. onun için onu açıcak programa sahip olman lazı
mp3 ü not defteriyle açmaya hiç çalıştın mı sen.  nerdee ben denedim ve açtım. şimdi arkadaşım gelelim senin sorununa arkadaşım açmaya çalıştığın dosyanın uzantısını söylermisin *.???

esclamazione
21-12-2006, 23:57   |  #7  
OP Taze Üye
14 mesaj

"Öncelikle Registry Editor'i çalistirin. HKEY_CLASSES_ROOT'un solundaki arti isaretine tiklayin. büyük olasilikla listenin solunda yer alan "Unknown" adli anahtari bulun. Bu anahtarin "shell" adinda bir alt anahtari, onun da "openas" adli baska bir alt anahtari vardir. "Openas"in bir alt anahtari olan "Command"

Openas a geliyorum ama onun alt anahtarı dediğiniz command yok [8)]  

---

mp3 ü not defteri ile açmayı denemedim ama normalde mp3 not defteri ile açılır biliyorum çünkü eskiden direk mp3 paylaşımı olmuyor du mp3 ler not ped ile açılıp .txt dosyaı olarak kaydetilp internete o şekilde illegal yollarla payalşım yapılıyordu..neyse..
ben hiç bir şekilde birlikte aç a giremiyorum hangi dosya olursa olsun bu .exe .rar .mp3 .txt ne oursa olsun hiç biriisin açmıyor

BOOMFUNKMCS
22-12-2006, 13:35   |  #8  
Yıllanmış Üye
3,373 mesaj

bazı klasörleri senin oluşturman gerekiyor arkadaşım.çok karmaşık farkındayım ama bu yani.

başarılar...

Son Düzenleme: BOOMFUNKMCS ~ 22 Aralık 2006 13:36
delikanli53
23-12-2006, 15:17   |  #9  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
1,524 mesaj

dosya üzerine sağ tıklarken Shift tuşuna basılı tut birlikte aç açılacaktır.

esclamazione
25-12-2006, 16:08   |  #10  
OP Taze Üye
14 mesaj

delikanlı53 birlikte aç çıkıyor karşıma ama birlikte aç a tıkladğımda hhata veriyor hiç bir şekilde girmiyor birlikte aç a giremiorum

delikanli53
25-12-2006, 18:09   |  #11  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
1,524 mesaj

windows onar a davet ediyorum seni Gülümseme

ramazan76
26-04-2007, 01:39   |  #12  
Taze Üye
1 mesaj

birlikte aç dediğim zaman herhanhi bir uygulamayı karşıma metin belgesi olarak değişik karakterler çıkıyor ne yapmalıyım iyi günler