boot.ini sorunu

ugurkahreman
23-12-2007, 15:17   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj

Arkadaşlar style xp diye bir tema programı kurmuştum ve bootscreen i değiştirdim ve pc sanki iki işletim sistemni varmış gibi geliyordu ve ben tema programını kaldırmama rağmen hala iki işletim sistemi yüklü gibi tema halen gelmekte.
msconfig / boot.ini ye baktığımda

[boot loader]
timeout=3
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional (bootscreen)" /noexecute=optin /fastdetect /KERNEL=kernel1.exe

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

ifadelerini görüyorum ama bunlardan Windows XP Professional (bootscreen) olan tema programının eklediği bi boot ve bunu silmem gerekiyor. Ama bir türlü boot.ini hangi dosyadan çekiyor nasıl değiştiririm bulamadım yardımlarınızı bekliyorum.

cell-o
23-12-2007, 17:01   |  #2  
Yıllanmış Üye
843 mesaj

c sürücünüzün altında eğer "korunan işletim sistemi dosyalarını gizle" yanındaki check işaretini kaldırırsanız  gözükecektir.Sonra boot.ini dosyasını açıp tekrar düzenleyebilirsiniz.İstersen bootcfg.exe komut satırı kullanarak yapılandırabilirsiniz.Ve ya diğer bir yöntem ise bilgisayarıma sağ tıklayınız.Özelliklere gelin.Sonra oradan gelişmiş sekmesine geçin.Sonra altta "başlangıç ve kurtarma" bulunan "ayarlar "butonuna basın.Oradan "düzenle" basarak düzenleyebilirsiniz.

kolay gelsin.

ugurkahreman
23-12-2007, 20:32   |  #3  
OP Taze Üye
16 mesaj

teşekkürler hocam sagolasın