BOOT'U GITMIS HARD DISK

osoylag
09-11-2006, 15:19   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

MERHABALAR,
     BIR GUN ONCE CALISIR DURUMDA KAPATTIGIM BILGISAYARIMI ERTESI GUN
YENIDEN ACTIGIMDA HARD DISKIMDEN SURTUNME SESINE BENZER BIR SES GELDIGINI
FARK ETTIM. VE DISK OKUMA HATASI OLDUGUNU GORDUM. BILGISAYARCIM DISKIN
BOZULDUGUNU VE KURTARMA IHTIMALI OLMADIGINI SOYLEDI. DISKIM SU ANDA GARANTI
KAPSAMINDA FAKAT ICINDEKI BILGILERIMI KURTARMAK ISTIYORUM. (BU ARADA DISKIM
IKIYE BOLUNMUS DURUMDA C VE D OLARAK...) YAPABILECEGIM BIR SEYLER VAR MI?
YOKSA DISKTEN UMUDUMU KESMELIMIYIM? TESEKKURLER....

COBE38
09-11-2006, 17:38   |  #2  
Yeni Üye
37 mesaj

Dostum forum daki arkadaşlarım da söyleyecektir. Beence okutamazsın galiba ama istersen şöyle birşey dene başka bilgisayarın ikinci bir harddisk girişi olan yere takın çeşitli veri kurtarma programlarla bakın görebilirseniz ne ala ama bilgisayarcı da demiş bozulmuş diye ama veri kurtarma programları çalışırsa kurtar olmazsa zaten öyle görünüyor. üstüne bir bardak su iç yeni harddiske herşeyini yükle ama yükledigin herşeyin bir dvd'ye yedekini alsaydın bunlarla hiç ugraşmamış olacaktın ve şimdi tek tıklama ile yüklüyor ola caktın ben bunu defalarca yaşadım. Şimdiden bunları da yeni harddiske yapmayı unutma selamlar

mehsa
21-11-2006, 19:38   |  #3  
Üye
57 mesaj

merhaba
pc ni düzgün kapattıysan (hdd'e ani elektirk kesilmesinden dolayı okuyucu kafanın zarar vermesini sağlar ve hdd okumaz.)bir çok bilgisayarcı malesef hdd bozuk diyip işin kolayına kaçıyor..çalışan bir sisteme ikinci hdd olarak tak..ordada tanımıyorsa ya hdd nin elektronik devresinde veya hdd üzerinde oluşmuş bir çizilmeden dolayı (ani elektirik kesintisinde yazma iğnesi yapabilir.veya iğne bozulmuş ise.)zarar görmüştür. bu durmda garantiden değiştirilmesini sağla...

sistem belli bir yere kadar açılıyormu açılıyor ise nasıl bir hata veya uyarı veriyor..

theironman
24-11-2006, 07:43   |  #4  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

HDD'nden verilerini kurtarman için yerler var, ismini tam olarak bilmiyorum ama bir araştırmaya bakar yani. İmkansız değildir bence, sen bu işin peşini bırakma.

desil
28-11-2006, 16:03   |  #5  
Taze Üye
5 mesaj

dostum aynı problemle bende karsılastım hdd markası vermek dogru olmaz belki ama sorunu aşarsan bana nasıl aştıgına dair mail yollarsan sevinirim Desil