boot cd leri boot flash disk yapabilir miyiz?

osys
15-10-2008, 14:58   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

arkadaşlar çok sıkıntılı durumdayım. bilgisayarımın optik sürücüsü şu an bozuk ve bilgisayarım da Allah'a emanet çalışıyor hergün bi tarafı bozulmaya başladı ve ben malesef yedeğimi yükleyip kurtulamıyorum.

Sormak istediğim başlıktan da anlaşılıyor aslında elimdeki recovery disci herhangi bir şekilde flash diskime kopyalayıp flashtan boot etme şansım var mı? ancak bu şekilde kurtulabileceğim çünkü bilgisayarı servise vermek de işime gelmiyor 1 ay bilgisayarsız yapamam.

Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim...

Semih Özyurt
15-10-2008, 23:42   |  #2  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

Dostum öyle bir şansin var cdyi flaşa kopyalayıp daha sonradan biostan boot edebilirsin

sorun varsa yazabilirsin

osys
19-10-2008, 15:54   |  #3  
OP Taze Üye
8 mesaj

sorun tabi ki var bu şekilde malesef boot olmuyor.
örnek olarak windows cd sini flash diske kopyalayıp boot etmeye çalışırsak ne yazık ki başarısız oluyoruz. kopyala yapıştır işlemleri boot sektörleri kopyalamıyor çünkü.

Semih Özyurt
19-10-2008, 15:59   |  #4  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
2,749 mesaj

dostum bunu yapabilmen için bir program vardı ama programın ismini unuttum flaştan formatı sağlıyodu forumda hatırlayan varsa yassın ben hatırlarsam yazarım

osys
19-10-2008, 16:06   |  #5  
OP Taze Üye
8 mesaj

valla bulmanızı dört gözle bekliyorum cevap alabildiğim tek yer burası :S
teşekkürler

Semih Özyurt
19-10-2008, 16:07   |  #6  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
2,749 mesaj

dostum edindiiğim bilgilere göre anakartın usbdenformatı destekliyor olması lazım programın adı

--------------------------------------------------------------------------------

HP USB Disk Storage Format Tool adında bir program var onu bul ve kur, C:\DriveKey içinde HPUSBF.EXE adında bir program var, sağ tıklayı winrar ile klasöre çıkart yap, daha sonra masaüstündeki HP USB Disk Storage Format Tool kısayoluna tıklayıp programı aç, Fat32 seç, alttaki Create a DOS startup disk işaretle, gözatma kısmından az önce klasöre çıkardığın C:\DriveKey\HPUSBF dizinini göster ve starta tıkla, disk kısa sürede formatlanacak ve bilgisayarın başlangıçtan açılır hale gelecektir. USB nin içine istediğin dosyayı atıp dostan yolunu yazarak bu şekilde çalıştırabilirsin. Windows CD si içindekileri üstte arkadaşın verdiği linkteki gibi USB içine atıp dostan I386 klasörüne girip winnt yazarak kurulumu başlatabilirsin, tahminim format USB den birkaç saat sürer   

progrüamı nasıl kullanıcağında yazıyor kolay gelsin

not alıntıdır

Son Düzenleme: Semih Özyurt ~ 19 Ekim 2008 16:10
Banned
19-10-2008, 16:12   |  #7  
Banlandı
1,447 mesaj

1- Linkteki Proğramı indir.
2- Flash Diskini Fat veya Fat32 olarak biçimlendir
3- İndirdigin Winimage Yazan dosyayı aç.
4- Win98 Boot olan dosyayı sürükle ve sagdaki beyaz alana bırak.
5- Disk Menüsünden Flash Diskini seçerek Write Disk Komutunu ver.

Olay Tamam
Eğer XP de kurcam dersen Flash diskine xp diye klasör aç
Xp cdsindeki dosyaları onun içine kopyala
sonra boot ettikten sonra komutlarla çalıştır.
örnek komutlar:
cd xp enter
cd i386 enter
WINNT ENTER
Kurulum başlaycaktır kolay gelsin

link: http://rapidshare.com/files/64920045/Win98_WinImage.rar.html