Boş DVD' Ye Yazma Sorunum var :S

ibrahim81
09-01-2008, 07:05   |  #1  
ibrahim81 avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
55 mesaj

Arkdaşlar Bende Samsung combo dvd Var Sorunum isee  Herhangi bi Boş VCD Taksam Direk MasaüstüneYAZILABİLİR CD KLASÖRÜNÜ aç deyip boş VCD ' yi Yazıyom Fakat Herhangi bi BOŞ DVD Cd sini taktıgımda Ekrana Hiç Bişi Çıkmıyoo Cinnet Geiriyorum :S Fakat Dolu bi DVD Taktıgında Hemen Okuyoo
Boş Dvd Ye Nasıl Yazılım Yapabilirim :S:S

Papatyasever
09-01-2008, 16:10   |  #2  
Yıllanmış Üye
448 mesaj

Açıkçası sorunu tam olarak anlayamadım. Yani cümle nerde başlamış nerde bitmiş belli değil ama genel bir cevap yazayım. CD yazmanın birinci yolu windows'un kendi CD yazdırma sihirbazıdır. Yazdırmak istediğin dosyaya sağ tıkla ve acılan küçük pencerede DVD RAM sürücüsüne gönder de. Dosya yükleme işlemi bitince DVD RAM'ine CD'yi tak(göndermeden önce de takabilirsin) ve çift tıklayarak boş CD'yi aç. Açılan pencerenin üst kısmında gönderdiğin dosyaların soluk bir renkte ve üzerlerinde + işaretiyle bulunduğunu göreceksin. Dosyaları seç ve soldaki pencereden bu dosyaları CD/DVD'ye yaz de ve delen yönergelere tamam de. Ama bu işlem mevcut dosyada hiçbir değişiklik yapmadan olduğu gibi yazar. Format değiştirerek yazma, yaba bootable CD oluşturma gibi daha ileri yazma tercihleri için Nero programını kullanmalısın.

Kapalı Hesap (38093)
10-01-2008, 16:43   |  #3  
Kapalı Hesap
441 mesaj
ibrahim81
Arkdaşlar Bende Samsung combo dvd Var Sorunum isee  Herhangi bi Boş VCD Taksam Direk MasaüstüneYAZILABİLİR CD KLASÖRÜNÜ aç deyip boş VCD ' yi Yazıyom Fakat Herhangi bi BOŞ DVD Cd sini taktıgımda Ekrana Hiç Bişi Çıkmıyoo Cinnet Geiriyorum :S Fakat Dolu bi DVD Taktıgında Hemen Okuyoo
Boş Dvd Ye Nasıl Yazılım Yapabilirim :S:S
sanırım sorununuz şu: samsung combo(DVD-ROM+CD writer) sürücü ile dvd yazamadığınzdan şikayet ediyorsunuz.bu cihazla dvd yazamazsınız zaten ama cd yazabilirsiniz.

Kalicak
05-05-2008, 23:04   |  #4  
Taze Üye
3 mesaj

Arkadaşlar bende LG HL-DT-ST CD-RW GCE 8527B Cd writer var fakat uzun zamandır Cd okuma dışında birşey yapmıyor cd yazamıyorum Neroda da yazmıyor windows xp dede ne yapabilirim. güncelleme yaptım kaldırdım sürücüyü yeniden buldu ama cd rom olarak buluyor cd writerı görmüyor.yardımcı olursanız sevinirim.

haberadres
16-01-2009, 16:00   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaşler aynı sorunu bende çekiyorum arkadaşın verdiği cevap açıklıyıcı olmamış isterseninz ben anlatıyım..."Boş vcd sürücüye takıldığında okuyor ama boş DVD taktığımda okumuyor" aslında soru bu lütfen yardımcı olun...

oguzhansarı1995
18-01-2009, 11:45   |  #6  
Üye
56 mesaj

arkadaş dvd/rom okur rw yazar hatırlatıyım  RW/ROM rw yazar rom okur sen anca cd yazarsınn bide dvd okursun okursun yazamazsın

oguzhansarı1995
18-01-2009, 11:46   |  #7  
Üye
56 mesaj

Lütfen Arkadaşa Yanlış Bilgi Vermeeyelim..!

muzip38
27-01-2009, 16:58   |  #8  
Taze Üye
9 mesaj

arkadaşlar bende aynı sorunu yaşıyorum benimki samsung dvd rw boş cd taktığımda lütfen cd yerleştirin diye bi bir yazı çıkıyor bağlamada hata yapmış olabilirmiyim ide lerde yardımcı olursanız sevinirim

wampor
04-04-2009, 22:02   |  #9  
Taze Üye
1 mesaj

arkadaslar bende hicbir dosyayi dvdye yazamiyorum

bilgisayarim hp pavilion dv9000   lutfen yardimci olun