Blue Screen yardım istiyorum

Lille
08-09-2013, 15:05   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
26 mesaj

Arkadaşlar bir sorunla karşılaştım format attırmak istemiyorum ama gerekliyse aticaz tabi.Şimdi ben bilgisayarimi normal biçimde kullaniyordum taa ki cmd açıp /scannow pc taraması yapmadan önce. Tarattırdım pc yeniden başlatın falan dedi başlattığımda ise tam açılıcakken siyah ekranda fare simgesi görünüyor sonra aniden mavi ekran win32.sly tarzı hata alıyorum altinda ise "Page found the area" en aşağısında disc memory gibi birşey 100 e kadar sayıp resleniyor. Bazı arkadaşlar ramle ilgili bir problemdir falan diyorda sistemim anca 6-7 ay oluyor parçalarda bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum yinede yardımlarınızı esirgemeyin inşallah formatlik değildir cevap bekliyorum

murat5038
08-09-2013, 18:21   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Güvenli moddan veya windows kurtarma bölümünden Konsolu açıp. "chkdsk /f /r" Komutunu uygulayıp, "sfc /scannow" komutunu uygulayın.

Windows güvenli modda açıldığı zaman C:windows/minidump içindeki dosyaları masaüstüne atıp rarlayıp upload edin ve linki paylaşın bizle.

CCleaner var ise temizlik yapıp normal şekilde açmaya çalışın. Açılmaz ise Ram ve HDD bağlantılarını söküp Bios pilini çıkartın bios pilini 1 dk sonra takıp ram ve HDD bağlantılarını tekrar takın, biosa girip default yapın.

murat5038 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Lille
08-09-2013, 22:35   |  #3  
OP Yeni Üye
26 mesaj
Alıntı: murat5038  
Güvenli moddan veya windows kurtarma bölümünden Konsolu açıp. "chkdsk /f /r" Komutunu uygulayıp, "sfc /scannow" komutunu uygulayın.

Windows güvenli modda açıldığı zaman C:windows/minidump içindeki dosyaları masaüstüne atıp rarlayıp upload edin ve linki paylaşın bizle.

CCleaner var ise temizlik yapıp normal şekilde açmaya çalışın. Açılmaz ise Ram ve HDD bağlantılarını söküp Bios pilini çıkartın bios pilini 1 dk sonra takıp ram ve HDD bağlantılarını tekrar takın, biosa girip default yapın.

Güvenli moddan hiç bir yerden bilgisayarı açamıyorum mavi ekran geliyor

padisah
08-09-2013, 22:40   |  #4  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj

Linux live DVD ile açmayı dendinmi?

Son Düzenleme: padisah ~ 08 Eylül 2013 22:41
padisah bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Lille
08-09-2013, 22:54   |  #5  
OP Yeni Üye
26 mesaj

Linux Live DVD hakkında hiç bir bilgim yok yalnız sistem kurtarma dvdsi varmış sanırım sorunu çözebilirmiş boş dvd var bende nasıl yapabilirim çaresiz kaldım?

Son Düzenleme: Lille ~ 08 Eylül 2013 23:25
Lille
08-09-2013, 23:27   |  #6  
OP Yeni Üye
26 mesaj
Alıntı: padisah  
Linux live DVD ile açmayı dendinmi?
 Linux Live DVD hakkında hiç bir bilgim yok yalnız sistem kurtarma dvdsi varmış sanırım sorunu çözebilirmiş boş dvd var bende nasıl yapabilirim çaresiz kaldım?

padisah
08-09-2013, 23:29   |  #7  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
Alıntı: Lille  
 İmzamda linux ile ilgili yeri oku orada yazıyor yalnız sen kurulum yapmayacaksın masaüstüne gelince c diskine girip minidump dosyasını alacaksın tabi linux kurmak istersen başka.

Son Düzenleme: padisah ~ 08 Eylül 2013 23:37
Lille
08-09-2013, 23:32   |  #8  
OP Yeni Üye
26 mesaj
Alıntı: padisah  
 İmzamda linux ile ilgili yeri oku orada yazıyor yalnız sen kurulum yapmayacaksın masaüstüne gelince c diskine girip minidump dosyasını alacaksın tabi linux kurmak istersen başka.
 Bir bakayım teşekkür ederim bu linux dosyasını boş dvd kopyayabilirmiyim? Birde sistem kurtarma konusu hakkında bilgin varmı

padisah
08-09-2013, 23:39   |  #9  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/Kur ... llanimi_t68168.html

murat5038
09-09-2013, 12:32   |  #10  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj
Alıntı: Lille  
 Güvenli moddan hiç bir yerden bilgisayarı açamıyorum mavi ekran

Öyle bir durum olamaz, Format atarken Onarma yerine girip Konsolu açabilirsin. Eğer format'a devam edemiyorsa virüs girmiş olabilir. Kaspersky rescue ile tarama yapabilirsin. Ancak sen sfc ile hata almışsın o yüzden virüs olasılığı düşük. Eğer windows içinde önemli bişeyin yoksa Format at, Eğer varsa linux live cdlerden biri ile boot edip lazım olan dosyaları format sırasında silmeyeceğin bir diske kopyala.