Bitcomet hakkında yardımınıza sıgınıyorum lutfenn!

ermanciftci
08-11-2008, 23:38   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Selam arkadaslar bilgisayarıma format attım.sonrasında bitcomet'in son surumunu kurdum ve bir hafta boyunca sorunsuz download yaptım en uygun hızda.Fakat sonrasında şoyle bi sorunla karsılasmaya basladım:Bitcomet i çalıştırdıgımda internet anında kopuyor.Başka birşeyden dolayı olan bişey degil bu..Sadece bitcomet'e özgü..Bu sorunu gidermek için elimden hiçbişey gelmiyor..Sizlerin elinden birşey geliyorsa lutfen esirgemeyin..sinir stres sahibi oldum bunun sayesinde smdiden tesekkurlerimi iletiyorum....

fearless_young
09-11-2008, 02:19   |  #2  
Üye
63 mesaj

bu programi kullanman gereklimi sence torrent yaptiginda yani bu programla bir dosya indirdigin de sen dosyayi hem download hemde uploand yapmis oluyorsun yani senin üzerinen baskasinin üzerinden herkesbirbiri üzerinden paylasim yapiyor bence opera yükle operda tourent indirebiliyorsun ve indirme işlemi bittigin de de baglantiyi otomatik kesebiliyorsun ben ce  operayi dene boşver bitcomenti...

SAYGİLARİMLA:..

Banned
09-11-2008, 02:50   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

arkadaşım bitcommetin indirme hızını yeni baştan ayarla eğer senin internet hızının hepsini kullanıyorsa ondan düşme yapıyor olabilir.

Razorback
09-11-2008, 04:09   |  #4  
Yıllanmış Üye
712 mesaj

1-downloadlarını durdur programı tekrar aç
program ve modem kendine gelsin
sonra tek tek devam et de
çünkü indirme listesinde çok fazla download olacak dosya bekliyor ise
programı açtığın anda hepsinin aynı anda bağlanmaya çalışması neti koparabilir biz buna yanılmıyorsam lag diyorduk :)

2-bitcometi bilmiyorum ama emulede vardı azami bağlantı sayısı ve maximum bağlantı sayısı diye onları yarıya düşürmek de işe yarar eğer programda böyle bi seçenek varsa

3-bitcometin upload hızı maximum da ise onuda mutlaka limitlemen gerekir
daha önce bahsetmiştim burayı tıkla https://www.chip.com.tr/forum/Azureus-yardim_t45709.html

4-modemin dandik bir modemse, aynı anda çok fazla bağlantıyı kaldırabilecek başka bir modem kullan. usr airties zyxell gibi markalar iyidir

Son Düzenleme: Razorback ~ 09 Kasım 2008 04:11
ermanciftci
09-11-2008, 15:24   |  #5  
OP Taze Üye
5 mesaj

arkadaslarım hepinize cok tesekkur ederim..tek tek deneyecegim tüm onerilerinizi..ve modem gercekten dandik..elime para gecsin koşucam anında : )

ermanciftci
09-11-2008, 15:29   |  #6  
OP Taze Üye
5 mesaj

ayrıca bitcomet'te şoyle seceneklerin oldugu bi bolum var;
Minimum disk cache size(MB)....  6
Maximum disk cache size(MB)....  100
Cache size for each HTTP connection(KB).... 512
gibi degerlere sahip bu maddeler..bu konuda aksi bi durum söz konusu mu ? smdiden tesekkurler..

mehmetopuz
12-06-2010, 21:29   |  #7  
Taze Üye
2 mesaj

Kardes o olay eger ındırdıgın torrent de besleme varsa oluyor benımde basıma gelıyor besleme oldugunda utorrent kullanıyorum yıne aynı hız gelıyor fakat dıskonbellek boyutunu degıstırerek te gıderılebılır yanı beslemeler senın bılgısayarını zorluyor ve ınternetının gecıcı olarak kopmasına neden oluyor fazla baglantıdan dolayı umarım ısıne yarar kolay gelsın.