Blood Brothers RPG ANDROID

xsileah
30-04-2013, 19:08   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Nis 2013


Her ne kadar başlangıçta bu zıplaya zıplaya giden adam ne desek de 27 ülkede Goggle Play birincisi olmuş ve 10 milyondan fazla oyuncusu olduğu ileri sürülen bu oyun bir süre oynadıktan sonra bağımlılık yapıyor denebilir.
Blood Brothers; Mobage tarafından Android cihazlar için üretilmiş karanlık bir RPG oyunudur. İntikam dolu bir dünya üzerinde, hayatta kalabilmek için güçlü bir ordu kurmaya çalıştığımız, gücün ve stratejinin bir arada kullanılmasıyla başarıya ulaşabileceğimiz bir karanlık fantazi oyunudur Blood Brothers.


Sekiz Farklı Hero'dan birini (Her birinin Special Abilityleri ve Stat dağılımları farklı) Warlord olarak seçerek oyuna başlayabiliyoruz. Daha sonra ilerledikçe yanımıza 4 yaratık daha alarak ilerleyebiliyoruz. (Başlangıçta 3 slotumuz var, ilerledikçe değişik versiyonlarda taktiksel yerleştirmelerin de açıldığı 5 slota sahip olabiliyoruz.) Ekibimize önderlik edecek olan Herolarda; Şövalye, Samuray, High Elf, Dark Elf, Maymun, Lizardman, Cüce, veya Goblin seçenekleri bulunmakta.

Oyunun başlangıcında size oyunu tanıtmak için hazırlanmış olan Tutorial bölümü geçip ilk Boss'u öldürdükten sonra 7HfDDz kodunu gönderirseniz 3 Silver Coin ve 10.000 Gold kazanırsınız.

Genel anlamıyla oyundan bahsedecek olursak; oyuna 30 Yürüme Enerjisi, 3 Savaş Enerjisi (Morale) olan Warlord'umuz ve yanında savaşacak bulabildiğimiz kartlardan oluşan ekibi ile başlıyoruz. Bulduğumuz kartları birleştirerek daha güçlü kartlar elde ederek, yanımızdaki yaratıkları ve Heromuzulevel atlatarak, yeni Special Abilityler ekleyerek (3 Farklı Ability eklenebiliyor) güçlendirerek daha güçlü bir hale gelmeye çalışıyoruz. Oyun içerisinde; diğer oyuncularla savaştığımız PvPBattle'ları, değişik Eventlarla  (Şimdiye kadar 12 farklı eventla karşılaştım) farklı tarzda oyunlarda ya da battlelarda bulunduğumuz, 8 farklı dünya ve bu dünyaların bölümlerinde kendi başımıza NPC lerle savaşarak ilerleyebildiğimiz, Bazaar kısmından tradeyapabidiğimiz, bir Android oyunu için gerçekten oldukça fazla içeriğin bir arada bulunduğu bölümler bulunmakta. (Sık sık keşke şu Diabloyu da bu oyunun ekibi yapsa diyorum. 35Mb lık bir telefon oyununda bunları başaran 12 - 13 Gb ile neler yapardı.)

Oyun içerisinde bulunabilecek ya da Evolution ile elde edilebilecek kartlar:

Common (C): En düşük seviye kartlar.                                                        
                                    

Uncommon (UC): İkinci seviye kartlar.

Rare (R):

Epic (EP):
[image]//media.chip.com.tr/images/temp/user/d90c8698d764a2d1823257703b4efd0b.jpg[/image]

Legendary (L):

Blood Brothers:
Genelde karşımıza C ve UC kartlardan çıacatır. Bu artları oyun içerisinde Blood Meal veya Heartsblood kullanarak da elde edebiliriz. Ayrıca bölüm içerisinde açmış olduğumuz kasalardan alacağımız Coinler ile ForgePact kısmından yeni kartlar elde edebiliriz. ForgePact ile R ve EP kart yakalamak tabii ki C ve UC ye göre çok daha zor. Kullanmadığımız kartları da R, EP ve L ise Bazaardaitem veya talep edebileceğimiz başka bir kart karşılığında trade edebiliriz. C ve UC ise Heromuzun ya da diğer istediğimiz kartın Special Ability sini level atlatmak için kullanabiliriz. (Blood Brothers kısmında önce Special Ability Level atlatmak istediğimiz kartı Master olarak seçeriz, daha sonra kullanmadığımız kartı Minion olarak seçeriz ve OK diyerek Level atlatmak için kartımızı kullanmış oluruz.) (Her skill 20 Levele kadar artırılabilir. Heromuza EP kartlarda bulunana 2 skill daha ekleyebiliriz. Ancak dikkat edin eklemek için kullanacağınız EP kartınız skill eklendikten sonra yok olacaktır. Heroya eklenen skill daha sonra başka bir EP kartta bulunan skill ile değiştirilebilir.)

Evolution:
Evolution ile Elimizde bulunan R, EP ve L kartları birleştirerek daha güçlü kartlar elde edebiliriz. Burda dikkat etmemiz gerekn nokta Spawn kısmına elimizde kalacak olan, Seed kısmına ise eklenerek yok olacak olan kartı koymamız gerekir ve eğer Seed kısmına koyacağımız kartı Level Cap yaparsak yeni oluşacak kartımız %10 bonus stat alacaktır, levelini tamamlamadan eklersek %5 bonus stat eklenecektir.

Yani Perfect bir 4 Yıldızlı EP kart yapabilmek için elimizde tek yıldızlı aynı R karttan 8 tane bulunmalıdır. Aynı Epyi 4 kartla da yapabiliriz ancak eklenecek olan statlar kullandığımız kart üzerinden olduğu için biraz daha düşük güce sahip bir 4 yıldızlı EP kartımız olacaktır.

Empower:

Heromuza ya da istediğimiz bir karta bölüm sonlarında ödül olarak alabileceğimiz, trade ile kart satarak elde edebileceğimiz, ya da eventlardan kazanabileceğimiz Crystalleri kullanarak farklı güçleri 10 kez ekleyebiliriz.

AddSkill:
Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi HeromuzaClassına göre (Wisdomu yüksek bir heroyamagicalskiller ve Wisdom artıran skiller, Agility kullanan bir heroyaAgility artıran ve Agi Base Damage vuran, Attack kullana hero için de Attack Base Skiller daha efektif olacaktır.) skiller ekleyerek kullanabileceği Special Ability sayısını 3'e kadar artırabiliriz. Bu skilleri ancak EP kartlardan ekleyebiliriz ve kullandığımız kart yok olacaktır. Oyunda mevcut 175 farklı skill bulunmaktadır. Bunların kimileri Buff vermeye yarar, kimileri Defense artırıcı özellikler taşır, bazıları da damage e yöneliktir. Fazla tercih edilen bir skille sahip bir kartın Bazaarda satışı daha kolay ve daha kaliteli kartlara olacaktır.

EVENTS:
Oyun içerisinde belirli aralıklarla 3-4 gün süresi olan eventlar bulunmaktadır. Bu event süresi içerisinde sizden yapılmasını istenen şeyi (bazı eventlarda kale korumaya çalışmak ve ya ele geçirmeye çalışmak, bazılarında diğer ouncularla birleşerek RaidBosslarını kesmeye çalışmak, bazılarında diğer oyuncularla savaşarak kazanıp puan elde etmek vs...) sıklıkla yaparak sıralamalarda üst basamakta yer almaya çalışarak (High Rank), event derecelendirmesine göre belirlenen ödülleri kazanabilirsiniz. Genelde ilk Ranklara Legendary Kart + ödüller, daha düşüklere değerli Rare kartlar, daha düşük sıralamalardakilere de Crystaller verilmektedir. Eventların bir çoğunda sık tekrar etmek yüksek leveldan daha önemlidir.