Böyle saçmalık var mı ya?

johannastephen
24-08-2010, 00:54   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
20 mesaj

Arkadaşlar ben ttnetin 3 aylık netlimitsiz tarifesine üyeyim.3aydır sorunsuz sekilde ayda yaklaşık 100gb la indirme yapıyordum.bugun itibariyle hızım inanılmaz düştü.bu ne iş ya. işte sonuçlar:
http://www.speedtest.net/result/925444559.png

mcafee23 ayrılmıştır
24-08-2010, 00:57   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

kullanırken saçmalık demiyordunuz.Tarifenizin normali budur.Kotanızı aşmayın düşmez

johannastephen
24-08-2010, 01:06   |  #3  
OP Yeni Üye
20 mesaj

genel üslubunuz kırıcı olmak mıdır? hem 3aydır nerdelerdi sayın ttnet? neyse ya aman lanet olsun.

mcafee23 ayrılmıştır
24-08-2010, 01:10   |  #4  
Yıllanmış Üye
3,717 mesaj

ne üç ayı 1,5 senedir durum böyleydi.bu hafta işler değişti.
Ben 1 mbit'e 49 lira veriyorum 1 senedir
siz 8 mbit'i 1,5 sene sınırsız kullandınız.Asıl saçmalık bu değil mi?
Neymiş hattım desteklemiyormuş.Kimin bu işe kırılması gerekiyor sence?

Meatat
24-08-2010, 01:47   |  #5  
Meatat avatarı
Yıllanmış Üye
175 mesaj

peki 8 mbit ten 1 mbit e tarife değiştirebiliyo muyuz önümüzdeki ay adil kota uygulaması olursa tekrar 1 mbit e geçelim

Crysis Nomad
24-08-2010, 01:49   |  #6  
Yıllanmış Üye
168 mesaj

bende ttnet sınırsız kullanıyorum bazılarınızın düşmüş bayaa bende hız hiç düşmüyo maşallağı var:D
http://www.speedtest.net/result/925500876.png

cash31
24-08-2010, 02:23   |  #7  
cash31 avatarı
Yıllanmış Üye
188 mesaj

bende de düşmüyor.bu akşam ölçtüm. şuy anki aylık download 400gb ın üstünde ama sorun yok. sunucuların fazla zorlandığı yerlerde düşürmeye başladılar tahminimce.

Tasarimci
24-08-2010, 02:34   |  #8  
Üye
66 mesaj

Arkadaşlarım;
Bence Bu Fiili Tekele Son Verelim. Her Ne Kadar Diğer İnternet Sağlayıcıları (Smile,Tcom,Superonline vs.) Alt Yapılarını Telekom Tarafından Saglanıyor Olsa Bile, Tek Tip Kullanıma Son Verelim! Herşey TTnet Degildir. Türkiyede Cogu İnternet Kullanıcısı TTnet Kullanıyor Diger İnternet Saglayıcılarını Ya Bir Şekilde Kötülemişlerdir, Korkutmuşlardır. Bu Yüzden İlk Ögrendigimiz TTnetten Vazgecemiyoruz! Oysaki Ben 4 Yıldır Smileadsl Kullanıyorum. Ve Abartısız Söylüyorum Hala Birgün Bile Sebepsiz Baglantım Kesilmemiştir. Bence Acılmamız Lazım! Diger İmkanları Bi Nevi Olsun Denememiz Lazım. Ki Farkıda Göreceksiniz.

johannastephen
24-08-2010, 14:25   |  #9  
OP Yeni Üye
20 mesaj

ya anlamamışsınki.benimki üç aylık paket ben ondan bahsettim 3aydır nerde die.ya benim asıl sorum o deil.modem sayfasında gelen bağlantı hızı 8191 kbps yani 8mbit.  yani hızımı 512 ye düşürmemişler.ama ben yinede download yaparken 50kb/sn yi geçemiorm.bunun sebebi nedir? modem sayfasının resminide ekleyebilirim.

serkan143
24-08-2010, 17:27   |  #10  
Üye
78 mesaj

Modeme gelen 8191 oluyor zaten hız düşse bile.Muhtemelen  bu hız düşürme olayını yazılımla hallediyolar :D

benimde hızım 2 gün önce düştü uğraşlarım sonrasında bu hali aldı

mustafa2526
24-08-2010, 17:35   |  #11  
mustafa2526 avatarı
Yıllanmış Üye
709 mesaj

Benim böyle 1mbit bence iyi ...
Ttnet adam çekmek için basit bir yem attı mı hemen oltaya gelenlerden birisiniz sizde... Güzel, kurbanlar listesine biri daha eklendi liste baya kalabalık.

johannastephen
24-08-2010, 17:45   |  #12  
OP Yeni Üye
20 mesaj

hemde nası kalabalıkKahkaha  ya bende biliodum bunun böle oldupunu 15gb geçince bunu yapcaklarını ama baktım ilk ay sesleri yok ikinci ay da yokKahkaha şimdi olunca da acaba modeme mi bişe oldu dedim.bide pcye format attım.win7 vardı xp yükledim.acaba xpde driver sorunu mu var die. serkan kardeşim,uğraşlarım sonucunda hızımı yükselttim demişsin.nasıl yaptın anlatırmısın? bende uyguliyim yaa

serkan143
24-08-2010, 19:13   |  #13  
Üye
78 mesaj

Kısaca anlatayım ilk olarak splitterdan çıkan kabloların yerlerini değiştireceksiniz modemi telefona telefonu modeme şeklinde daha sonra müşteri hizmetlerini arıyosunuz modemim ip almıyor diye.b,Bağlantıları kontrol edin ayarları dopğru girdinizmi gibi sorular soracaklar sie hepsini doğru yaptınız :) hee bide söyleyeyim hiç ip alamıyor değilsiniz arada bir bağlantı kopuyodu ama sıklaşmaya başladı şu anda hiç almıyor.arıza kaydını alacaklar size en geç 24 saat içinde dönecekler.Döndüklerinde splitteri değiştirdinizmi ana hattı tek bağladınızmı falan diye soracaklar bunları yaptım deyin.Telefon hattıyla modemin arasında 15-20 metre mesafe var deyin modemi alıp hattın yanıa gidin o şekilde bağlayın diyecekler ben sizi 5 dakika sonra tekrar arıcam.aradıklarında bağlantıda sorun olmadığını söyleyin bizde bişi göremedik zaten deyip telefonu kapatacaklar.bundan sonra eğer adsl şifrenizi değiştirdiyseniz eğer eski şifrenizi geri girin internete bağlanamazsanız ve karşınızda 8 mbit internet :) biraz uzun oldu ama yapabilrseniz ttneti kandırırsınız.

johannastephen
24-08-2010, 22:46   |  #14  
OP Yeni Üye
20 mesaj

daha arar aramaz bilgilerinize teknik bir sorundan dolayı ulaşamıyoruz dediler :D ulaşsalar şaşardım :D peki bişey sorcam.hani bizim modeme gelen bağlantı hızı 8191kbps. ama biz bunu kullanamıyoruz.yani bişey bizi engelliyor.donanımsal olarak her şey yolunda olduğuna göre bunun bi yolu olmalı :P anlatabiliyomuyum? onlar yazılımla engellio demiş bazı arkadaşlar.o yazılımı nasıl geçeriz:D ben net olayını çözdüm diyen varsa buyursun:D ayrıca birkaç araştırma da yaptım bu konuda.ama dedikleri yöntemden bişey anlamadım.yarım yamalak.linki veriorm bakmak isteyenler için:

http://technodevils.com/forum/sh ... =520&pid=642#pid642

veya

http://blog.emman.in/hack-modem- ... download-speed.html

mcafee23 ayrılmıştır
24-08-2010, 23:01   |  #15  
Yıllanmış Üye
3,717 mesaj
Alıntı: serkan143  
Kısaca anlatayım ilk olarak splitterdan çıkan kabloların yerlerini değiştireceksiniz modemi telefona telefonu modeme şeklinde daha sonra müşteri hizmetlerini arıyosunuz modemim ip almıyor diye.b,Bağlantıları kontrol edin ayarları dopğru girdinizmi gibi sorular soracaklar sie hepsini doğru yaptınız :) hee bide söyleyeyim hiç ip alamıyor değilsiniz arada bir bağlantı kopuyodu ama sıklaşmaya başladı şu anda hiç almıyor.arıza kaydını alacaklar size en geç 24 saat içinde dönecekler.Döndüklerinde splitteri değiştirdinizmi ana hattı tek bağladınızmı falan diye soracaklar bunları yaptım deyin.Telefon hattıyla modemin arasında 15-20 metre mesafe var deyin modemi alıp hattın yanıa gidin o şekilde bağlayın diyecekler ben sizi 5 dakika sonra tekrar arıcam.aradıklarında bağlantıda sorun olmadığını söyleyin bizde bişi göremedik zaten deyip telefonu kapatacaklar.bundan sonra eğer adsl şifrenizi değiştirdiyseniz eğer eski şifrenizi geri girin internete bağlanamazsanız ve karşınızda 8 mbit internet :) biraz uzun oldu ama yapabilrseniz ttneti kandırırsınız.

bu konunun başlığında cümle içinde geçen asıl "saçmalık" bu
bu şekilde ttnet mi kandırılır.Hiçbirşey yapmadın ki bozdun ve sonradan eski haline getirdin
Senin şansın yaver gitmiş bir de bunu birşey yapmış gibi anlatman garip olmuş

mcafee23 ayrılmıştır
24-08-2010, 23:07   |  #16  
Yıllanmış Üye
3,717 mesaj
Alıntı: johannastephen  
daha arar aramaz bilgilerinize teknik bir sorundan dolayı ulaşamıyoruz dediler :D ulaşsalar şaşardım :D peki bişey sorcam.hani bizim modeme gelen bağlantı hızı 8191kbps. ama biz bunu kullanamıyoruz.yani bişey bizi engelliyor.donanımsal olarak her şey yolunda olduğuna göre bunun bi yolu olmalı :P anlatabiliyomuyum? onlar yazılımla engellio demiş bazı arkadaşlar.o yazılımı nasıl geçeriz:D ben net olayını çözdüm diyen varsa buyursun:D ayrıca birkaç araştırma da yaptım bu konuda.ama dedikleri yöntemden bişey anlamadım.yarım yamalak.linki veriorm bakmak isteyenler için:

http://technodevils.com/forum/sh ... =520&pid=642#pid642

veya

http://blog.emman.in/hack-modem- ... download-speed.html

yazılım ile engelleme olayı falan yok.
modemde hangi hızda tarife ile internete bağlandığınız yazar bu bir ölçüm değildir.Hatlarda ki yoğunluk veya başka bir sebepten hız düşünce oradaki hız değeri değişmez

Ayrıca modemime gelen bit hızını modeme ulaştıktan sonra yazılım ile azaltmak TTNet'in yapabileceği birşey değil.
O ana pop noktasından ayarlanabilir birşey.
Zaten bir düşünün bu şekilde birşey yapmaları saçma gelmez mi size.Sonra çözümü bulunur youtube gibi basit yolla ttnet keriz yerine konulur

Lütfen bir zamanlar size ballı kaymak gibi gelen keriz yerine koyduğunuz ttnet tarifenize sadık kalınız.Paşa paşa kullanınız.512 kb ile uçunuz

Son Düzenleme: mcafee23 ayrılmıştır ~ 24 Ağustos 2010 23:19
serkan143
24-08-2010, 23:19   |  #17  
Üye
78 mesaj

Benim hızım modem açıkken düşmedi ?
modemi  kapatıp açtığım zaman  60 kb  üzerini göremedim ama  modem arayüzüne baktığım zaman 
8191 /800 olarak görünüyordu ?
buna göre  yazılım ile düşürmediklerini nasıl açıklayacaksın ?

mcafee23 ayrılmıştır
24-08-2010, 23:20   |  #18  
Yıllanmış Üye
3,717 mesaj

yukarıda açıkladım zaten

pop noktasından modeminize bağlantı hızınız 8 mbit'e kadar tarifesi
tarife hızınız değişmedi ki modemde de değişsin.Bu bir ölçüm değildir demiştim.Tarife hızınız bu

hala 8 mbit'e kadar tarifesinin içindesiniz
512 kb'ta 8 mbit'e kadardır.
ttnet size ister 4 mbit ister 512 kbit isterse de 8mbit verir.
Ttnet 8mbite kadar tarifesi için size 8 mbit internet vereceğini tahahüt etmez.
Tabiri yerindeyse Müşteri umduğunu değil bulduğunu yer.
Allah ne verdiyse yersiniz.

Modem'in kapatılıp açılması olayı da hız değişiklikleri IP değişiminden sonra devreye girer.Yada ttnet portunun otomatik IP ve hız yenilemesi ile.

Son Düzenleme: mcafee23 ayrılmıştır ~ 24 Ağustos 2010 23:27
adem-t
24-08-2010, 23:59   |  #19  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
793 mesaj
Alıntı: Meatat  
peki 8 mbit ten 1 mbit e tarife değiştirebiliyo muyuz önümüzdeki ay adil kota uygulaması olursa tekrar 1 mbit e geç
Bulunduğunuz tarifeden daha alt bir tarifye geçiş yapamıyorsunuz sadece yükseltebiliyorsunuz..

Phoenix_
25-08-2010, 00:26   |  #20  
Yıllanmış Üye
895 mesaj

fiyat olarak yükseltebiliyorsunuz.taahhüt verirken çok kez düşünün.

ya da indirimleri geri ödersiniz tazminat gibisinden.al kardeşim ben istemiyorum bana verdiğin indirimleri diye.taahhütü yırtarlar.

arkasında öyle yazıyordu.

e90373
25-08-2010, 00:59   |  #21  
Yeni Üye
32 mesaj

1.75 Mb diyor fakat 100 KB ı geçmiş değiliz.Aylık ne kadar para veriyoruz ? 49 TL :)
SIKI DURUN !
Japonya'da 2 sene önce 1 GBIT internete sadece 60 TL veriliyordu..

johannastephen
25-08-2010, 01:27   |  #22  
OP Yeni Üye
20 mesaj

ya orası japonya altyapı var.orda maglev trenleri var burda nie yok diyemezsiniz.çünkü gerekli altyapı yok.olana kadar da bu şekilde yıllar geçer Türkiye kotayla 512yle bilmem neyle uğraşır. ben sana şunu söyliyim ozaman. Finlandinya'da her eve 1mbit internet ücretsiz verildi devlet bütçesinden para ayrılarak. yaaa. ya orası ayrı konu da biz şu ttnet e geri dönelim:D mcafee senin tarifen nedir?

Son Düzenleme: johannastephen ~ 25 Ağustos 2010 01:29
Atilla Sarıtaş
25-08-2010, 01:30   |  #23  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj

1 Mbps Kotasız kullanıyor bildiğim kadarıyla :)

mcafee23 ayrılmıştır
25-08-2010, 01:35   |  #24  
Yıllanmış Üye
3,717 mesaj
Alıntı: johannastephen  
ya orası japonya altyapı var.orda maglet trenleri var burda nie yok diyemezsiniz.çünkü gerekli altyapı yok.olana kadar da bu şekilde yıllar geçer Türkiye kotayla 512yle bilmem neyle uğraşır. ben sana şunu söyliyim ozaman. Finlandinya'da her eve 1mbit internet ücretsiz verildi devlet bütçesinden para ayrılarak. yaaa. ya orası ayrı konu da biz şu ttnet e geri dönelim:D mcafee senin tarifen nedir?

benim tarife 1mbit sınırsız (son günlerini yaşıyor maalesef adil kullanım muhabbeti geliyor)

japonya ile altyapı ile ilgisi yok bizim burada altyapı da olsa mantalite farkı var yine hiçbirşey değişmezdi.

Bizim burada olsa senaryo şöyle işler
1gbit'e kadar paketi verirler 500 gb kota koyarlar
Kotayı aşanların hızını 100 mbit'e indirirler.
Bizim millet de sanki interneti komple bilgisayarıma indirebilir miyim gibi bir düşünce tarzıyla kotayı doldurur ve yine bağırır 60 lira veriyoruz.100 mbit internet de nedir diye.

Doymayız biz....
Karşı çıkmayın,inanın ki 1gbit'e alışan insana 100 mbit şimdiki 512 kbit gibi gelir

mcafee23 ayrılmıştır
25-08-2010, 01:41   |  #25  
Yıllanmış Üye
3,717 mesaj

1gbit internette abartılıymış biraz .
1gbit=dakikada 7 gb download

ne indireceksin ki bu kadar.
700 mb bir filmin inmesi 10 sn sürer
Bence internet ortalamasının çok üstünde ve abartılı.50 yıl altyapı yenilemesende problem olmaz herhalde
Sitelerin açılmasını hesaplayamazsın bile 0.000000000000000004 sn falan olur herhalde

bir de bir japonun türkiyeye gelip 1mbit internetimizi kullandığını düşünsene

Son Düzenleme: mcafee23 ayrılmıştır ~ 25 Ağustos 2010 01:43