BOOT

gezegentr
28-04-2007, 16:55   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
26 mesaj

BENDE VISTA HOME ISLETIM SISTEMLI ASUS MARKA LAPTOP VAR:YALNIZ BEN AVSTURYADA OLDUGUM ICIN DILI ALMANCA:LAPTOPU ALIRKEN RECOVERY DVD SINIDE VERDILER:BEN LAPTOPA YUKLEDIGIM BAZI PROGRAMLARI CALISMAMASI SEBEBIYLE BU DVD YI YUKLEMEK ISTIYORUM:DVD YI TAKIYORUM ICIN BOOT YAZAN DOSYA CIKIYOR:BEN BU RECOVERY DVD SINI NASIL KURABILIRIM:KURDUGUM ZAMAN LAPTOPU ILK ACTIGIM ANDAKI DURUMUNAMI GELECEK:VEYA GELMESI ICIN NE YAPMALIYIM:

Son Düzenleme: gezegentr ~ 28 Nisan 2007 17:02
ty24
28-04-2007, 19:34   |  #2  
Taze Üye
7 mesaj

Dvd'yi takıp bilgisyarı yeniden başlat eğer bilgisayar dvd yi görürse kurum yapman için  seçenekler çıkaçaktır bunlarıda klavuza bakıp yap!eğer dvd takmana rağmen bilgisayar başlangıçında dvd yi görmüyorsa bios tan dvd yi görmesi için ayarlaman lazım

Son Düzenleme: ty24 ~ 28 Nisan 2007 19:35
gezegentr
28-04-2007, 19:47   |  #3  
OP Yeni Üye
26 mesaj

elimde klavuz yok.ne tur secenekler cikiyor.karisikmi.bunu yaptigim zaman laptopa zarar verirmi-ve birde eski sorunlar yok olurmu.yani kurdugum ama kaldirma sirasinda hata olusan dosyalar falan.ama bazi kurdugum ve suan kullandigim dosyalarda yok olurmu

ty24
28-04-2007, 19:57   |  #4  
Taze Üye
7 mesaj

Her kurtarma dvd si farklıdır, genel xp yüklemek için 1 basın devam etmek için falança tuşu basın diye olur!
Bu dvd yi kurarsanız bilgisayarı ilk gündeki haline getirir yani bilgisayrınızdaki herşey silinir!Size lazım olan dosyaları ya dvd ye yazın yada diski 2 ye bölün oraya atın!bence siz dosyalarınızı dvd ye yazın sonra xp yeniden yükleyin!
Size verilen dvd ile xp yüklemeniz bilgisayarınıza zarar vermez!
Yaşadğınız sorunlardan kurtulmuş olursunuz!

gezegentr
28-04-2007, 21:56   |  #5  
OP Yeni Üye
26 mesaj

Bana bu yollari adim adim anlatirsaniz cok sevinirim.konunun biraz yabancisiyim.biosa nasil girilir gibi.vista kurmak xp kurmak gibimi.simdiden cok tesekkurler.