bitaksi rezaleti

raziel34
25-11-2015, 10:13   |  #1  
raziel34 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 25
204 mesaj

bi arkadaşımın başına gelmiş okuyun gençler

"az önce başımdan geçen olay için hem kendi kulağıma küpe hem aleme ibret olsun diye yazdığım dram konulu olaylar silsilesi.

her şey dün annemin ameliyata alınması haberini almamla başladı. trafikte sıkışıp kalmıştım, cep telefonumdan uçak bileti alırken hata verdiği için eve döner dönmez bilgisayardan sabah ilk uçağa bilet aldım. istanbulda çapadan sabiha gökçene gitmem gerekiyordu, sabaha karşı 04.30 havaşına yetişmek üzere evden çıktım, bitaksi uygulamasıyla taksi çağırdım. şoför beni arayıp 2 dk sonra geleceğini söyledi, haritadan çok yakın olduğunu görebiliyordum. tam 2 dk sonra taksi yanaştı, "bitaksi, değil mi?" diye sordum başkası olmasın diye. evet buyrun dedi bindim. sonra taksime gidiyoruz dedim fakat yolda giderken fark ettim ki plakası farklı aracın, bana yollanan araç değil bu. abi siz bitaksi değil misiniz neden evet dediniz dedim, evet bitaksiyim ama nerden bildiniz anlamadım dedi. uygulamayı gösterdi aa evet çok yaygın tabii taksilerde dedim, adamın bitaksi kullandığından %100 emin olmasam da yalan söylediğini sanmıyorum. meğerse çakal herif başka müşteriye konmuş. sonra diğer gelmesi gereken aracı arayıp özür diledim iptal ettim çağrımı. sabahın köründe saçma sapan kafa açan, sigara içmek isteyen adamdan hoşlanmamıştım. ısrarla beni 100 liraya sabihaya atabileceğini söyledi öğrenciyim param yok diyerek savuşturdum. beni 04.30 taksim havaşına 04.15 gibi yetiştirdi, işte film burda koptu. 100 lirayı bozdurmakla telefonumu düşürmemekle uğraşırken doblo aracın sürgülü kapısını kapatamadım, takılı kalan kapıyla uğraşırken iyicene kafam gitti, ben kapatmayı başardıktan sonra 5 saniye duraladım. o sırada adam basıp gitti ve valizim aracın içinde kaldı! bir sonraki asıl araca binsem adamın kimliği telefonu her şeyi elimde olacaktı ama bu şerefsizin hiçbir kaydı kuydı yoktu elimde. dediğim gibi kendi dikkatsizliğimin payı çok büyük ama dikkat dağınıklığı teşhisi olan biri olarak her saniye alert olamıyorum elimde değil. ayrıca normal bir taksici başkasının müşterisine böyle çakalca konmaz, üstelik inerken binerken valizin taşınmasına yardım eder. valizim ağır bir şey değildi ama dediğimi anladınız sanıyorum. şimdi uçağıma yetiştim, dönüşte kamera kayıtlarından plakasını almaya çalışacağım. "

Son Düzenleme: raziel34 ~ 25 Kasım 2015 10:15 Neden: