Bölümü Etkin Olarak İşaretle Yardım

pokexec
06-09-2012, 13:17   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

Arkadaşlar öncelikle inşallah doğru yere açmışımdır yanlış yere açtıysam özür dilerim.

Soruma gelecek olursak yanlışlıkla bilgisayarımda Disk Yönetiminde iken SYSTEM adlı yeri Bölümü Etkin Olarak İşaretle dedim sonra bilgisayara reset attım. Fakat bilgisayar bir türlü açılmıyor habire HP Recovery Manager açılıyor bir türlü win7yi çalıştıramadım. Şimdi Recovery yap diyeceksiniz maalesef recovery dosyalarımı yanlışlıkla silmiştim. SYSTEM bölümü içerisinde zannedersem recovery manager var bilgisayarı açtığım zaman direk o yer açılıyor yani win 7ye geçemiyorum ne yapmam lazım ? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Bilgisayarım HP Pavilion G6 Serisinden biri İ5 2.67 ghz 4 gb ram gerisini bilmiyorum....

mustafa2116
07-09-2012, 01:14   |  #2  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

Format DVD si ile format atmayı deneyin...
etkin bölüm dediğiniz alan ise diski yok etmişsiniz...

pokexec
07-09-2012, 11:18   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

Etkin bölüm dediğim alan recovery manager alanı bilgisayar açıldığında ora açılıyor. Normalde boottan F11 ile açılması gerekiyor fakat ben etkinleştirdiğim için orası açılıyor. Ayrıca acaba ben internetten win 7 home pre indirsem bilgisayarın altındaki şifreyi kullanabilir miyim? Ve benim bilgisayarın sürücülerini hp den indirebilir miyim? Yani recovery gibi olur mu yoksa HP'yi mi aramalıyım?

mustafa2116
07-09-2012, 21:44   |  #4  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

internetten windows 7 enterpris indirirsen serialin geçerlidir. onu bulamazsan işletim sisteminin aynı sürümünü indirmeyi dene.
önerimde enterpris var.. bilgin olsun.
HP den driversleri indirebilirsin.

Etkin alan hatasında ise disk boot alan açılışında boş olduğundan recover alanına geçiyor yani diski tamamen silmişsin...