Bluetooth 4.0: Her şeyi değiştirmeye geliyor!

CHIP Online
22-12-2009, 16:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Bluetooth artık eskisi gibi olmayacak: Yeni Bluetooth 4.0 standardı her şeyi değiştirmeye geliyor...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/blue ... -geliyor_17181.html

Resimlerle: Lüks Bluetooth kulaklık

Birçok kullanıcı Bluetooth'u üç farklı kullanım alanından tanıyor: Cep telefonuyla kulaklık setini bağlamak, PC/laptop arasında veri aktarımı yapmak ve PC faresini kablosuz çalıştırmak için. Fakat Bluetooth Özel Uzmanlar Grubu (SIG) yeni Bluetooth 4.0 standardı veya yeni adıyla Bluetooth Low Energy (LE - Düşük Enerji) ile kablosuz iletişim tekniğinin kullanım alanını arttırmak niyetinde.

Birçok yeni cihazda kullanılacak standarttaki en önemli adım enerji tüketimini düşürmek olacak. SIG bunu yaparken sadece cep telefonlarındaki bataryaları değil, özellikle Bluetooth yongaları tümleşik bir düğme hücre üzerinden seneler boyunca çalışabilecek teknolojik cihazları düşünüyor. Örneğin yakında Bluetooth'un standart hale geleceği kol saatleri veya uzaktan kumandalar.

Tüm konu: Bluetooth 4.0: Her şeyi değiştirmeye geliyor!

Resimlerle: Lüks Bluetooth kulaklık

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bluetooth standardını ne kadar sıklıkla, nerelerde kullanıyorsunuz?

soulmy
22-12-2009, 16:51   |  #2  
soulmy avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,939 mesaj

Cep telefonumla (K750i) PC yi kontrol edebiliyorum. Yattığımdan yerden winamptaki şarkıyı değiştirmek için kalkmak yerine telefonumla değiştirebiliyorum. Uzaktan kumanda özelliği var.

Toxic
22-12-2009, 17:31   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,600 mesaj

arkadaşlarla telefon üzerinden birbirimize şarkı gönderirken kullanıyorum