Bootable XP IMAJI ALMA

radjool
16-04-2007, 10:04   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
50 mesaj

MERHABA ARKADAŞLAR. ACRONİS TRUE İMAGE PROGRAMI İLE XP'NİN İMAJINI ALDIM (TİF FORMATINDA). BUNU D SÜRÜCÜSÜNE ATTIM. ŞUNU SORMAK İSTİYORUM. BU PROGRAM İLE BOOTABLE DVD YAPABİLİRMİYİM. YANİ İKİNCİ BİR DVD-CD VEYA D SÜRÜCÜSÜNE GEREK KALMADAN SADECE TEK DVD İLE  (XP YÜKLEME CDLERİ GİBİ) WİNDOWSUMU YENİDEN YÜKLEYEBİLİR MİYİM? MÜMKÜNSE NASIL YAPABİLİRİM. BU PROGRAM İLE MÜMKÜN DEĞİLSE HANGİSİ İLE MÜMKÜN. YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM. TEŞEKKÜRLER.

erkanc
16-04-2007, 10:22   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

tif formatı resim formatı bununla yapamazsın iso almış olsaydın yapardın iso buster gibi programlarla illede böyle bir şey hazırlamak istersen şöyle bir program var

bununla sorundaki dvd yi yapabilirsin üstelik kolay türkçe desteğide var

radjool
16-04-2007, 10:25   |  #3  
OP Üye
50 mesaj

ÖZÜR DİLERİM. TİB FORMATINDA KAYDEDİYOR. YANLIŞ YAZMIŞIM. GHOST 11'1 DENEYEYİM.

KuaforPlus
16-04-2007, 10:36   |  #4  
KuaforPlus avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
223 mesaj

arkadaşlar ghost kelimesi geçmişken. elinde ghost explorer olan var mı varsa lütfen msn den yollarsanız sevinirim.

yollamak isteyen arkadaş varsa yazsın msn adresimi özelden yollarım.

radjool
16-04-2007, 10:43   |  #5  
OP Üye
50 mesaj

GHOST 11 İLE FLOPPY DİSKETSİZ SADECE 1 DVD İLE  YEDEK ALABİLİR MİYİZ. PCYE FDİSK ATIP YENİDEN BÖLÜMLENDİRECEĞİM. DİSKET SÜRÜCÜM YOK VE SADECE DVD-RW VAR. YAPABİLİR MİYİM.

chiemsee111
16-04-2007, 11:32   |  #6  
Yıllanmış Üye
388 mesaj

Evet arkadasim benimde hayran oldugum Acronis True Image programi ile bunu yapabilirsin. Ancak Aldigin TIB image i bir dvd ye sigacak boyutta olmalidir. Örnegin oyunlarin, driverlar, tüm yazilimlar filan ancak birde Belgelerim klasörü isin icine girerse ve bu klasör oldukca büyükse zor. Fakat sen Belgelerim Klasörünü D bölümünde koruyup(Belgelerim e sag tikla özellikleri ac Adresini direk D:\Belgelerim olarak verip asil icerigi buraya kopyala, yani C deki belgelerim bos kalsin) yaparsan ve yinede aldigin image dvd ye sigmayacak kadar büyük oluyorsa ya bir kac oyunundan fedakarlik edip daha sonra tekrar yüklersin yada True image in resim alma özellikler kisminda SIKISTIRMA ayarlarini daha yüksek seviyeye getirirsin. Bu image i dvd ye yazdir ancak mesela nero ile yazdirgin dvd nin "yazdirma bittikten sonra dvd yi yazdirmaya karsi kapat" gibi bir özelligi bloke edersin yani dvd yazima karsi acik kalir. Ayni DVD yi bu sefer Acronis True Image Bootable Media yaparsin. Yok ugrasamam dersen Acronis True Image in 8,9 ve 10 serilerinde F11 ile boot etme özelligi vardir. onu aktif hale getirip bios ekranindan hemen sonra Acronis ile boot etmek icin F11 e basiniz" uyarisini pc ni her acisinda görürsün. yani ghost gibi her seferinde cd ile boot etmen gerekmez. Daha sonra  dvd den image i gösterip yüklemeni yapabilirsin. Ayrica dvd haricinde eger bagli oldugun diger pc ler var ise acronis image i komsu pc lerdende cekebilir.
Kolay gelsin.

Son Düzenleme: chiemsee111 ~ 16 Nisan 2007 11:33
chiemsee111
16-04-2007, 11:45   |  #7  
Yıllanmış Üye
388 mesaj

Acronis True Image ile Startup Recovery Manager i aktif hale getirmek; bu link te ayrintili ve resimli. Ayrica tam detayli aciklama ayni konunun ilk sayfasinda.

radjool
20-04-2007, 10:12   |  #8  
OP Üye
50 mesaj

Ghost 11'i denedim. Ama şu uyarıları ve hataları veriyor.
"A source volume could not be locked as it is in use by another process.  Do you wish to force a dismount on the volume?  All open handles to this volume would then be invalid."

ben bu soruya evet veya hayır desem bile yedeklemeye başlamıyor. şu hatayı verip kapanıyor:

"Error: a source volume couold not be loaded (640)?"

Yedeği alacağım sürücüde de denedim. Diğer sürücüde de. olmadı. neden olabilir. ghost 11 setuplu değildi. ondan olabilir mi acaba.

Ayrıca Acronis'i tekrar denedim. Nerodan üzerine yazmayı etkinleştirdikten sonra DVD'ye imaj dosyasını attım.DVD tekrar yazılabilir olmasına rağmen  bootable media yapmayı denediğimde "dvd boş değil. yeniden dene yada dvdyi sil" anlamında uyarılar geliyor. haliyle tek dvd ile imajı alamıyorum.

chiemsee111
20-04-2007, 12:10   |  #9  
Yıllanmış Üye
388 mesaj

Farketmez arkadasim sende F11 ile boot et. Yada illa bootable dvd im olcak diosan önce bootable dvd yi yap soora image i yüklemeyi dene. hic olmadi ayri bi cd ile boot edip sonra dvd yi takip devam edersin

musatepe_42
25-04-2007, 13:35   |  #10  
Taze Üye
3 mesaj

ghost 11 (Yani 3 tane dosya) var fakat nasıl yedek aldıracağım yapamadım.Lütfen yardımcı olabilirmisiniz.

sdrzm
25-04-2007, 14:41   |  #11  
Yıllanmış Üye
215 mesaj
chiemsee111
Farketmez arkadasim sende F11 ile boot et. Yada illa bootable dvd im olcak diosan önce bootable dvd yi yap soora image i yüklemeyi dene. hic olmadi ayri bi cd ile boot edip sonra dvd yi takip devam
Hocam olmuyor DVD den yükleme yapmıyor ya. Zaten image nereye kaydetceksin diye sorduğunda sen D: sürücüsünde bi yer gösteriyosun. DVD ye yazdıramıyosun. Bi açıklayabilirseniz çok iyi olur

chiemsee111
25-04-2007, 20:39   |  #12  
Yıllanmış Üye
388 mesaj

Image i kaydedecegi yeri D sürücüsü göster image kayit bittikten sonra o imagi nero yada hangi programi kullaniyorsan onunla data(veri)dvd si olustur seklinde ya sürükle birak yada ac komutuyla tasi yazdir arkadasim yahu. Gülüş

radjool
26-04-2007, 14:33   |  #13  
OP Üye
50 mesaj

Arkadaşlar ben ghost ile yapamadım. belki bendeki ghost bozuktur diye tekrar indirdim. benimkinde 3 tane değil bayağı dosya vardı. ama o da imaj almaya başlamadan
"Error: a source volume could not be loaded (640)?"
hatası verdi. ben de şimdilik imaj almaktan vazgeçtim. umarım format atmam gerekmez :)

Borga-x
26-04-2007, 14:47   |  #14  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

peki ben imajı almadan önce bootablr disci nasıl hazırlayacağım. NErden dosyayı DVD içine koyup bootable yapabilirm.

chiemsee111
28-04-2007, 03:29   |  #15  
Yıllanmış Üye
388 mesaj

Arkadaslar biraz ayrintili acikliyayim alttaki resimlerde bootable media (yani bootable cd- dvd yi nasil yapacagimizi acikliyorum)

[/URL]

[URL=http://imageshack.us]

[/URL]

[/URL]

Bendeki Acronis hernekadar almanca olsada semboller ingilizce versiyonundada ayni oldugundan zorluk cekeceginizi sanmiyorum.

Ilk önce image i alacaz  ve diyelimki d sürücüsüne atacaz. (ki aslinda Acronis True Image 10; imagi DVD ye de direk atabiliyor (10 versiyonu)
Aldigimiz imagei dvd ye yazdirmak öncelikli is, ancak örnegin nero ile bunu basitce yapbiliyoruz vede NERO yarlarinda uzman ayarlari bölümüne girip burada yazim bittikten sonra dvd yi yazima karsi acik birakmasin vede sürücüden cikartmamasini vs sagliyoruz. daha sonrada ayni dvd yi acronis programini acip create bootable media secenegi ile yazdiriyoruz. Bunu herhangi bir sebepten dolayi basaramayan arkadaslar, bos bir cd ye yine direk acronis üzerinden create bootable media komutuyla bir boot dosyasi olusturabilir, daha sonra cd ye olusmus bu boot dosyasini kopyala-yapistir seklinde masa üstüne alabilir vede en sonunda dvd ye image ile birlikte nero yardimiyla bu sefer baslangic diski yarat komut ile acronis in boot dosyasini gösterebilir. Yine ayriyeten hic bir sekilde bootable dvd yapamayan arkadaslar;
ACRONIS STARTUP RECOVERY MANAGER i aktif hale getirebilir vede hic bir cd, dvd ile ugrasmadan direk bios ekranindan sonra F11 tusuna basarak acronis in baslamasini saglayabilir vede boottan sonra  dvd ye yazdirdigi image i dvd den gösterip image i tekrar restore edebilir. F11 i aktif hale getirmek (Acronis kendini MBR ye yazdiriyor Bkz; (REsimli) : https://www.chip.com.tr/forum/ac ... leyin_t13537_3.html

yada;

Kolay gelsin

beyzadem
28-04-2007, 13:19   |  #16  
Üye
64 mesaj

Arkadaşlar ben Norton Ghost 10 ile imajı D sürücüne almıştım.Şimdi ordan tekrar yükleme yapmaya çalıştığımda hata veriyor.Bunu nasıl yapmam gerektiğini bilen arkadaşlar yardım edebilir mi.Bir de Acronis yüklesem Ghost ile alınmış olan imajı Acronis ile yükleyebilirmiyim.Yardımlarınızı bekliyorum.

chiemsee111
28-04-2007, 13:59   |  #17  
Yıllanmış Üye
388 mesaj
beyzadem
Arkadaşlar ben Norton Ghost 10 ile imajı D sürücüne almıştım.Şimdi ordan tekrar yükleme yapmaya çalıştığımda hata veriyor.Bunu nasıl yapmam gerektiğini bilen arkadaşlar yardım edebilir mi.Bir de Acronis yüklesem Ghost ile alınmış olan imajı Acronis ile yükleyebilirmiyim.Yardımlarınızı bekliyorum.
Ghost un aldigi image i Acronis görmez arkadasim.

beyzadem
28-04-2007, 14:02   |  #18  
Üye
64 mesaj

Şimdi ne yapabilirim.Yani imajı tekrar yükleyemiyorum.Acaba Ghost 2003 görür mü denesem mi?

beyzadem
30-04-2007, 15:44   |  #19  
Üye
64 mesaj

Anladım asimileci kardeşim.Ben adını da değiştirmedim ama neden böyle bir hata veriyor bilmiyorum.Uyarıda şuan windows kullanımda diyor ve boot cd si falan istiyor anlamadım.Fazla ingilizcem de olduğu söylenemez bir 8.0 deneyeyi bakalım ne olacak.Teşekkürler...

rizaabi
27-01-2008, 19:28   |  #20  
Taze Üye
1 mesaj
chiemsee111
Arkadaslar biraz ayrintili acikliyayim alttaki resimlerde bootable media (yani bootable cd- dvd yi nasil yapacagimizi acikliyorum)

[/URL]

[/URL]

[/URL]

Bendeki Acronis hernekadar almanca olsada semboller ingilizce versiyonundada ayni oldugundan zorluk cekeceginizi sanmiyorum.

Ilk önce image i alacaz  ve diyelimki d sürücüsüne atacaz. (ki aslinda Acronis True Image 10; imagi DVD ye de direk atabiliyor (10 versiyonu)
Aldigimiz imagei dvd ye yazdirmak öncelikli is, ancak örnegin nero ile bunu basitce yapbiliyoruz vede NERO yarlarinda uzman ayarlari bölümüne girip burada yazim bittikten sonra dvd yi yazima karsi acik birakmasin vede sürücüden cikartmamasini vs sagliyoruz. daha sonrada ayni dvd yi acronis programini acip create bootable media secenegi ile yazdiriyoruz. Bunu herhangi bir sebepten dolayi basaramayan arkadaslar, bos bir cd ye yine direk acronis üzerinden create bootable media komutuyla bir boot dosyasi olusturabilir, daha sonra cd ye olusmus bu boot dosyasini kopyala-yapistir seklinde masa üstüne alabilir vede en sonunda dvd ye image ile birlikte nero yardimiyla bu sefer baslangic diski yarat komut ile acronis in boot dosyasini gösterebilir. Yine ayriyeten hic bir sekilde bootable dvd yapamayan arkadaslar;
ACRONIS STARTUP RECOVERY MANAGER i aktif hale getirebilir vede hic bir cd, dvd ile ugrasmadan direk bios ekranindan sonra F11 tusuna basarak acronis in baslamasini saglayabilir vede boottan sonra  dvd ye yazdirdigi image i dvd den gösterip image i tekrar restore edebilir. F11 i aktif hale getirmek (Acronis kendini MBR ye yazdiriyor Bkz; (REsimli) : https://www.chip.com.tr/forum/ac ... leyin_t13537_3.html

yada;

Kolay

sinan80
27-03-2008, 14:25   |  #21  
Taze Üye
2 mesaj
chiemsee111

[/URL]

[/URL]

[/URL]

yada;

Kolay

tirex_x
27-03-2008, 20:56   |  #22  
Yıllanmış Üye
445 mesaj

dvd ye yazmak için msg at yardımcı olurum sana