Bölünmüş disk

haserkut
02-10-2006, 14:56   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
105 mesaj

ikiye bölünmüş bir harddiski nasıl tekrar birleştirebilirim,bu arada ilkbölümde yüklü olan programlar zarar görürmü?

barisaydiner
02-10-2006, 19:40   |  #2  
Yıllanmış Üye
486 mesaj

"partition magic" programı kullanarak bu işlermi yapabilirsin. yarıda elektrikler kesilmedikçe zarar görmez.

make-believe
02-10-2006, 22:00   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj
haserkut
ikiye bölünmüş bir harddiski nasıl tekrar birleştirebilirim,bu arada ilkbölümde yüklü olan programlar zarar görürmü?
Ya da bence daha kolay bir yöntem olan Windows XP CD'siyle sisteminizi boot (başlatın) edin. Windows XP, size diskinizin bölünmüş olduğunu söyleyecektir. İlgili komut ve menülerle, bölünmnüş partisyonları silerek tekrar tek bir partisyona döndürebilirsiniz...

barisaydiner
03-10-2006, 00:24   |  #4  
Yıllanmış Üye
486 mesaj
make-believe
haserkut
Ya da bence daha kolay bir yöntem olan Windows XP CD'siyle sisteminizi boot (başlatın) edin. Windows XP, size diskinizin bölünmüş olduğunu söyleyecektir. İlgili komut ve menülerle, bölünmnüş partisyonları silerek tekrar tek bir partisyona döndürebilirsiniz...
ama partition magic ile windows ortamında yapılabilir ayrıca aranıp bulunursa türkçe yaması da var

hacker_23
03-10-2006, 19:12   |  #5  
Yıllanmış Üye
744 mesaj
barisaydiner
make-believe
haserkut
ama partition magic ile windows ortamında yapılabilir ayrıca aranıp bulunursa türkçe yaması da
ayrıca pm ile veri kaybı olmasz

ilkercozeli01
04-10-2006, 22:41   |  #6  
Taze Üye
17 mesaj

MERHABA BEN ILKER.
HEMEN KONUYA GIRIM.PROGRAMLARIN ZARAR GORMEMESI IMKANSIZDIR.YANI TEK PROGRAMLAR DEGIL.HERSEY SILINECEKTIR.AMA BUNU GOZE ALIYOSANIZ:ANAKARTAN CD SURUCUSUNU FIRSTDEVICE OLARAK GORDURUN (BIRINCI OLARAK)
SONRADA F10 A BASIN BOYLECE ILK OLARAK CD SURUCUNUZU GORECEKTIR.DAHA SONRA SIZDEN CD ONYUKLEMESI ICIN BIR TUSA BASMANIZI ISTEYECEKTIR VE SONRA ONYUKLEME SONUNDA XP YUKLEMESINE GECMEK ICIN ENTERE BASACAKSINIZ DAHA SONRA ISE YONERGELERI IZLEYIN SABIT DISKINIZIN BOLUM LERI(C,D,E,...)
CIKTIGI ZAMAN D TUSU =BOLUM SILER BOYLECE ORADAKI YONERGELERI OKUYARAK YAPABILIRSINIZ.

ilkercozeli01
04-10-2006, 22:43   |  #7  
Taze Üye
17 mesaj

AYRICA PARITION MAGIC TE BU ISI YAPABILIR BEN ONU BIR AN UNUTTUM BIR UPS NIZ VARSA IYI IS GORDREBILIRISNIZ

UPS NIN SEBEBI YARIDA ELEKTRIK KESILMEMESIDIR.

escape
05-10-2006, 14:50   |  #8  
Yıllanmış Üye
183 mesaj

Arkadaşlar haserkut arkadaşımız bilgilerin kaybolmamasını istiyor, bunun tek yoluda partition magic'dir,sizin verdiğiniz xp örneği bildiğimiz fdisk olayıdır.Bilindiği gibi fdisk olayının ardından format atmak zorundasınız,buda yeni bir sayfa açmak demektir beyaz bir sayfa.:)))

haserkut
10-10-2006, 19:49   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
105 mesaj

arkadaşlar ilginize ve yanıtlarınıza teşekkürler,ben Partition Magic 8.0 türkçe programı indirdim ve kurdum,yörüngeleri takip ederek iki diski birleştirdim en sonunda kendi içindeki bir programı daha çalıştırmam önerildi onuda yaptım pcyi yeniden başlatmam istendi pc yeniden açıldığı zaman gördümki eski tas eski hamam.Programmı eksik yoksa ben biryerlerde yanlışmı yapıyorum?

anestezist55
13-10-2006, 23:53   |  #10  
Taze Üye
12 mesaj

aynı olay benimde başıma geldi programın lisansından kaynaklanıyor sandım
çünkü türkçe yama tam sürüm gibi gözüküyo çeviren arkadaşlar sağolsun ama
ingilizce versionundada aynı problem oldu hepsinin nedeni lisans
en sonunda formatladım kökten çözüldü problem

canaba
07-03-2009, 13:16   |  #11  
Taze Üye
1 mesaj

arkadaşlar bende seleron bilgisayar var.HDD kinasıl birleştirebilirim bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.şimdiden teşekkürler..