BitLocker Çıldırtan Hatası! Acil Yardım Lütfen!

Hyfc.Mc
24-04-2010, 20:12   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Öncelikle bu hatanın boyutu yıllarımın emekleri resim ve müzikk arşivlerimi, eski ve yeni aile-arkadaş anılarını ve sayamıyacağım kadar çok programı ve oyunumu yiyen bir hata, lütfen yarama merhem olun, çok öenmli olduğunu anlattım şimdi hata.

Çok güzel bir şekilde E: (sizin D'niz.) şifrelemek için şifre seçtim ve kurtarma şifresi aldım, şifrelemeye başlatı %1,7 gibi bir şeyler olmuştu ki elektrik gitti ve pc'yi açtım E şifrelenmişti fakat; girdiğim şifreyi ve kurtarma şifresini kabul etmiyor. Ne denediysem olmadı... Format at demeyinde ne olursa yaparım lütfen yardım...

Aldığım hataların resimleri....

LÜTFEN YARDIM EDİN, O DOSYALARIM KAYBOLURSA YANARIM, YILLARIMIN EMEĞİ HİÇ OLUR, LÜTFEN BANA YARDIM EDİN LÜTFEN, ÇOK FENA DURUMDAYIM....

ebuzer25
24-04-2010, 21:30   |  #2  
Yıllanmış Üye
161 mesaj

pek bir yararı olacağını sanmam ama sistem geri yükleme yap .belki eski ayarlara dönünnce düzelir.

emre305
24-04-2010, 22:59   |  #3  
Yıllanmış Üye
303 mesaj

ben de bi yararının olcağını sanmıyorum ama şunları bir deneyin

Başlat düğmesi , Denetim Masası, Güvenlik ve ardından Bitlocker Sürücü Şifrelemesi'ni tıklatarak Bitlocker Sürücü Şifrelemesi'ni açın.*  Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.
Aşağıdakilerden birini yapın:
BitLocker'ı geçici olarak devre dışı bırakmak için, BitLocker'ı Kapat'ı tıklatın, sonra BitLocker Sürücü Şifrelemesini Devre Dışı Bırak'ı tıklatın.
BitLocker'ı kapatıp birimin şifresini çözmek için, BitLocker'ı Kapat'ı tıklatın ve sonra Birimin şifresini çöz'ü tıklatın.

infoman
24-04-2010, 23:01   |  #4  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
2,884 mesaj

Sistem geri yükleme fayda etmez
Format atmak fayda etmez
Yeniden işletim sistemini kurmak ta fayda etmez.
Tavsiyem:
1- Dos ortamında çalışan bir programla HDD yi scandisk yaptırın, hata var ise arındırın.( Tavsiye Hiren's Boot CD)
2- Kurtarma anahtarını elle yazarak deneyin
3- Öncelikle G/Ç hatasını giderin. 
4- Microsoft ile görüşün

Hyfc.Mc
25-04-2010, 07:57   |  #5  
OP Taze Üye
5 mesaj

Hepinize teşekkür ederim. "informan" dediklerini uygulayacağım bakalım olacak mı-?

Hyfc.Mc
25-04-2010, 08:09   |  #6  
OP Taze Üye
5 mesaj

Hiren's Boot CD nasıl yapılıcak?

infoman
25-04-2010, 13:37   |  #7  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
2,884 mesaj

Hiren's Boot cd yani Hiren'in boot cdsi.
Hindistanlı adı Hiren olan ve hayrına çalışan bir adam :) Bu CD herkeste bulunmalı:)
Adamın sitesi
http://www.hirensbootcd.net/
İndirme sayfası
http://www.hirensbootcd.net/download.html

Direct HTTP Mirror | Rapidshare | Megaupload | Netload | 2shared | Torrent | Torrent Magnet Yazan kısımdan dilediğini seçip indir sonra iso dosyasını cdye yazdır. Boyutu: 187.9 MBMevcut sürüm : 10.4Ezberden söylüyorum yanlış olabilir ama  cdden açılınca recovery tool içinden active kill disk programını seçeceksin, yazan yönergeleri oku veri kaybı olmadan disk kontrolü yapar. Umudunu kesme elbet bir yöntem bulunacaktır.<

Son Düzenleme: infoman ~ 25 Nisan 2010 15:33
mancukya
25-04-2010, 14:48   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Sifreyi yazarken Cablock acik unutmus olabilirsin sifreni büyük kücük harfleri ters sekilde dene kardes bir skeilde bir hata yapmissin bu mantigida anlamiyorum sifrelemeye kalkisipta unutma yada sifreyi unutmak.
Senin durumunda elektirik kesintisi ile alakasi yok ne kurtarma sifren nede normal sifreni bilmiyorsun
Bari notepadle yazinda ctrl v ile yapin emin olun.

Hyfc.Mc
25-04-2010, 18:55   |  #9  
OP Taze Üye
5 mesaj

Her şeyi denedim fakat; bilgisayarcım uğraşacakmış akşam inşallah kurtarır ya! her şey için sağolun bu arada.

Hyfc.Mc
26-04-2010, 13:51   |  #10  
OP Taze Üye
5 mesaj

Hiren's.BootCD.10.4 indirdim içindeki araçlada cdye yazdım fakat pc hep normal açılıyor. nasıl taratıcam bu e sürücümü-?

mancukya
26-04-2010, 16:37   |  #11  
Yıllanmış Üye
2,844 mesaj

Bitlocker sifresini o cdilede acamazsin o akli vereni bilmiyorum bu alanda hack yöntemi varsa ciktiysa bir sekilde olur ama cd sana hic bir fayda saglamiycak sifreli bir dosya hangi isletim sistemiyle acarsan ac sifreli kalicaktir.
Yapacagin tek seyi yukarda söyledim yada forumlarda gezipde Bitlocker Hack olayi varsa onu yapacaksin.

Ne kadar basit ya  sifrele baska seyle ac al öyle bir sey yok arkadasim

infoman
26-04-2010, 17:47   |  #12  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
2,884 mesaj
Alıntı: mancukya  
Bitlocker sifresini o cdilede acamazsin o akli vereni bilmiyorum bu alanda hack yöntemi varsa ciktiysa bir sekilde olur ama cd sana hic bir fayda saglamiycak sifreli bir dosya hangi isletim sistemiyle acarsan ac sifreli kalicaktir.
Yapacagin tek seyi yukarda söyledim yada forumlarda gezipde Bitlocker Hack olayi varsa onu yapacaksin.

Ne kadar basit ya  sifrele baska seyle ac al öyle bir sey yok

Öncelikle o cdnin önerisini  ben verdim ve başka işletim sistemiyle aç demedim fakat yukarıyı okumadığın için yada bu konuyla alakalı bilgin olmadığı için boş ve mevzudan uzak bir karalama yapmışsın.

Sana açıklayayım.

Bilgisayar şifreleme esnasında elektrik kesintisi nedeniyle kapanmış hal böyle olunca yoğun HDD aktivitesi içinde veri işleme yarıda kalmış dolayısıyla HDD nin o an kullanılan kısımda BAD SECTOR yada bozuk verili kısım olabilir, amaç Hiren's Boot CD ile açıp uygun program ile HDD üzerinde olabilecek mevcut hataların giderilmesi ve sonra windowsu açıp şifrelerle tekrar açmaya çalışmak.
Şifre ve kurtarma anahtarı zaten arkadaşın elinde mevcut ve şifresini girdiği zaman "Bir G/Ç aygıt hatası nedeniyle istek yürütülemedi" uyarısı çıkıyor. Nedir bu uyarı? G/Ç genellikle takılan cihazların kablolarında olan sorundan kaynaklanır fakat bana bu durumda hiçte öyle gelmedi. Dilenirse HDD kablosunun yerini değiştirebilirsiniz (primary yada Secondary).
Buradaki amaç ilk başta fiziksel olarak hatanın giderilmesidir!!!

mancukya
27-04-2010, 12:28   |  #13  
Yıllanmış Üye
2,844 mesaj
Alıntı: infoman  
Öncelikle o cdnin önerisini  ben verdim ve başka işletim sistemiyle aç demedim fakat yukarıyı okumadığın için yada bu konuyla alakalı bilgin olmadığı için boş ve mevzudan uzak bir karalama yapmışsın.

Sana açıklayayım.

Bilgisayar şifreleme esnasında elektrik kesintisi nedeniyle kapanmış hal böyle olunca yoğun HDD aktivitesi içinde veri işleme yarıda kalmış dolayısıyla HDD nin o an kullanılan kısımda BAD SECTOR yada bozuk verili kısım olabilir, amaç Hiren's Boot CD ile açıp uygun program ile HDD üzerinde olabilecek mevcut hataların giderilmesi ve sonra windowsu açıp şifrelerle tekrar açmaya çalışmak.
Şifre ve kurtarma anahtarı zaten arkadaşın elinde mevcut ve şifresini girdiği zaman "Bir G/Ç aygıt hatası nedeniyle istek yürütülemedi" uyarısı çıkıyor. Nedir bu uyarı? G/Ç genellikle takılan cihazların kablolarında olan sorundan kaynaklanır fakat bana bu durumda hiçte öyle gelmedi. Dilenirse HDD kablosunun yerini değiştirebilirsiniz (primary yada Secondary).
Buradaki amaç ilk başta fiziksel olarak hatanın giderilmesidir!!!

Ben gerekli cevabi verdim arkadasim elektrik gitmesi falan sorun degil adam sifreyi basta yazmis islem sirasinda elektrik gitse dahi sifresi gecerli.
Boot cd olayina gelince mantigi sadece yedekleme yada Hd onarmak olsa dahi gereksiz bir durum 
Arkadasin sorununa care olamaz boot cd, linux, Mac os ne kurarsa ne yaparsa yapsin
sadece 2 yöntem var ya hack olayi varmi bilmiyorum, yada sifreyi hatirliyacak.
Hard diskte bozuk sector hatasi chkdsk ilede düzeltebilir yada Vista ve Seven zaten o durumlarda acilista bunlari oto düzeltmek icin ekran cikartiyor ve bozuk sectoru tamir imkani yoksa iptal ediyor.
Tartismaya girmek yada seni hedef alan bir yorum yapmadim neticede sende bende yardimci olmak istemisiz msg sana özel degildi yani.
Ama o sekilde olmaz dostum bu arkadas bir sekilde sifre ve kurtarma icin hatali bir tusa basti caplock acik kaldi yada o tarz bir sey neyse kusura bakma msg amacim sana özel degil geneldi afedersin

AtoX
27-04-2010, 15:55   |  #14  
AtoX avatarı
Yıllanmış Üye
517 mesaj

Verilerinin %1.7'si gitmiş. (Kurtarılamaz(Belki Microsoft ile kurtarılır)) Geri kalan bölümlerini infoman'ın dediği gibi kurtarılabilir.

infoman
27-04-2010, 20:02   |  #15  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
2,884 mesaj

Şİfre ve kurtarma şifresi zaten adamın elinde ve G/Ç hatasından dolayı açamıyor. Zaten yardım metinlerinde yazar yarıda kalırsa kurtarma şansınız yoktur gibisinden.Windows Bitlockerın şifresi açılmadan chkdsk yapılmasına izin vermez, bundan dolayıdır ki yarıda kalmış şifreleme olayında rahmetli olma olasılığı olan kısımı dos ortamında kurtarma şansı olabilir. dostaki program ile HDD hatalarını giderebilir şifreyi çözemez. Zaten hack ise şuan için mümkün değil.

mancukya
29-04-2010, 15:40   |  #16  
Yıllanmış Üye
2,844 mesaj

Hala ayni seyleri söylemek ve israrci olmak
Konuda gicik kapinca arastirma yaptim
 http://windows.microsoft.com/fr- ... -startup-key-or-PIN
1 TPM adli bir modulde sifre saklaniyormus yeni makinelerde olurmus genelde bu sistem
2  Hard diskte siffe saklanmiyormus makine acilinca Bios Bitlockere sifreyi sunuyormus
3 Eger makinenizin 1.2 bilmem ne versiyonu yoksa usb hafiza karti ile  olusturup pc her acilis ve kapanisinda sifrelemeyi oradan alabilirsiniz diyor
4 pin kodu yada baska tip kod olusturabilirsiniz ama 2si ayni anda olmaz
vs vs
Detaya girmiyecem fazla ama hafiza karti ile 1.2 güvenlik dosyasi olusturup daha önce yazdigi sifreyi bu kart vasitasiyla acabilirmis

Neticede konu hakkinda bilgim digerleri kadar ne az nede cok zaten yorum yapan herkezin durumu ayni

birde bunu denesin
donanim merkezi, Güvenlik, disk sifreleme bitlocker ve girilen kodlari yada anahtarlari düzenleme gibi bir sey oradan girdigi kodu degistirmeyi denesin bakalim

infoman
02-05-2010, 14:14   |  #17  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
2,884 mesaj

bilgi doğru ama yön yanlış. TPM aygıtı sadece işletim sisteminin kurulu olduğu bölümü şifrelerseniz gereklidir. bazı yöntemlerle usb bellek veya hafıza kartı kullanılabilir fakat sistem dosyalarını içermeyen bölümü şifrelerseniz TPM aygıtına gerek yoktur. bölümün üstüne tıklarsınız ve şifre sorar ve siz şifreyi yazar dosyalara erişirsiniz.

baehsaar
19-08-2011, 15:11   |  #18  
Taze Üye
2 mesaj

Bende de aynı problem var, kurtarma şifresini parolamı herşeyi biliyorum ama ısrarla kabul etmiyor..şu anda hiçbirşeye izin vermiyor kilidi aç diyince kurtarma anahtarı F sürücüsünde bulunamadı diyor. Çıldıracam data büyük olduğu için gece koşturup yattım sabahında sürücü şifrelenmiş ama açamıyorum sanırım arada elektrik falan kesildi, nasıl kurtarıcaz bu sürücüyü bir yol bilen yardım etsin lütfen..

Kapalı Hesap (101323)
20-08-2011, 20:56   |  #19  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

bitlocker ile sürücüyü şifrelerken kurtarma anahtarı  oluşturuluyor eğer kurtarma anahtarıda işe yaramıyorsa

buraya bakın burdaki araç win vista ve server için ama yinede deneyin

PaladinLeonitus
27-01-2018, 02:38   |  #20  
Taze Üye
1 mesaj

Aynı sorun bende de var! Bitlocker ile şifrelediğim harici harddiskimin şifresini kaldırırken pc bağlantısı koptu. Sonrasında şifrem ve kurtarma kodum olmasına ve doğru girmeme rağmen yanlış uyarısı verip kabul etmedi. Windows 10 ve Windows 7'de denedim sonuç aynı.. Yardımlarınızı bekliyorum

Edit: Bu kod ile dosyalarımı kurtardım: repair-bde F: E: -rp BitLockerRecoveryKey -F

Bu siteden yardım alınabilir: https://www.eightforums.com/thre ... dows-7-and-8.21714/

Son Düzenleme: PaladinLeonitus ~ 30 Ocak 2018 19:18
BAYKUŞ27
04-06-2018, 22:59   |  #21  
Taze Üye
1 mesaj

bende de buna benzer durum oldu bitlocker kilidini kaldırırken elektrikler gitti sürücü kilidi açık ama

"Bir hata oluştu.

Bu diskte bir veya daha çok hata var. chkdsk /r komutunu çalıştırın."

diye bildirim var komutu çalıştırayım dedim fakat komutu çalıştırmıyor . bende cd üzerinden windows u çalıştırdım ordan komutu girdim chkdsk yaptı ama sorun halen aynı devam ediyor diskte bitlocker ı kapatmam lazım ama ne yaptıysam olmadı. hiren's bootcd ile yapayım dedim yine olmadı. sinir krizi geçiriyorum. bitlocker i nasıl kapatırım bi yardımcı olursanız sevinirim.

NOT: Windows 10 kullanıcısıyım.

Son Düzenleme: BAYKUŞ27 ~ 04 Haziran 2018 23:00 Neden: eksik yazdım