Boot başlatma Hatası ve Hdd Sesi.

fa362
15-07-2011, 17:26   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

hp g62 notebook'tan sol üst tarafından cızz cızz diye ses geliyor hdd dn sanırım gercekten sinir bozucu sizcede hdd den mi ve servise gondermeden once recovery diskleriyle sistem kurtarıp gonderm dedim ama daha onceden calınsan recovery diskleri bu sefer çalışmadı.Sistem kurtarma bu bilgisayarı desteklemiyor dedi.neyse. 2 saat oncede "no bootable device insert boot disk and press any key" diye bir hata verdi hdd yi görmedi heralde hatanın acıklaması sonra bilgisayarın güc dugmesıne bastım ve kapatıp actım düzeldi ama ses hala geliyor sizce hdd de mi sorun ?? gercekten ilgili arkadaslar forumda cok simdiden teşekkür ederim herkese.

M.G.G
15-07-2011, 17:37   |  #2  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,367 mesaj

hdd regenerator ile harddiskinizi taratın bulduğu sorunları düzeltin.Sorun hala devam ediyorsa mekanik bir sorunu vardır seervise yolayın tamir etsinler ;)

fa362
15-07-2011, 18:34   |  #3  
OP Taze Üye
15 mesaj

Teşekkür ederim hemen deniyorm. ayrıca servise vericem ama bana gelen işletim sistemi home basicti bn buna kopya windowsla formt attım ve yine bana gelen ürün anahtarını girdim yani orjinal anahtarı serviste problem cıkmaz inŞ.d

M.G.G
15-07-2011, 22:36   |  #4  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
3,367 mesaj

Sorun çıkarcaklarını sanmıyorum çünkü kendileri de korsan yüklüyor ;)

fa362
16-07-2011, 01:06   |  #5  
OP Taze Üye
15 mesaj

Pc yi Hdd Regenerasyon ' la tarattım ve hic bi bad sectors bulamadım fakat hdd de 500 gb. 1024 mb dan hasaplarsak 465gb olarak gozukuyor ve 976773168 tane sector vardı ve program sectorleri tararken sayılar ilerliyordu.hdd den cıkan cızz sesiyle dogru orantıda bu sayıların hızı yawaslıyordu ses kesildiginde kendi hızına geri donuyordu yani her ses cıktıgında tarama hızı dusuyordu... ama bad sector bulamadm ?? sizce problem nedir..

M.G.G
16-07-2011, 01:33   |  #6  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
3,367 mesaj

Ilk mesajımda dediğim gibi bad sector yoksa mekanik bir sorun vardır.Harddiskin içini açıp tamir etmeye kalkışırsak yapmaya çalıştığımız şey en fazla delilik olur çünkü bir harddiskin içini açtığınızda bazı bölümlerdeki manyetik alan elinizin bir anda şok olmasına neden olabilir bu da kalıcı rahatsızlıklar oluşturabilir (:
Harddiski yani notebook'u servise vermek daha mantıklı olur (:

fa362
16-07-2011, 11:53   |  #7  
OP Taze Üye
15 mesaj

Teşeküür ederim ilginden dolayı.Dediğin gibi yapıcam.) Fakat bu mekanık sorun dediginiz sürtünmeden dolayı olmuyor mu nasıl oluyorda hic bir bad sectore raslamıyorm :) google ' dan biraz baktım sorunuma kafa atma gibi terimler rastladım bu kafa atma olayı pc de bad sectorlere neden oluyor mu ? ..