Böyle bir arabirim desteklenmiyor hatası

gdc
08-05-2011, 11:49   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Böyle bir hata sorunum var. Msn'ime virüs girdi herkese "my new photo http://..." gibi şeyler gönderiyordu ve bende internetten bi yol buldum başlat/çalıştır/regedit... Ama orda yaptığım şeylerden sonra pcde hiç bişey açılmıyor, sistem geri yükleme bile yapamıyorum.. Hangi dosyayı açmaya kalksam "Böyle bir arabirim desteklenmiyor" diyor.. ve ben kayıt defterini yedeklemedim. Ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz?

M.G.G
08-05-2011, 12:31   |  #2  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,367 mesaj

Windows cdsini tak ve sistem onarma yap ;)

inNteAcoME
08-05-2011, 12:40   |  #3  
Yıllanmış Üye
677 mesaj

1.regeditte ne yaptığını söylemen lazım
2. windows cd veya dvd sini tak çalıştıra "sfc /scannow" vista veya 7 de ise"c:\windows\system32\sfc /scannow" yaz.

Kapalı Hesap (200432)
08-05-2011, 12:50   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 1
111 mesaj
Alıntı: gdc  
Böyle bir hata sorunum var. Msn'ime virüs girdi herkese "my new photo http://..." gibi şeyler gönderiyordu ve bende internetten bi yol buldum başlat/çalıştır/regedit... Ama orda yaptığım şeylerden sonra pcde hiç bişey açılmıyor, sistem geri yükleme bile yapamıyorum.. Hangi dosyayı açmaya kalksam "Böyle bir arabirim desteklenmiyor" diyor.. ve ben kayıt defterini yedeklemedim. Ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz?
Sorunun sahte bir Messenger programı veya sistemine girmiş bir vrüsten kaynaklanıyor olabilir. Sahte Messenger yazılımları daha çok şifre çalmak veya PC' lere Trojan yerleştirmek amaçlıdır. Siz en iyisi PC' nize format atın ve atmadan önce de verilerinizi yedekleyin. Messenger programını da güvenilir kaynaklardan indirip yükleyin...

Alparslananadolu
08-05-2011, 13:04   |  #5  
Alparslananadolu avatarı
Yıllanmış Üye
642 mesaj

Format at bitsin bu çile...

yvzhn
08-05-2011, 13:12   |  #6  
Yıllanmış Üye
205 mesaj

at formatı bakma gözünün yaşına ;)

hssn
19-01-2012, 23:03   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

!!!ÇÖZÜMM!!BU problem  uninstaller programlarından kaynaklanıyor..kac kere bılgısayarı formatlamak zorunda kaldım bende sonunda kolay bıı cozum buldum..unınstaller programını bulunduran  advanced system care  programı onarım kısmında IQbit wındows düzeltici PROGRAMINIDA ICERIYOR,, ordan internet explorer ı duzelt deyıp sorunu ortadan kaldırıyıyosunuz..