blue screen crash

HPQ-User
03-05-2011, 11:40   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

pulsar18 sormuş:
bilgisayarim iki veya 3 defa mavi ekran gostererek kendini kapatti. online olarak sorunu aradim ve sorunlu yazilimi bulmam gerektigini anladim. Bulamadim ama VLC media player dan supheleniyorum. Cunku simdiye kadar hep vlc media islemde iken bu sorun yasandi.

yeni aldigim bu bilgisayar, belki ram inden dolayi bu sorunu yasiyor sanmistim ama ram i yeni aldigim 8 gb kingston ramlerle arrtirdim ve daha sonra ayni sorunu vlc media player da bir kac dosya calarken ve siraya koyarken yasadim hem de ayni gunde 3 defa. ucuncusunu bilgisayari geri yukleme yaptigim halde yine yasadim. Bu sorunun bilgisayari yakmasindan bile korkuyorum hala. Bu mavi ekran her ciktiginda, bilgisayariniz ilk defa bilmem ne yasadi diyor okuyamadan bir iki saniye icinde kayboluyor ve bilgisayar yeniden basliyor. Bu sorun, yazilim ve ya donanimla ilgili neyi gosterir ve ne yapmaliyim? Cok tesekkurler simdiden. Cihan Eser

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
8 gb ddr3 ram( orijinal 4 gb olarak aldim),  intel core i5-460M 2.53 Ghz with boost technology, 640 GB HDD, 6-cell Li-ion battery.
2 gb ekran karti,
64-bit system

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; en-US) AppleWebKit/534.10 (KHTML, like Gecko) Chrome/8.0.552.224 Safari/534.10